فیس بوک فقط بدترین روز خود را در وال استریت داشت

ساخت وبلاگ

Shannon Bond

در این عکس تصویر که در 28 اکتبر 2021 در لس آنجلس گرفته شده است ، شخصی در حالی که مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک از آرم متا رونمایی می کند ، روی تلفن هوشمند تماشا می کند. نام شرکت مادر فیس بوک به متا تغییر یافت تا آینده ای فراتر از شبکه اجتماعی مشکل ساز خود را نشان دهد. Chris Delmas /AFP از طریق Getty Images عنوان پنهان

در این عکس تصویر که در 28 اکتبر 2021 در لس آنجلس گرفته شده است ، شخصی در حالی که مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک از آرم متا رونمایی می کند ، روی تلفن هوشمند تماشا می کند. نام شرکت مادر فیس بوک به متا تغییر یافت تا آینده ای فراتر از شبکه اجتماعی مشکل ساز خود را نشان دهد.

Chris Delmas /AFP از طریق Getty Images

با تمام چالش هایی که فیس بوک در طول سالها با آن روبرو شده است ، یک چیز ثابت بوده است: بیشتر و بیشتر مردم همچنان ثبت نام کرده و وارد سیستم می شوند.

اما این در سه ماه گذشته سال 2021 تغییر کرد ، هنگامی که بزرگترین شبکه اجتماعی جهان برای اولین بار کاربران روزانه کاربران را از دست داد.

روز پنجشنبه ، شرکت مادر فیس بوک متا بدترین روز خود را در وال استریت داشته است ، زیرا سرمایه گذاران سرخورده ارزش بازار خود را 26 ٪ - یا بیش از 250 میلیارد دلار - کاهش دادند.

TikTok made me buy it

شاخص از پول سیاره

Tiktok باعث شد من آن را بخرم

آخرین گزارش سه ماهه این شرکت تعدادی از پرچم های قرمز را بالا برد. مدیرعامل مارک زاکربرگ به رقابت شدید از جدیدترین Juggeaut رسانه های اجتماعی ، Tiktok اشاره کرد.

وی روز چهارشنبه به سرمایه گذاران گفت: "مردم انتخاب های زیادی برای چگونگی گذراندن وقت خود دارند و برنامه هایی مانند Tiktok خیلی سریع در حال رشد هستند.""چیزی که در اینجا تا حدودی بی نظیر است این است که Tiktok در حال حاضر به اندازه یک رقیب بزرگ است و همچنین با سرعت بسیار سریع رشد می کند."

برنامه ویدیویی بسیار محبوب چینی در حال جابجایی کاربران و تبلیغات دلار از فیس بوک و برنامه خواهر آن اینستاگرام است و قلب شغلی را که سال گذشته 115 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده است تهدید می کند.

متا در تلاش است تا با ویژگی های جدیدی مانند اینستاگرام Reels ، یک کلون Tiktok که این شرکت شرط بندی می کند تا کاربران جوان را درگیر نگه دارد ، دست و پنجه نرم کند.

اما سرمایه گذاران با تصدیق زاکربرگ که Tiktok در حال حاضر دارای یک شروع روشن ، شاید غیر قابل عبور است ، فریب خورده است.

ریچ گرینفیلد ، تحلیلگر Lightshed Partners گفت: "این تهدید به حدی بزرگ است که فیس بوک مجبور به تغییر محصولات خود برای تکثیر Tiktok است ، زیرا Tiktok همان چیزی است که مصرف کنندگان اکنون می خواهند."وی گفت که قیمت سهم متا منعکس کننده "ترس از اینکه تیکتوک به سرعت فرار رسیده است".

Tiktok تنها مشکلی نیست که وزن آن در متا باشد.

Apple Rolls Out Major New Privacy Protections For iPhones And iPads

فن آوری

اپل محافظت های مهم حریم خصوصی جدید را برای آیفون ها و iPad ها انجام می دهد

اپل اخیراً تنظیمات حریم خصوصی خود را روی آیفون ها تغییر داده و فروش تبلیغات هدفمند را برای متا سخت تر کرده است. متا گفت که این می تواند 10 میلیارد دلار فروش از دست رفته امسال هزینه داشته باشد.

زاکربرگ گفت: "ما در حال بازسازی بسیاری از زیرساخت های تبلیغاتی خود هستیم تا بتوانیم به رشد و ارائه تبلیغات شخصی با کیفیت بالا ادامه دهیم."

و سپس جاه طلبی زاکربرگ برای تبدیل شدن به "یک شرکت متاور" وجود دارد.

پاییز گذشته ، او به فیس بوک به عنوان متا تغییر نام داد تا تمرکز جدید خود را بر این دنیای مجازی آینده نشان دهد. اما ساخت آن هزینه زیادی خواهد داشت: متا گفت که سال گذشته 10 میلیارد دلار در بخش آزمایشگاه های واقعیت خود از دست داد ، که نرم افزار و سخت افزار واقعیت مجازی را طراحی و ساخت ، مانند Quest 2 ، که در متاور استفاده خواهد شد.

Facebook is rebranding as Meta — but the app you use will still be called Facebook

فن آوری

فیس بوک به عنوان متا در حال تغییر مجدد است - اما برنامه ای که شما استفاده می کنید هنوز هم فیس بوک نامیده می شود

هزینه های بالون منجر به کاهش نادر سود سه ماهه به 10. 3 میلیارد دلار شد.

در تماس چهارشنبه ، زاکربرگ اعتراف کرد که آینده نامشخص است.

زاکربرگ گفت: "این دیدگاه کاملاً تحقق یافته هنوز راه دور است.""و گرچه جهت مشخص است ، اما مسیر پیش رو کاملاً تعریف نشده است."

گرینفیلد لایتشد گفت ، اما بسیاری از سهامداران برای یافتن این موضوع به اطراف خود نمی چسبند.

وی گفت: "سرمایه گذاران می توانند اخبار بد را اداره کنند ، سرمایه گذاران می توانند خبرهای خوب را اداره کنند.""آنچه سرمایه گذاران از آن متنفر هستند عدم دید است."

یادداشت ویرایشگر: متا به NPR برای مجوز محتوای NPR پرداخت می کند.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 40 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 12:42