فرمول درآمد واقعی ، اثر و نمونه ها

ساخت وبلاگ

آنتونت دلا کروز معلم جانباز ریاضیات با 25 سال تجربه تدریس است. وی دارای مدرک لیسانس مهندسی شیمی (Cum Laude) و مدرک تحصیلات تکمیلی در مدیریت بازرگانی (مگنا کامو لاود) از دانشگاه فیلیپین است. او در حال حاضر در حال تدریس تجزیه و تحلیل کارکردها و افتخارات مثلثاتی در مدارس شهرستان ولسیا در فلوریدا است.

تارا MBA خود را از دانشگاه ایالتی آدامز دریافت کرد و هم اکنون در حال کار بر روی DBA خود از دانشگاه جنوبی کالیفرنیا است. او 11 سال را به عنوان مدیر فروش و بازاریابی گذراند. وی چندین سال را با دانشگاه فرماندار غربی به عنوان عضو هیئت علمی گذراند. تارا به مدت هفت سال در مطالعه.

درک کنید که درآمد واقعی و تأثیرات متفاوت آن بر مردم ، مشاغل و کشورها چیست. فرمول را برای آن و نحوه محاسبه آن از طریق مثال بیاموزید. به روز شده: 04/22/2022

فهرست مطالب

درآمد واقعی چیست؟

درآمد واقعی پولی است که برای تورم تعدیل شده است. به آن دستمزد واقعی نیز گفته می شود. درآمد واقعی خرید قدرت وابسته به سلامت اقتصاد است. خرید قدرت توانایی پول در خرید کالا و خدمات است. اگر قدرت خرید افزایش یابد ، همان مقدار پول قادر به خرید کالاهای بیشتر خواهد بود. اگر قدرت خرید کاهش یابد ، همین مقدار پول قادر به خرید کالاهای کمتری خواهد بود. تورم بر قدرت خرید پول تأثیر می گذارد. تورم باعث افزایش قیمت کالاها و خدمات می شود. در نتیجه ، درآمد واقعی شخص قادر به خرید کالاهای کمتری خواهد بود که این امر به کاهش قدرت خرید تبدیل می شود.

تعریف درآمد واقعی مبلغی از پول به دست آمده و قدرت خرید آن پول بر اساس نرخ تورم است. این بر هر شخص ، سازمان ، تجارت یا گروهی که در خرید یا فروش شرکت می کند ، تأثیر می گذارد.

نمونه هایی از درآمد واقعی

برای درک بیشتر درآمد واقعی ، در اینجا چند مثال آورده شده است:

  • با توجه به درآمد 50،000 دلار و تورم صفر در سال جاری ، 50،000 دلار درآمد کسب شده و قدرت خرید آن یکسان خواهد بود و تغییر نخواهد کرد. این بدان معنی است که قیمت کالاها و خدمات یکسان خواهد بود و تعداد کالاها و خدماتی که در سال گذشته با 50،000 دلار خریداری می شود نیز می توانید امسال با 50،000 دلار خریداری کنید.
  • با توجه به درآمد 50،000 دلار و نرخ تورم 3 ٪ در سال جاری ، 50،000 دلار درآمد در سال گذشته به دلیل تورم امسال کمتر خواهد بود. نرخ تورم 3 ٪ هزینه کالا را با همان درصد افزایش می دهد. 50،000 دلار امسال فقط می تواند 97 ٪ از 50،000 دلار را که در سال گذشته توانست خریداری کند خریداری کند.
  • با توجه به درآمد 50،000 دلار و نرخ تورم منفی 3 ٪ یا نرخ تورم در سال جاری ، 50،000 دلار امسال قادر به خرید 103 ٪ از آنچه در سال گذشته توانسته است خریداری کند. این پول 3 ٪ افزایش قدرت خرید دارد.

تورم بر هزینه کالاها و خدمات تأثیر می گذارد. افزایش 3 درصدی تورم به طور کلی هزینه ساخت کالا را 3 ٪ افزایش می دهد و متعاقباً قیمتی که مصرف کننده برای کالاها می پردازد 3 ٪ افزایش می یابد. با افزایش تورم ، ارزش پول کاهش می یابد و قدرت خرید آن کمتر از آنچه قبلاً بوده است. مخالفش هم درست است. کاهش قیمت باعث کاهش قیمت می شود. با قیمت پایین تر ، قدرت خرید پول افزایش می یابد و به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا کالاهای بیشتری را خریداری کنند.

بنابراین ، درآمد واقعی با تورم متناسب است. با افزایش تورم ، درآمد واقعی در ارزش کاهش می یابد. در صورت بروز تورم ، درآمد واقعی در ارزش افزایش می یابد.

درآمد واقعی چیست؟

درآمد واقعی مبلغ پولی است که شما دارید و قدرت خرید آن پول ، بر اساس نرخ تورم. درآمد واقعی می تواند براساس افزایش نرخ تورم بالا یا پایین بیاید. با افزایش درآمد واقعی ، قدرت خرید شخص افزایش می یابد. به همین ترتیب ، هنگامی که درآمد واقعی کاهش می یابد ، خرید قدرت کاهش می یابد.

درآمد واقعی بر افراد ، گروه ها ، مشاغل ، سازمان ها و حتی کشورها تأثیر دارد. تورم بر هرکسی که در حال خرید یا فروش اقلام است تأثیر می گذارد. رابطه برعکس یا معکوس بین درآمد و تورم وجود دارد. هنگامی که سطح درآمد ثابت بماند ، افزایش تورم باعث کاهش قدرت خرید می شود (هزینه چیزها بالا می رود و درآمد یکسان می ماند). باز هم ، هنگامی که سطح درآمد ثابت باقی می ماند ، کاهش تورم باعث افزایش قدرت خرید می شود. وقتی این اتفاق بیفتد ، هزینه کالاها در حال کاهش است و موارد بیشتری را می توان با همان مقدار پول خریداری کرد.

خطایی در تلاش برای بارگذاری این فیلم رخ داده است.

سعی کنید صفحه را تازه کنید یا با پشتیبانی مشتری تماس بگیرید.

برای ادامه تماشای باید یک حساب کاربری را به شما بپردازید

برای مشاهده این درس ثبت نام کنید

به عنوان یک عضو ، شما همچنین به بیش از 84000 درس در ریاضی ، انگلیسی ، علوم ، تاریخ و موارد دیگر دسترسی نامحدود خواهید داشت. به علاوه ، تست های تمرین ، آزمونها و مربیگری شخصی را دریافت کنید تا به شما در موفقیت کمک کند.

دسترسی نامحدودی به بیش از 84000 درس داشته باشید.

قبلاً ثبت نام کرده اید؟برای دسترسی به اینجا وارد شوید

منابع ایجاد شده توسط معلمان برای معلمان

من قطعاً مطالعه را به همکارانم توصیه می کنم. این مانند یک معلم است که یک گرز جادویی را تکان داده و کار را برای من انجام داده است. احساس می کنم این یک نجات است.

Jennifer B.

شما در حال چرخش هستید. ادامه کار خوب!

فقط ورود به سیستم. آیا هنوز تماشا می کنید؟

  • 0:04 درآمد واقعی چیست؟
  • 1:03 نمونه ای از درآمد واقعی
  • 2:06 محاسبه درآمد واقعی
  • 2:35 خلاصه درس

می خواهید بعداً دوباره این را تماشا کنید؟

وارد سیستم شوید یا ثبت نام کنید تا این درس را به یک دوره سفارشی اضافه کنید.

فرمول درآمد واقعی

سه روش مختلف برای محاسبه درآمد واقعی وجود دارد:

  • درآمد واقعی = دستمزد - (نرخ تورم دستمزد x)
  • درآمد واقعی = دستمزد / (1 + نرخ تورم)
  • درآمد واقعی = (1 - نرخ تورم) X دستمزد

جایی که دستمزدها = پول به دست آمده در ازای کالاها و خدمات ، و میزان تورم = اندازه گیری افزایش قیمت کالاها.

نرخ تورم با تغییر در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) طی دو دوره زمانی اندازه گیری می شود:

نحوه محاسبه درآمد واقعی

این سه مثال اثرات نرخ تورم را در سناریوهای مختلف نشان می دهد. سه فرمول برای درآمد واقعی اعمال می شود و مراحل حل مشکلات نشان داده می شود.

مثال 1:

تروی 50،000 دلار درآمد در سال به عنوان مدیر فروشگاه ABC دریافت می کند. اگر درآمد وی یکسان باشد اما تورم 2 ٪ افزایش می یابد ، درآمد واقعی چیست؟

راه حل:

مرحله 1: متغیرها را مشخص کنید

نرخ تورم = 0. 02 (فرمول ذکر شده در بالا از شکل اعشاری نرخ تورم استفاده می کند)

مرحله 2: درآمد واقعی را با استفاده از هر یک از فرمول ها محاسبه کنید:

درآمد واقعی = دستمزد - (نرخ تورم دستمزد x)

درآمد واقعی = 50،000 دلار - (50،000 $ x 0. 02) = 50،000 دلار - 1000 دلار = 49،000 دلار

هنگامی که درآمد یکسان باقی می ماند و تورم رخ می دهد ، درآمد واقعی کاهش می یابد. همین مقدار پول کمتر خریداری می کند. 50،000 دلار در این مثال تنها 49000 دلار درآمد واقعی با نرخ تورم 2 ٪ خواهد داشت.

مثال 2:

آلیس 40،000 دلار درآمد در سال به عنوان رمزگذار داده برای رایانه های EZ دریافت می کند. اگر درآمد او یکسان باشد اما تورم 4 ٪ کاهش می یابد ، درآمد واقعی آلیس چیست؟

راه حل:

مرحله 1: متغیرها را مشخص کنید

نرخ تورم = -0. 04 (این تورم است ، بنابراین نرخ تورم منفی است)

مرحله 2: متغیرها را به فرمول درآمد واقعی وصل کنید (هر یک از این سه را انتخاب کنید)

درآمد واقعی = (1 - نرخ تورم) X دستمزد

درآمد واقعی = (1 + 0. 04) x 40،000 $ = 41،600 دلار

هنگامی که درآمد یکسان باقی می ماند و کاهش می یابد ، درآمد واقعی به دلیل افزایش قدرت خرید افزایش می یابد. هنگام محاسبه تورم ، از اعشاری منفی به عنوان نرخ تورم استفاده کنید.

مثال 3:

ریکا به عنوان معلم مدرسه دولتی 44000 دلار دریافت می کند. درآمد وی 3. 5 ٪ افزایش می یابد و تورم 6 ٪ افزایش می یابد. درآمد واقعی ریکا چیست؟

راه حل:

افزایش تورم 6 ٪ افزایش 3. 5 ٪ در دستمزد را جبران می کند. تأثیر خالص این دو تغییر 6 ٪- 3. 5 ٪ = 2. 5 ٪ تورم خواهد بود. این همان تورم 2. 5 ٪ است که درآمد یکسان است.

مرحله 1: متغیرها را مشخص کنید

نرخ تورم = 0. 025 (اعشاری برای فرمول ها لازم است)

مرحله 2: متغیرها را به فرمول درآمد واقعی وصل کنید (هر یک از سه مورد را انتخاب کنید)

درآمد واقعی = دستمزد / (1 + نرخ تورم)

درآمد واقعی = 44،000 دلار / (1 + 0. 025) = 44،000 دلار / 1. 025 = 42،926. 83 دلار

تأثیر درآمد واقعی

درآمد واقعی هر شخص ، سازمان ، تجارت یا گروهی که در خرید یا فروش شرکت می کند. قدرت خرید دستمزدها یک معیار مهم برای سلامت مالی است. تورم مستقیماً با کاهش قدرت خرید در هنگام افزایش تورم تأثیر می گذارد. درآمد واقعی به تورم بستگی دارد و با توجه به اثرات تورم ، ارزش یک دستمزد را نشان می دهد. وقتی تورم بالا می رود ، درآمد واقعی کاهش می یابد.

درآمد واقعی تأثیر بسزایی در افراد ، مشاغل و کشورها دارد. تصمیمات مهم و تأثیرگذار بر اساس ملاحظات درآمد اتخاذ می شود. شخصی که یک پیشنهاد شغلی را می پذیرد ، شغلی که کارخانه ها یا کارخانه ها را در اختیار شما قرار می دهد و سرمایه گذاری ها را در یک کشور معین متمرکز می کند و حتی تصمیمات مسافرتی همگی با درآمد واقعی در ذهن گرفته می شود.

خلاصه درس

درآمد واقعی پولی است که برای تورم تعدیل شده است. درآمد واقعی دارای قدرت خرید است که به سلامت اقتصاد بستگی دارد. خرید قدرت توانایی پول در خرید کالا و خدمات است. تورم بر قدرت خرید تأثیر می گذارد و به طور معکوس با درآمد واقعی مرتبط است. افزایش تورم به دلیل افزایش قیمت کالاها و خدمات ، قدرت خرید را کاهش می دهد. این ، در واقع ، ارزش واقعی درآمد را کاهش می دهد. از طرف دیگر ، کاهش تورم یا تورم باعث افزایش قدرت خرید و همچنین ارزش درآمد واقعی می شود. این درس سه فرمول مختلف برای درآمد واقعی را بر اساس نرخ تورم فراهم می کند.

درآمد واقعی بر هر فرد، سازمان، کسب‌وکار یا گروهی که در اقتصاد بازار مشارکت می‌کنند، تأثیر می‌گذارد. زیرا درآمد واقعی میزان قدرت خرید یک فرد، گروه، سازمان یا کشور بر اساس درآمد و نرخ تورم است. بسیاری از تصمیمات زندگی واقعی با در نظر گرفتن درآمد واقعی گرفته می شود.

نمونه هایی از درآمد واقعی

بیایید به چند نمونه نگاه کنیم. اگر سال گذشته 50000 دلار درآمد داشتید و امسال 50000 دلار درآمد داشتید، به همان میزان درآمد خواهید داشت. با این حال، اگر تورم تغییر کند، قدرت خریدی که قبلاً داشتید تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. اگر تورم 2 درصد افزایش یابد، قیمت تمام شده کالاها نیز اساساً 2 درصد افزایش می یابد. درآمد واقعی شما کاهش می یابد، نه به این دلیل که درآمد واقعی شما تغییر می کند، بلکه به این دلیل که مبلغی که می توانید با 50000 دلار خریداری کنید امسال کمتر از سال گذشته است.

از طرف دیگر، اگر تورم 2 درصد کاهش یابد و درآمد شما ثابت بماند، می توانید با همان مقدار پول بیشتر خرید کنید. درآمد واقعی شما افزایش می یابد زیرا می توانید امسال با 50000 دلار بیشتر از سال گذشته خرید کنید.

تأثیر تورم می تواند به شدت بر درآمد واقعی تأثیر بگذارد، به خصوص اگر به خریدهای سالانه نگاه کنید. اگرچه ممکن است امسال چیزی بیشتر از سال قبل خریداری نکرده باشید، ممکن است متوجه شوید که 4000 دلار بیشتر خرج کرده اید. از آنجایی که درآمد واقعی شما کاهش یافته است، پول شما به اندازه قبل پیش نمی رود.

محاسبه درآمد واقعی

اگر درآمد یا درآمد 10 درصد و تورم 3 درصد افزایش یابد، افزایش واقعی 7 درصد است. این با کم کردن درصد تورم از درصد افزایش درآمد مشخص می شود.

به همین ترتیب، اگر درآمد 10 درصد افزایش یابد و تورم 3 درصد کاهش یابد، افزایش واقعی 13 درصد است. نه تنها درآمد شما افزایش می یابد، بلکه وقتی تورم کاهش می یابد، آن درصد از قدرت خرید را نیز به دست می آورید.

خلاصه درس

بسیار خوب، بیایید لحظه ای به مرور چیزهایی که یاد گرفته ایم بپردازیم!

درآمد واقعی و تورم دست به دست هم می دهند. همانطور که آموختیم درآمد واقعی قدرت یک فرد برای خرید اقلام را بر اساس چگونگی تاثیر آن پول توسط افزایش یا کاهش تورم اندازه گیری می کند. اگر تورم بیش از درآمد افزایش یابد، درآمد واقعی کاهش می یابد. اگر تورم کاهش یابد و درآمد ثابت بماند، درآمد واقعی افزایش می یابد. اگر درآمد واقعی افزایش یابد، شخص، شرکت یا سازمان توانایی خرید بیشتر را دارد.

درآمد واقعی بر افراد ، شرکت ها ، گروه ها ، سازمان ها و کشورها تأثیر می گذارد. این تأثیر در هر شخص یا سازمان خرید محصولات یا خدمات دارد. با درک تأثیر تورم ، می توانید تغییر قدرت خرید را درک کنید.

برای باز کردن این درس باید یک عضو مطالعه باشید. حساب کاربری برای خود بسازید

درآمد واقعی چیست؟

درآمد واقعی مبلغ پولی است که شما دارید و قدرت خرید آن پول ، بر اساس نرخ تورم. درآمد واقعی می تواند براساس افزایش نرخ تورم بالا یا پایین بیاید. با افزایش درآمد واقعی ، قدرت خرید شخص افزایش می یابد. به همین ترتیب ، هنگامی که درآمد واقعی کاهش می یابد ، خرید قدرت کاهش می یابد.

درآمد واقعی بر افراد ، گروه ها ، مشاغل ، سازمان ها و حتی کشورها تأثیر دارد. تورم بر هرکسی که در حال خرید یا فروش اقلام است تأثیر می گذارد. رابطه برعکس یا معکوس بین درآمد و تورم وجود دارد. هنگامی که سطح درآمد ثابت بماند ، افزایش تورم باعث کاهش قدرت خرید می شود (هزینه چیزها بالا می رود و درآمد یکسان می ماند). باز هم ، هنگامی که سطح درآمد ثابت باقی می ماند ، کاهش تورم باعث افزایش قدرت خرید می شود. وقتی این اتفاق بیفتد ، هزینه کالاها در حال کاهش است و موارد بیشتری را می توان با همان مقدار پول خریداری کرد.

نمونه هایی از درآمد واقعی

بیایید به چند نمونه نگاه کنیم. اگر سال گذشته 50000 دلار درآمد داشتید و امسال 50000 دلار درآمد داشتید، به همان میزان درآمد خواهید داشت. با این حال، اگر تورم تغییر کند، قدرت خریدی که قبلاً داشتید تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. اگر تورم 2 درصد افزایش یابد، قیمت تمام شده کالاها نیز اساساً 2 درصد افزایش می یابد. درآمد واقعی شما کاهش می یابد، نه به این دلیل که درآمد واقعی شما تغییر می کند، بلکه به این دلیل که مبلغی که می توانید با 50000 دلار خریداری کنید امسال کمتر از سال گذشته است.

از طرف دیگر، اگر تورم 2 درصد کاهش یابد و درآمد شما ثابت بماند، می توانید با همان مقدار پول بیشتر خرید کنید. درآمد واقعی شما افزایش می یابد زیرا می توانید امسال با 50000 دلار بیشتر از سال گذشته خرید کنید.

تأثیر تورم می تواند به شدت بر درآمد واقعی تأثیر بگذارد، به خصوص اگر به خریدهای سالانه نگاه کنید. اگرچه ممکن است امسال چیزی بیشتر از سال قبل خریداری نکرده باشید، ممکن است متوجه شوید که 4000 دلار بیشتر خرج کرده اید. از آنجایی که درآمد واقعی شما کاهش یافته است، پول شما به اندازه قبل پیش نمی رود.

محاسبه درآمد واقعی

اگر درآمد یا درآمد 10 درصد و تورم 3 درصد افزایش یابد، افزایش واقعی 7 درصد است. این با کم کردن درصد تورم از درصد افزایش درآمد مشخص می شود.

به همین ترتیب، اگر درآمد 10 درصد افزایش یابد و تورم 3 درصد کاهش یابد، افزایش واقعی 13 درصد است. نه تنها درآمد شما افزایش می یابد، بلکه وقتی تورم کاهش می یابد، آن درصد از قدرت خرید را نیز به دست می آورید.

خلاصه درس

بسیار خوب، بیایید لحظه ای به مرور چیزهایی که یاد گرفته ایم بپردازیم!

درآمد واقعی و تورم دست به دست هم می دهند. همانطور که آموختیم درآمد واقعی قدرت یک فرد برای خرید اقلام را بر اساس چگونگی تاثیر آن پول توسط افزایش یا کاهش تورم اندازه گیری می کند. اگر تورم بیش از درآمد افزایش یابد، درآمد واقعی کاهش می یابد. اگر تورم کاهش یابد و درآمد ثابت بماند، درآمد واقعی افزایش می یابد. اگر درآمد واقعی افزایش یابد، شخص، شرکت یا سازمان توانایی خرید بیشتر را دارد.

درآمد واقعی بر افراد ، شرکت ها ، گروه ها ، سازمان ها و کشورها تأثیر می گذارد. این تأثیر در هر شخص یا سازمان خرید محصولات یا خدمات دارد. با درک تأثیر تورم ، می توانید تغییر قدرت خرید را درک کنید.

برای باز کردن این درس باید یک عضو مطالعه باشید. حساب کاربری برای خود بسازید

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 46 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:21