تجارت سهام برای مبتدیان

ساخت وبلاگ

Arron Cockell

معاملات سهام عمل به اشتراک گذاری ، مبادله ، خرید یا فروش بخشی از مالکیت یک شرکت است.

سهام که به عنوان سهم نیز شناخته می شود ، بخشی از مالکیت است که یک شرکت مایل به قرار دادن بازار سهام است.

کسانی که از این سهام خریداری می کنند یا مالکیت دارند به عنوان سهامداران شناخته می شوند. نگه داشتن سهام در یک شرکت می تواند به سود قابل توجهی منجر شود ، زیرا سهامدار حق دارد درصدی از درآمد و دارایی شرکت را داشته باشد.

کارگزاران سهام - کسانی که در تجارت سهام یک شرکت فعالیت می کنند - اغلب اولین نقطه تماس هنگام برخورد با سهام هستند. آنها به عنوان مشاور ، نمایندگان سهام شرکت مربوطه یا به عنوان مدیران سهام کار می کنند.

معاملات سهام در روزهای قبل از ظهور تلفن همراه و رایانه های شخصی در کارگزاری های تعیین شده سهام انجام شد. این موارد هنوز هم امروزه وجود دارد - با این حال ، اکنون می توان سهام را از طریق چندین سیستم عامل تجارت الکترونیکی تجارت کرد.

اگر علاقه دارید که چگونه تجارت سهام کار می کند و چگونه می توانید در آن شرکت کنید ، این مقاله یک خواندن اساسی است. در اینجا ، ما در مورد جزئیات پیچیده معاملات سهام ، مشاوره خوبی را ارائه خواهیم داد.

تجارت سهام چگونه کار می کند؟

امروز ، تا زمانی که یک فرد به یک بستر معاملاتی الکترونیکی دسترسی داشته باشد ، می توانند با تجارت سهام درگیر شوند. روزهای انحصاری از بین رفته اند-اکنون ، تا زمانی که به Wi-Fi سازگار و یک تلفن هوشمند مناسب دسترسی داشته باشید ، می توانید یک معامله گر سهام باشید.

نحوه کار تجارت سهام طی سالهای اخیر به طرز چشمگیری تغییر کرده است. دیگر نیازی به حضور در یک بازار تجارت فیزیکی نیست و تجارت از طریق کارگزاران سهام آنلاین می تواند انجام شود.

کارگزاران سهام هنوز هم از همان بازارهای بورس اوراق بهادار استفاده می کنند تا بتوانند سهام آنها را معامله کنند. شرکت هایی که مایل به تجارت سهام خود هستند از این بازارهای مبادله ای استفاده می کنند تا سهام موجود برای کارگزاران سهام را لیست کنند.

پس از اتمام محاسبات برای سنجش ارزش سهام ارائه شده ، از کارگزاران سهام دعوت می شوند تا سهام را خریداری کنند و سپس سهام را بفروشند.

این فرآیند یکی از عرضه ها و تقاضا است. هرچه سهم ذکر شده خاصی خریداری شود و سپس به فروش برسد ، قیمت آن بیشتر خواهد شد.

و همچنین چرخه تجارت که سهام خاصی را احاطه کرده است ، قیمت آنها را می توان با سایر عوامل خارجی تعیین کرد. به عنوان مثال ، سهام یک شرکت ممکن است به شدت در اخبار ، سرمایه گذاران و کارگزاران سهام به سمت آن نشان داده شود.

مثال خوب این است که سهام GameStop پس از یک سری اخبار ، بسیار محبوب می شود. قیمت سهام در اواخر ژانویه 2021 صعود کرد و متعاقباً به عنوان سهامداران سریعاً برای بارگیری سهام خود که در اختیار داشتند ، کاهش یافت.

برای شروع روند معاملات سهام ، چند سهام وجود دارد که باید برای سرمایه گذاری اولیه در نظر داشته باشید.

بهترین سهام برای شروع معاملات ، مواردی است که از امنیت و گواهینامه برخوردار هستند. اگر تازه وارد تجارت سهام هستید ، بهتر است با پایداری شدید سهام خود را اثبات کنید.

سهام مانند فیس بوک ، مایکروسافت ، نتفلیکس و غیره سهام خوبی برای شروع کار هستند. برای کسب درآمد در این سهام ، شما باید مقادیر زیادی پول سرمایه گذاری کنید ، اما مهمترین مزیت این سهام این است که آنها بسیار کم خطر هستند.

با ایده تجارت راحت شوید و الگوهای لجستیکی را قبل از انجام سرمایه گذاری های سوداگرانه تر یاد بگیرید.

آیا روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در سهام وجود دارد؟

برای سرمایه گذاری در سهام ، شما باید مایل باشید سرمایه گذاری را پیش ببرید. چقدر مایل به سرمایه گذاری هستید به دانش شما در مورد بورس و درآمد شما بستگی دارد.

بازار سهام پر از انواع سرمایه گذاری های بالقوه است که فقط به سهم در مالکیت یک شرکت محدود نمی شود. کارگزاران سهام قادر به سرمایه گذاری در اوراق قرضه و بدهی شرکت ها هستند ، وجوهی که در آن با سایر شرکت ها تجارت می کنند و حتی املاکی که شرکت ها در آن سرمایه گذاری می کنند.

با استفاده از گزینه های بسیار زیاد ، قابل درک است که افراد جدید برای تجارت سهام نسبت به آنچه که به سهام نزدیک می شوند احساس نگرانی می کنند. با این حال ، توجه به این نکته حائز اهمیت است که بازار سهام فقط به همان اندازه پیچیده است که می خواهید آن را بسازید.

اگر در نظر دارید سرمایه گذاری در انتخاب سهام را در نظر بگیرید ، چند نکته برای به خاطر سپردن وجود دارد:

چقدر باید در هر سهام سرمایه گذاری کنم؟

درآمد خود را محاسبه کنید و چقدر مایل به از دست دادن هستید. چنین تاکتیکی ممکن است بدبین به نظر برسد ، اما ضروری است که شما سرمایه گذاری را خیلی دور از وسایل خود ریسک نکنید.

مهم است که در نظر بگیرید که چه تعداد سهام می خواهید روی آن سرمایه گذاری کنید. ممکن است بخواهید به شدت در دو یا سه سهام سرمایه گذاری کنید ، یا ممکن است بخواهید سهام خود را که در آن سرمایه گذاری کرده اید متنوع کنید.

این به عنوان گسترش سهام شما شناخته می شود و معامله گران به طور کلی از چنین روش هایی برای محاسبه میزان کنترل آنها استفاده می کنند.

چه مدت زمان برای سرمایه گذاری در بورس سهام دارم؟

پول تنها ارز در تجارت سهام نیست. زمان صرف شده برای مطالعه الگوهای پخش شده از بازارهای بورس اوراق بهادار به همان اندازه که پول خود است ، قابل توجه است.

شما باید از اینکه چقدر زمان می توانید به سمت تجارت سهام بگذرانید آگاه باشید. اگر این یک سرگرمی بیشتر باشد ، ممکن است فقط چند ساعت در هفته برای صرف مطالعه در بازار سهام و سرمایه گذاری انجام دهید.

از طرف دیگر ، برخی از کارگزاران سهام خستگی ناپذیر کار می کنند و روزهای کامل کار خود را صرف تماشای تغییر در ارزش سهام می کنند. تجربه شما با بازار سهام تعیین می کند که چگونه می خواهید به تجارت نزدیک شوید. بهتر است در ابتدا صبور باشید.

من از سهام چه می خواهم؟

برخی از سهام و سهام بیش از سایرین ارزش دارند. به همان اندازه ، برخی از سهام برای توسعه ارزش بیشتر از سایرین طول می کشد.

چه نوع رویکردی را که می خواهید انجام دهید ، سهام مورد نظر خود را برای سرمایه گذاری تعیین می کند. اگر به دنبال تجارت هستید که سریعاً رانده شوید ، ممکن است از تجارت روز حمایت کنید. سهام موجود در این بازار فقط در طول یک روز رد و بدل و قیمت گذاری می شود ، به این معنی که زمان مشخصی برای سرمایه گذاری در سهام موجود دارید.

اگر حتی بیشتر عجله دارید ، می توانید مقیاس بندی را امتحان کنید. این نوع معاملات در طی چند دقیقه و حتی ثانیه انجام می شود. هیجان پوسته پوسته شدن چیزی است که همیشه مورد بحث قرار می گیرد ، اما به دلیل بازه زمانی فوق العاده کوتاه می تواند خطرناک باشد.

در مقابل ، شما ممکن است در رویکرد خود به سهام روشمندتر باشید و ممکن است بخواهید زمان قابل توجهی را صرف تماشای توسعه سهام خود کنید. در این صورت ، شما از موقعیت های بیشتر یا بازارهای مبادله نوسان استفاده خواهید کرد.

Stock Trading For Beginners

با چه کسی تجارت می کنید؟

با ورود به بورس سهام ، می توانید این کار را به عنوان یک فرد یا بخشی از یک شرکت انجام دهید. اگر به تنهایی تجارت سهام باشید ، البته بار کار بیشتر از این است که شما در یک تیم حضور داشته باشید یا در اطراف خود اعضای مشورتی داشته باشید.

به عنوان یک معامله گر سهام ، نیاز به تحقیقات جدی در مورد عملکرد چندین سهام ، بازده پیش بینی شده از همه سرمایه گذاری ها و احتیاط جدی دارد. اگر مطمئن نیستید که چه زمانی سرمایه گذاری کنید یا بخشی از گسترش سهام خود را بفروشید ، خطرات به طور بالقوه می توانند از نظر مالی آسیب ببینند.

با این حال ، تجارت به عنوان یک فرد با جوایز مشخصی همراه است. شما کنترل کاملی بر گسترش سهام خود دارید و به همین ترتیب ، تمام کمیسیون ها را از سهام دریافت می کنید. به عنوان یک فرد ، شما باید کار بسیار بیشتری را انجام دهید ، اما حاشیه سود می تواند بسیار بیشتر باشد.

اگر در نظر دارید به عنوان یک فرد تجارت کنید ، می توانید از کارگزاران اثبات شده سهام که نکات و راهنمایی هایی به شما ارائه می دهند ، مشاوره بگیرید. این البته با قیمتی همراه است.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید به دنبال استفاده از یک مشاور روبو باشید که به نظارت بر سرمایه گذاری های شما کمک می کند. یک مشاور Robo یک بستر سرویس خودکار است که الگوریتم های سهام مختلفی را که ممکن است بخواهید در آن سرمایه گذاری کنید ردیابی می کند.

با کمک یک مشاور روبو ، دیگر نیازی به جمع آوری تمام اطلاعات خود نخواهید داشت ، زیرا آنها از داده های دیجیتالی شده برای پیش بینی استفاده می کنند که بهترین سرمایه گذاری ها را می توان انجام داد. دستگاه های خودکار ارائه شده توسط شبکه های معاملاتی هزینه ای دارند و معمولاً بر اساس فرض سرمایه گذاری شما کار می کنند.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید حدود 10،000 دلار سرمایه گذاری کنید ، یک مشاور Robo بهترین سرمایه گذاری ها را با این مبلغ پول محاسبه می کند. از این طریق ، بستری که شما استفاده می کنید ، درصد از سود حاصل از آن را می گیرد.

همچنین می توانید به عنوان بخشی از اشتغال خود تجارت کنید. بسیاری از شرکت ها به کارمندان خود اجازه می دهند تا با استفاده از صندوق های بازنشستگی و بازنشستگی خود سرمایه گذاری کنند. آنها همچنین ممکن است مشاوره ای در مورد موفقیت در سهام ارائه دهند.

بازگشت به این نوع تجارت به معامله گران بالقوه کمک می کند تا بودجه کافی برای شروع در بازار سهام پیدا کنند. به همان اندازه ، شما می توانید به نمایندگی از سهام یک شرکت تجارت کنید و به شما این امکان را می دهید که از نظر مالی در شرکت مورد نظر خود سرمایه گذاری کنید.

ممکن است در چنین انتخابی آزادی کمتری داشته باشد ، اما شما بخشی از تیمی خواهید بود که مایل به مشاوره برای کمک به شما در موفقیت هستند.

مزایا و چالش های تجارت سهام

زیبایی تجارت سهام این است که برای سرمایه گذاری در وهله اول به مبلغ زیادی پول احتیاج ندارید. امروز ، یک معامله گر می تواند با حدود 500 دلار شروع کند و سود قابل توجهی کسب کند.

سهام معمولاً با مبلغ گرد خریداری می شود ، بنابراین شما باید مایل باشید که این سرمایه گذاری را برای انجام کار ارائه دهید. به عنوان مثال ، ممکن است شما در شرکتی که سهام خود را با پنج دلار سهم به فروش می رساند ، 100 سهم تبلیغ کنید.

مزایای مختلفی برای این امر وجود دارد ، زیرا به سهامداران این امکان را می دهد تا به طور مرتب پیگیری کنند که تعداد سهام خود را در آن سرمایه گذاری می کنند.

به همان اندازه ، داشتن سرمایه گذاری های گرد به مقابله با پیش بینی های تورم کمک می کند. افزایش نرخ تورم به طور معمول ارزش سهام را افزایش می دهد. به عنوان مثال اگر هر سال دو درصد افزایش تورم وجود داشته باشد ، ارزش سهام دو درصد بیشتر خواهد بود.

برای نظارت بر تورم فواید زیادی وجود دارد. اگر سالانه پنج درصد تورم افزایش داشته باشد ، این بدان معنی است که سهام شما در ارزش آنها افزایش می یابد. معامله گران سهام خوب از این تغییرات افزایشی سود می برند.

اگر شما یک معامله گر باتجربه هستید و سازگار هستید ، این سودمندتر از قرار دادن پول خود در یک حساب پس انداز است. در صورت افزایش تورم ، می توانید سهام را به سرعت بفروشید و پاداش هایی را که برای قرار دادن پول خود در یک حساب ثابت دریافت نمی کنید ، به دست می آورید.

با این حال ، چالش های مربوط به تورم وجود دارد. یا افزایش یا کاهش تورم ارزش همه سهام را تعیین می کند.

ممکن است بخواهید سهام خود را با ارزش جدید پیش بینی شده خود بفروشید ، اما لازم به ذکر است که در تمام مقادیر سهام تغییراتی وجود دارد. شما ممکن است هزینه بیشتری برای سهام بپردازید تا چند ماه قبل انجام دهید.

معاملات سهام نیز در دسترس تر شده است. خرید یا فروش سهام یک شرکت آسانتر از همیشه است و می توانید این کار را در هر کجا انجام دهید.

با چنین سهولت ، به هر معامله گر سهام اجازه می دهد تا سرمایه گذاری های خود را به سرعت رصد کند ، اما چالش این امر این است که گمانه زنی ها در مورد ارزش سهام می تواند به سرعت تغییر کند.

همچنین اکنون روش های بسیاری برای تجارت سهام وجود دارد. همانطور که در بالا ذکر شد ، معامله گران سهام بسته به محدودیت زمانی خود می توانند از مقیاس ، تجارت روزانه یا موقعیت و معاملات نوسان استفاده کنند.

انتخاب گسترده به این معنی است که بورس سهام به سرمایه گذاران تمام سطوح تجربه دعوت می کند.

با این حال ، هر نوع تجارت استراتژی متفاوتی دارد.

تدوین استراتژی ها در مورد زمان ، پول و دانش شما قبل از ورود به تجارت سهام یک چالش بزرگ است.

چگونه می توان یک معامله گر سهام

تمام آنچه امروز برای شرکت در تجارت سهام نیاز دارید ، دسترسی به یک بستر معاملاتی آنلاین است.

یک بستر تجاری ، همچنین به عنوان یک کارگزار ، زیرا آنها واسطه مالی هستند ، می توانند به عنوان یک برنامه اپل یا Android در رایانه یا تلفن شما بارگیری شوند.

بسیاری از سیستم عامل های مختلف معاملاتی وجود دارد که نیازهای مختلف و سطح تجربه را تأمین می کند. از آنجا که این راهنمایی برای تجارت در سال 2022 است ، ارزش آن را دارد که سیستم عامل هایی را که عموماً برای مبتدیان و سرگرمی ها مناسب هستند ، تشریح کنید:

79 ٪ از حساب های سرمایه گذار خرده فروشی هنگام تجارت CFD با این ارائه دهنده ، پول خود را از دست می دهند.

هر یک از این سیستم عامل ها از طریق رایانه یا تلفن شما قابل استفاده و در دسترس است.

چقدر نیاز به سرمایه گذاری در ابتدا به هر پلتفرم بستگی دارد و چه مقدار سهام برای خرید به عنوان یک سرمایه گذاری اولیه نیاز دارید. به طور معمول ، 500 تا 1000 دلار یک نقطه شروع محکم است.

همه این سیستم عامل های معاملاتی به کاربران امکان می دهند سیستم عامل های نسخه ی نمایشی را تنظیم کنند. اینها به تجار سهام این فرصت را می دهد تا بررسی کنند که چگونه سرمایه گذاری های آنها بدون از دست دادن پول در این روند انجام می شود.

ساختن یک سبد حساب نسخه ی نمایشی خوب به خوبی در خدمت معامله گران سهام است و اغلب توصیه می شود برای به دست آوردن تجربه از حساب های نسخه ی نمایشی استفاده کنید.

استفاده از حساب های نسخه ی نمایشی همچنین به شما کمک می کند تا استراتژی هایی را که برای اهداف سرمایه گذاری خود کار می کند ، ابداع کنید. تنظیم استراتژی ها برای مدیریت ریسک و دستیابی به پیش بینی های شما مهم است.

اگر تازه وارد تجارت سهام هستید ، ضروری است که وقت خود را برای آشنایی با اصطلاحات تجارت سهام و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابزارهای تحلیل فنی کسب کنید.

ملاحظات انتخاب یک بستر تجاری

بهتر است به سیستم عامل های مشهور و تنظیم شده مانند موارد ذکر شده در بالا بچسبید. با این حال ، اگر می خواهید بازار را کشف کنید و ببینید چه چیزی برای ترجیحات تجاری شما مفید است ، چند عنصر وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  • در نظر بگیرید که از سکویی که ردیف 1 تنظیم شده است استفاده کنید. کارگزاران دارای مقررات Tier-1 دارای دسترسی جهانی هستند و اغلب از نظر بین المللی دارای وضعیت بین المللی هستند.
  • اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل ها دارای سرعت اجرای سریع و پشتیبانی خوب مشتری هستند. این عوامل تضمین می کند که معامله گران سهام می توانند به سرعت با سهام مربوطه خود در تعامل باشند.
  • از ابزارهای فنی که از استفاده از یک پلتفرم خاص در دسترس خواهید بود آگاه باشید. بسیاری از سیستم عامل ها دارای حاشیه و گسترش برای کمک هستند و برخی از سیستم عامل های جامع تر از منابع آموزشی خوبی برخوردار هستند.
  • آنچه را که از شما خواسته شده است در ابتدا سرمایه گذاری کنید و هزینه هایی را که باید برای پرداخت آن بازپرداخت کنید ، در نظر بگیرید. سعی کنید بسترهای نرم افزاری را پیدا کنید که هزینه و کمیسیون کمتری داشته باشند که به نفع اهداف سرمایه گذاری شما باشند.

از کجا یاد بگیریم چگونه تجارت را ذخیره کنیم

منابع بی شماری به صورت آنلاین وجود دارد که اصول تجارت سهام را آموزش می دهد. ما راهنمای خودمان را تهیه کرده ایم تا بهترین شروع در بازار تجارت سهام را به شما ارائه دهیم.

با این حال ، اگر به دنبال منابع وسیع تری برای مشاوره هستید ، وب سایت های دیگری نیز وجود دارند که به همان اندازه توصیه های تحقیق شده ارائه می دهند. Investopedia و NerdWallet نیز نقاط شروع قابل دوام هستند.

اگر کاملاً در تجارت سهام جدید هستید ، ممکن است ارزش گذراندن دوره معاملات سهام نیز داشته باشد. بسیاری از آنها در دسترس است ، و هر یک از آنها به معامله گران سهام آینده کمک می کند تا از بهترین استراتژی ها و اهداف سرمایه گذاری واقع بینانه درک کنند.

همچنین می توانید از طریق YouTube به مواد ویدیویی در تجارت سهام دسترسی پیدا کنید. امروز ، کارگزاران معتبر موجود در کانال های YouTube وجود دارند که نکات و نکات خوبی را ارائه می دهند.

معاملات سهام به زمان صفحه نمایش زیادی نیاز دارد ، بنابراین ممکن است از این امر استراحت کنید. مکان خوبی برای شروع با تجارت است: تجزیه و تحلیل فنی MasterClass: Master The Rolf Schlotmann.

تجارت سهام در سال 2022 به اندازه گذشته پر جنب و جوش است. امروزه افراد بیشتری به عنوان متخصصان جدی یا افراد کنجکاو در تعامل با بازار سهام هستند.

هر کجا که ممکن است بین این دسته ها قرار بگیرید ، به میزان زمان ، پول و دانش شما بستگی دارد. اگر در ابتدای سفر تجارت سهام خود هستید ، زمان بالقوه سودآور را در پیش دارید.

توصیه های داده شده از متخصصان را دنبال کنید و به ابزارها و بازارهای مختلفی که می توانید برای به حداکثر رساندن سرمایه گذاری خود استفاده کنید ، توجه کنید. هرگز زمان بهتری برای تجارت از سال 2022 وجود نداشته است.

Wikijob مالیات ، سرمایه گذاری یا خدمات مالی و مشاوره ارائه نمی دهد. این اطلاعات بدون در نظر گرفتن اهداف سرمایه گذاری ، تحمل ریسک یا شرایط مالی هر سرمایه گذار خاص ارائه می شود و ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. عملکرد گذشته نشانگر نتایج آینده نیست. سرمایه گذاری شامل ریسک از جمله از دست دادن احتمالی مدیر است.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 43 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 2:37