معرفی تغییرات جدید به سبک مسطح برای گسترش. net Windows Forms 12

ساخت وبلاگ

PROAD. NET Windows Forms 12 یک مدل جدید به سبک مسطح را با بسیاری از پیشرفت های جدید معرفی می کند. اکنون ، می توانید کتابهای کاری اکسل را که حاوی پر کردن شیب و الگوی فرمت های سلول است ، وارد و صادرات کنید ، و مدل جدید به سبک مسطح بسیار سریعتر از گذشته ارائه می شود. مدل سبک سلسله مراتبی قدیمی برای ارائه هر سلول به سبک های آهنگسازی نیاز داشت. مدل جدید به سبک مسطح هم برای نقاشی و هم برای سریال سازی اکسل بسیار کارآمدتر است و عملکرد را بسیار بهبود می بخشد.

این پیشرفت ها به هزینه مدل سبک سلسله مراتبی قدیمی ارائه می شود. این مدل هنوز برای سازگاری به عقب پشتیبانی می شود. هنگام ایجاد نمونه ای از کنترل صفحه گسترده ، می توانید در LegacyBehaviors. Style یا LegacyBehaviors. Style یا Legacybehaviors. Sty (یا در فرم طراح فرم) مشخص کنید و کنترل از مدل سبک سلسله مراتبی قدیمی استفاده می کند. از مدل جدید به سبک مسطح استفاده نمی شود (و پر کردن شیب و پر کردن الگوی مانند گذشته وارد نمی شود). در این حالت ، تمام API های قدیمی مانند گذشته ، از جمله وراثت خواص سبک از سطوح بالاتر سلسله مراتب سبک ، همانطور که در اینجا توضیح داده شده است ، ادامه خواهند داد.

هنگام ایجاد کنترل بدون استفاده از Legacybehaviors. style ، سپس مدل جدید به سبک مسطح فعال می شود. در این حالت ، بسیاری از API های قدیمی متفاوت از گذشته عمل می کنند ، زیرا آنها به جای مدل سبک سلسله مراتبی قدیمی ، مدل جدید سبک را می بندند. مدل سبک سلسله مراتبی قدیمی از ویژگی های تنظیم در سطح ورق ، سطح ستون ، سطح ردیف ، سطح متناوب و سطح سلول پشتیبانی می کند ، با هر شیء سطح پایین تر تنظیمات ارثی از شیء سطح بالاتر.

یک ویژگی سبک مانند backcolor ، cellType یا قفل شده می تواند برای یک شیء سطح بالاتر مانند ورق یا ستون تنظیم شود ، سپس روی یک شیء سطح پایین مانند ردیف یا سلول تنظیم شود. یا کد می تواند آن خصوصیات را به ترتیب معکوس تنظیم کند ، تنظیم ردیف سطح پایین یا شیء سلول ، CellType یا قفل شده را تنظیم کند و سپس آن خصوصیات را بر روی ورق یا ستون سطح بالاتر تنظیم کند.

با استفاده از مدل سبک سلسله مراتبی قدیمی ، سفارش مهم نیست ، زیرا وقتی سطح سبک قبل از نقاشی تشکیل می شود ، سبک کامپوزیت حاصل به صورت پویا تعیین می شود.

با استفاده از مدل جدید به سبک مسطح ، ترتیب تنظیم ویژگی های سبک مهم است. در حقیقت ، شما باید با استفاده از مدل جدید سبک مسطح ، ویژگی های سبک را به ترتیب مناسب تنظیم کنید ، یا نتیجه دلخواه خود را دریافت نخواهید کرد. درک این نکته مهم است که چگونه مدل جدید سبک از این نظر متفاوت عمل می کند.

خوشبختانه ، تنظیم این تغییرات آسان است.

به سادگی این سه مرحله را دنبال کنید:

1. تنظیمات سبک کاربرگ را از قسمت خارج تنظیم کنید

شما همیشه باید تنظیمات سبک صفحه سطح بالا را ابتدا تنظیم کنید ، سپس تنظیمات ستون ، سپس تنظیمات ردیف و سپس تنظیمات سلول را تنظیم کنید تا اطمینان حاصل شود که تنظیمات سطح پایین اولویت دارند.

مدل جدید به سبک مسطح ، تنظیمات ورق های پیش فرض را به هیچ وجه نگه نمی دارد (ویژگی های SheetView. DefaultStyle به تنظیمات پیش فرض ستون نقشه برداری می شوند) و تنظیم ویژگی های سبک در ستون یا سطح ردیف مانند VSTO کار می کند و آن تنظیمات را در تمام سلول های موجود در آن اعمال می کند. ستون یا ردیف.

به عنوان مثال ، با استفاده از مدل جدید سبک ، Setting Column. BackColor = System. Drawing. Color. Red Backcolor را روی سبک ستون تنظیم می کند و سپس آن سبک ستون را در هر سلول در ستون اعمال می کند و تمام سلول ها قرمز می شوند. این اتفاق می افتد حتی اگر سلول قبلاً پشت پرده خود را به رنگ دیگری تنظیم کرده بود.

2. از یک فرمت مشروط برای ایجاد سبک های ردیف متناوب به جای متناوب استفاده کنید

از آنجا که AlteatingRows در مدل سبک مسطح پشتیبانی نمی شود (با استفاده از آن هیچ تاثیری ندارد) ، برنامه باید از یک روش متفاوت برای ایجاد سبک های ردیف متناوب استفاده کند. یک رویکرد معمولی در این مورد که در بسیاری از صفحات گسترده الگوی Microsoft Excel یافت می شود ، از قالب های مشروط استفاده می کند تا یک توالی تکراری از سبک ها را در طیف وسیعی از ردیف ها در صفحه کار اعمال کند.

نمونه ای از این موارد را می توان در کد نمونه برای "گزارش مالی سالانه" یافت که می توان در نمونه های نمایشی ویترین Control Explorer یافت و برای گسترش نصب شده است. در آن نمونه ، کد با استفاده از یک قانون فرمول با فرمول "= mod (ردیف () ، 2) = 0" یک قالب مشروط را در یک محدوده اعمال می کند و استفاده از یک سبک با خطوط مرزی پرشور و سبک تر خاکستریدر امتداد بالا و پایین سلول ها:

3. مستقیماً از API های هسته جدید استفاده کنید

نسخه جدید نسخه 12 New Grapecity. SpreadSheet Namespace: یک لایه API کاملاً جدید مبتنی بر مدل شیء VSTO را معرفی می کند. این لایه جدید API بسیاری از ویژگی های جدید معرفی شده در نسخه 12 را امکان پذیر می کند. غواصی به این لایه جدید API و استفاده از Irange ، Iworkbook ، IworkSheet و ده ها رابط جدید دیگر باعث افزایش عملکرد کد شما و استفاده از API جدید می شود. برای استفاده از سبک ها ، کد شما را قادر می سازد تا از پشتیبانی سبک داخلی جدید ، پر کردن الگوی و شیب شیب و پشتیبانی از مضامین استفاده کند.

برای استفاده از سبک ها ، می توانید از روش جدید Irange. Applystyle برای مشخص کردن یک روش داخلی استفاده کنید - در اینجا نمونه ای از کد از نمونه نسخه نمایشی اکسپلورر Control. net Control برای ویژگی ها وجود دارد - برگه - شیوه های سلول:

IworkSheet دارای خواص سلول ها ، ستون ها و ردیف هایی است که هنگام استفاده یا تغییر سبک ها با استفاده از روش Irange. ApplyStyle یا خاصیت Irange. style به طور مستقیم بر روی مدل صاف کار می کنند. هنگامی که از مدل سبک مسطح به همراه خصوصیات SheetView برای سلول ها ، ستون ها و ردیف ها استفاده می کنید تا ویژگی های سبک مانند backcolor ، font و forecolor را تنظیم کنید ، سپس این خصوصیات تنظیمات را در ISTYLE برای Irange. style برگشته شده توسط Irange. خاصیت مربوط به Iwworksheet ، به جای اینکه مدل قدیمی ورق سبک را بپیچاند.

API های جدید Grapecity. SpreadSheet بیشتر در پست های آینده تحت پوشش قرار می گیرند-نسخه آزمایشی 30 روزه رایگان خود را از PROAD. NET 12 بارگیری کنید و این API جدید عالی را امتحان کنید!

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 44 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 13:07