مرکز سرمایه گذاری سرمایه گذاری در آسیا تمرکز: ANE Logistics یک میانه جذاب را هدف قرار می دهد

ساخت وبلاگ

بازار لجستیکی کمتر از وزن چین ، که بین پیک اکسپرس و اپراتورهای بزرگ کامیون قرار دارد ، برای ادغام رسیده است. GPS بازیکنان مورد علاقه خود را شناسایی کرده است.

توسط لاریسا کو

4 مارس 2021

دور 300 میلیون دلاری اخیر برای ANE Logistics نشانگر ادامه یک روند است. این سومین قرارداد بزرگ در مقیاس بزرگ در 12 ماه در فضای لجستیکی کمتر از وزن (LTL) چین است ، جایی که به نظر می رسد سرمایه در حدود سه رهبر بازار در حال انسجام است.

علاوه بر دور ANE - که توسط CPE - SF Breight هدایت می شد ، بازوی LTL غول پیکر محلی SF Express ، 300 میلیون دلار از سرمایه CITIC ، CDH سرمایه گذاری و Legend Capital دریافت کرد ، در حالیRMB1 میلیارد (154 میلیون دلار) دور سری D برای Yimidida.

اپراتورهای LTL زمین میانه صنعت لجستیک را اشغال می کنند. آنها به طور معمول کالاهای 30 کیلوگرم و 3 تن را از طریق جاده حمل می کنند. برای بازیکنان Express Parcel بسیار بزرگ است و برای شرکت های حمل و نقل کامل بسیار کوچک است. جف وانگ ، رئیس ANE می گوید: "شما می توانید بین سه بخش در تحویل مایل آخر بر اساس نوع وسیله نقلیه تمایز قائل شوید.""این موتور سیکلت برای بسته های عمومی ، وانت برای LTL است ، و کامیون ها بار کامل هستند."

Express که توسط تجارت الکترونیکی شناخته شده است ، توسعه یافته ترین بخش و متمرکز ترین است. امثال SF Express ، YTO Express ، ZTO Express ، Yunda Express و Sto Express از نظر سهم بازار تسلط دارند. با مقایسه ، LTL و بار کامل بار قطعه قطعه می شوند.

وی گفت: "سهم بازار شرکت های برتر LTL فقط در رقم های واحد است ، بازار نیاز فوری به ادغام دارد. به طور سنتی ، مغازه های مادر و پاپ و بازیکنان استانی و منطقه ای جریان اصلی را اشغال کرده اند ، اما آنها در ارائه مسیرهای لجستیکی پیچیده ، سیستم های اطلاعاتی و کیفیت خدمات دارای استانداردهای نسبتاً کم هستند. مایکل چن ، یک پایتخت Centurium Partner ، می گوید: شرکت های تدارکات در سراسر کشور جایگزین آنها می شوند.

او فرصت تعیین شده در LTL را اکنون با آن در بخش اکسپرس چند سال پیش مقایسه می کند. در سال 2019 ، Centurium 300 میلیون دلار به ANE متعهد شد.

C2M در حال گوشه

ANE ادعا می کند که از طریق حجم حمل و نقل ، بازیکن شماره یک LTL است و بیشتر مشتریان آن از تولید ، توزیع و تجارت الکترونیکی ناشی می شوند. در حالی که تجارت الکترونیکی تجارت Express را تحریک کرده است ، فقط 20 ٪ از سفارشات ANE را تشکیل می دهد. تولید انعطاف پذیر-مدل مصرف کننده به تولید کننده (C2M) ، که با دسته کوچک ، تحویل فرکانس بالا مشخص می شود-درایور رشد واقعی است.

وی گفت: "امروز ، یک کارخانه به جای 10 توزیع کننده ، هزاران فروشگاه را مستقیماً تحویل می دهد. نکته اصلی این تکامل حذف موجودی و افزایش راندمان گردش زنجیره های تأمین است. "

ANE خود را به عنوان یک فروشگاه یک مرحله ای برای سرمایه گذاری در این روند قرار می دهد. این برنامه قصد دارد پوشش خدمات را به مینی بسته های کوچک به اندازه 15 کیلوگرم گسترش دهد ، در حالی که همزمان شبکه خود را در روستاها و شهرهای کوچک تقویت می کند. وی گفت: "حاشیه رقابتی دیگر حمل و نقل به موقع به گوانگژو و شانگهای نمی کند. این است که آیا شما به اندازه کافی سریع به AKSU یا Qiqihar تحویل می دهید در حالی که هزینه های خود را کم نگه دارید. "

این شرکت 140 مرکز حمل و نقل را اداره می کند و بیش از 26000 فروشگاه و نمایندگان شریک را شامل می شود که 96 ٪ از شهرهای چین را پوشش می دهد. هر روز بیش از 4000 ون ارسال می شود. بارگذاری روزانه اوج آن از 50،000 تن فراتر رفته است.

با این حال ، این صعود بدون دردسر نبوده است. ANE در سال 2010 وارد فضای LTL شد و در سال 2016 رهبر بازار شد. تصمیم گرفت در همان سال به خدمات اکسپرس گسترش یابد. به چالش کشیدن غول های فعلی یک اشتباه استراتژیک بود. ANE در اوایل سال 2019 کاملاً از این بخش خارج شد و دوباره در LTL مجدداً مورد استفاده قرار گرفت.

ما از ANE حمایت کردیم زیرا در رهبران بازار سرمایه گذاری می کنیم. ما مدتهاست که تیم مدیریت را می شناسیم و به آنها اطمینان داریم. این شرکت در چند سال گذشته موقعیت رهبری خود را در LTL تقویت کرده است. "

اولویت های فوری ANE شامل بهبود کارآیی عملیاتی است. اگر یک کامیون معمولی ظرفیت 130 متر مکعب داشته باشد و 30 تن داشته باشد ، هدف این است که بدون استفاده از ظرفیت وزن ، از فضای کامل استفاده کنید. اما الگوهای تقاضای جغرافیایی ناهموار است. Xi به دلیل تولید سیب شناخته شده است و یک بار کامیون سیب وزن کمتر از 30 تن دارد. بنابراین ANE تخفیف در حمل و نقل کالاهای سنگین ارائه می دهد. ارتقاء مشابهی برای کالاهای سبک در منطقه ای با خروجی بالای آهن راه اندازی می شود.

وی گفت: "ما داده های زیادی را جمع کرده ایم و سیستم ما به طور خودکار قیمت های مختلف را برای مکان های مختلف در فصول مختلف تولید می کند. نرخ بار کامل ما می تواند 5-10 ٪ بیشتر از رقبا باشد ، اما من از طریق مزایای هزینه 40 ٪ در حجم سالانه افزایش می دهم. "

سود بیش از مقیاس

ANE ادعا می کند تنها شرکت LTL در چین برای تحقق سود است و درآمد خالص سالانه چند صد میلیون Renminbi را ایجاد می کند. وانگ تأکید می کند که سود از مقیاس مهمتر است.

وی توضیح می دهد: "شکاف کارآیی عملیاتی بین بازیکنان برتر LTL ، مانند اکسپرس ، همچنان گسترده تر می شود.""رتبه بندی مقیاس سرمایه گذاران را گمراه می کند. هنگامی که مدل ارزیابی از قیمت به فروش به قیمت به درآمد به درآمد منتقل می شود ، ممکن است دو بازیکن از مقیاس مشابهی برخوردار باشند اما یکی از بازار 20-30 برابر بزرگتر از دیگری دارد. "

ZTO و بهترین ، که هر دو در لیست ایالات متحده قرار دارند ، مثال خوبی را ارائه می دهند. آنها از مقیاس مشابهی برخوردار هستند: در نیمه اول سال 2020 ، ZTO درآمد RMB10. 3 میلیارد به RMB13. 9 میلیارد RMB را به دست آورد. با این حال ، ZTO سود خالص 8 میلیارد RMB را به دست آورد ، در حالی که بهترین ها از دست دادن RMB767 میلیون نفر برخوردار بودند. بهترین قیمت IPO خود را با 10 دلار در هر سهم در سال 2017 قیمت گذاری کرد و اکنون با قیمت 2. 30 دلار برای سرمایه گذاری در بازار 883 میلیون دلار معامله می شود. ZTO 29. 7 میلیارد دلار ارزش دارد و از زمان ارائه سال 2016 ، قیمت سهام آن 80 ٪ به 35 دلار افزایش می یابد.

راه حل کنترل هزینه ANE پیگیری یک مدل حق رای دادن است ، با حق رای دادن که عمدتاً مسئول تحویل مایل گذشته و جمع آوری کالاهای برگشتی از مشتریان هستند. چن می گوید: "ANE پیشگام مدل حق رای دادن در LTL بود ، و این یک مدل اثبات شده است.""این در واقع یک رویکرد سکو است. هر سیستم IT هر حق رای دادن عمیقاً با ANE یکپارچه شده است ، بنابراین می توان سرعت تحویل و مسیرها را کنترل کرد. "

با این حال ، حق رای دادن لزوماً برای ناوگان بین شهری کار نمی کند. در حال حاضر ، 40 ٪ از ظرفیت حمل و نقل ANE مستقیماً اداره می شود و هدف این است که تا پایان سال جاری به 70 ٪ برسد. پیش بینی می شود این ابتکار با افزایش مسافت پیموده شده در هر کامیون 30 ٪ پس انداز هزینه بیشتری را ارائه دهد. نکته اصلی این است که یک ناوگان متمرکز می تواند در چندین مسیر کار کند ، در حالی که مجموعه ای از ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث نمی توانند.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 42 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:33