سؤالاتی که باید هنگام آماده سازی برای خرید یا فروش اوراق بهادار بپرسید

ساخت وبلاگ

سؤالاتی که باید هنگام آماده سازی برای خرید یا فروش اوراق بهادار بپرسید

پس از تعیین استراتژی کلی سرمایه گذاری خود و آموزش خود در مورد اصول معاملات اوراق قرضه ، شما آماده هستید تا به طور جدی ارزیابی خرید یا فروش اوراق را ارزیابی کنید. در زیر سؤالات کلیدی وجود دارد که باید قبل از خرید یا فروش اوراق بهادار در نظر بگیرید. چاپ این بخش ممکن است مفید باشد تا بتوانید جعبه های سایه دار را با اطلاعات مربوط به مسئله اوراق قرضه مورد نظر برای سرمایه گذاری تکمیل کنید. مثل همیشه ، کار با یک متخصص مالی ممکن است به شما در شناسایی اهداف سرمایه گذاری و ابزاری که به شما در رسیدن به آن اهداف کمک می کند کمک کند.

تاریخ بلوغ اوراق قرضه: _____ است

بلوغ پیوند چیست؟

سررسید اوراق قرضه تاریخی است که در آن صادرکننده اوراق قرضه به طور قانونی موافقت خود را برای بازپرداخت اصلی (یا سرمایه گذاری اولیه) شما انجام می دهد. شما باید بدانید که بلوغ اوراق بهادار در اهداف کلی سرمایه گذاری شما چیست. به عنوان مثال ، اگر شما نیاز به دسترسی به مدیر اصلی را که طی 5 سال سرمایه گذاری می کنید ، ممکن است بخواهید با بلوغ 10 ساله در اوراق قرضه سرمایه گذاری کنید.

این اوراق بهادار/تاریخ تماس ندارد: _____

آیا ویژگی های رستگاری اولیه مانند تاریخ تماس دارد؟

یک ویژگی "تاریخ تماس" زمانی است که یک صادرکننده اوراق قرضه حق بازپرداخت را حفظ می کند ، یا وام را زودتر از تاریخ سررسید اوراق قرض می گیرد. داشتن اوراق قرضه قابل تماس به این معنی است که شما ممکن است به اندازه سرمایه گذاری اوراق بهادار که انتظار داشتید ، سود کسب نکنید. بررسی کنید که آیا در حال سرمایه گذاری در اوراق قرضه قابل تماس هستید و در نظر دارید که چه نوع اوراق قرضه ممکن است بخواهید در مورد سرمایه گذاری از قبل فکر کنید تا در صورت فراخوانی اوراق ، هرگونه کاهش احتمالی درآمدی را جبران کنید.

رتبه اعتباری اوراق قرضه: _____ اوراق بهادار/بیمه نشده است: _____

کیفیت اعتبار چیست؟رتبه بندی چیست؟آیا بیمه شده است؟

رتبه بندی اعتباری اوراق قرضه نشانگر آنچه در بازار از توانایی صادرکننده اوراق بهادار در بازپرداخت اصلی و بهره به موقع فکر می کند ، است. بسیار مهم است که بدانید آیا شما در حال فکر کردن اوراق بهادار درجه سرمایه گذاری یا اوراق بهادار با بازده بالا (و بالاتر از ریسک) هستید. اگر اوراق بهادار بیمه شده باشد به این معنی است که یک شرکت بیمه در پشت این پیشنهاد وجود دارد که تضمین می کند سرمایه گذاران اصلی و علاقه خود را به موقع بازپرداخت کنند ، در صورتی که شرکت ، ایالت یا شهرداری صدور اوراق قرضه به طور پیش فرض. سرمایه گذاران همچنین می توانند بیمه را در خرید اوراق بهادار بازار ثانویه خریداری کنند.

کوپن باند: _____ است

نرخ بهره یا کوپن اوراق قرضه چیست؟

"کوپن" نرخ بهره اعلام شده است که وام گیرنده موافقت می کند تا شما را در مورد سرمایه گذاری خود بازپرداخت کند.

قیمت اوراق قرضه: _____

قیمت چند است؟

قیمت اعلام شده این است که خرید/سرمایه گذاری در مسئله اوراق قرضه چقدر هزینه دارد. عملکرد بلوغ چیست؟و بازده تماس چیست؟"بازده اوراق بهادار" نرخ بازدهی است که می توانید انتظار داشته باشید تا زمان بلوغ اوراق قرضه یا بازپرداخت شود."بازده فراخوانی" نرخ بازده شما تا زمانی که اولین تاریخی که در آن اوراق قرضه فراخوانده می شود یا بازپرداخت می شود ، تضمین می شود.

بازده اوراق به بلوغ این است: _____ بازده اوراق بهادار برای تماس: _____

وضعیت مالیاتی چیست؟

اوراق قرضه مختلف وضعیت مالیاتی متفاوتی دارند. به عنوان مثال ، درآمد بهره از خزانه داری ایالات متحده از مالیات های ایالتی و محلی معاف است. سود حاصل از اوراق بهادار شهرداری عاری از مالیات بر درآمد فدرال است و برخی از ایالت ها نیز مالیات بر درآمد ایالتی و محلی را کاهش می دهند (در این صورت درآمد سود شما "بدون مالیات سه برابر" است). تجارت برای معافیت های مالیاتی مرتبط با اوراق قرضه خاص این است که اغلب نرخ بهره کمتری را از آنچه با سایر اوراق مشمول مالیات پیدا می کنید دریافت خواهید کرد. میزان معافیت مالیاتی برای شما چقدر ارزش دارد به براکت مالیات بر درآمد و دولتی که در آن زندگی می کنید بستگی دارد. همیشه ایده خوبی است که قبل از سرمایه گذاری هایی که پیامدهای مالیاتی دارند ، با یک حسابدار و یا سایر متخصصان مالی مشورت کنید.

وضعیت مالیاتی اوراق قرضه: _____ است

عملکرد واقعی پس از اینکه کارگزار من کمیسیون و هزینه های خود را بیرون کشید ، چه خواهد بود؟

محاسبه عملکرد اوراق قرضه نسبتاً ساده است: سود سالانه ÷ قیمت = عملکرد

با این حال ، بازده ای که به تازگی محاسبه کرده اید ، هیچ هزینه ای را که برای معامله پرداخت می شود ، یا کمیسیون کارگزار شما ، که به عنوان درصدی از خرید یا فروش شناخته می شود ، منعکس نمی کند. از کارگزار خود بپرسید که کمیسیون او چیست و در صورتی که هزینه ای با این معامله در ارتباط باشد چیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های سرمایه گذار مرتبط با خرید و فروش اوراق بهادار اینجا را کلیک کنید (ایجاد لینک برای هزینه های سرمایه گذار در مقاله حرفه ای مالی تماس بگیرید)

بازده اوراق قرضه خواهد بود: _____ کمیسیون ها و هزینه های کارگزار من برای این خرید/فروش اوراق بهادار خواهد بود: _____

رتبه بندی اعتباری این اوراق و "چشم انداز جهت دار" چیست؟

به یاد داشته باشید که رتبه اعتباری اوراق قرضه به شما در مورد توانایی صادرکننده در بازپرداخت سرمایه گذاری خود به موقع می دهد. هرچه رتبه بالاتر باشد (AAA بالاترین) ، خطر پایین تر است. در مقابل ، هرچه رتبه پایین تر باشد ، خطر پیش فرض (عدم پرداخت) توسط صادرکننده بیشتر می شود. شما می توانید از خواندن دفترچه آن اطلاعات بیشتری در مورد اعتبار صادرکننده اوراق بهادار کسب کنید. در دفترچه می توانید یاد بگیرید که چگونه صادرکننده قصد دارد برای بازپرداخت سرمایه گذاری پول جمع کند. چشم انداز جهت گیری اوراق قرضه در چه جهاتی است که بازار پیش بینی می کند که اوراق قرضه در آینده درک می شود. چشم انداز اوراق قرضه بر بازاریابی آن تأثیر می گذارد (چقدر سرمایه گذاران مایل به پرداخت هزینه اوراق بهادار در بازار هستند). در حالی که بازار به طور مداوم در حال نوسان است ، می تواند مفید باشد که بدانید چشم انداز فعلی در مورد اوراق قرضه (های) مورد نظر شما برای نمونه کارها خود را در نظر می گیرد تا ایده ای در مورد چگونگی پاسخ بازار هنگام آماده شدن برای فروش اوراق بهادار داشته باشید.

رتبه اعتباری اوراق قرضه: _____ چشم انداز جهت اوراق بهادار: _____

آیا ویژگی های تماس یا سایر ویژگی های منحصر به فرد در این پیوند آینده نگر وجود دارد؟

ویژگی تماس یک ماده در اوراق قرضه است که به موجب آن صادرکننده حق بازپرداخت سرمایه گذاری را قبل از بلوغ حفظ می کند. تماس با اوراق قرضه یک سرمایه گذار را مجبور می کند تا به دنبال سرمایه گذاری دیگری باشد ، به طور معمول که نرخ بهره پایین تری را ارائه می دهد.

ممکن است بخواهید ویژگی های مرتبط با این پیوند را لیست کنید: _____

نوع معامله برای این وثیقه چیست؟

هنگام خرید یا فروش اوراق قرضه ، می خواهید بدانید که آیا این اوراق برای اولین بار به سرمایه گذاران ارائه می شود یا نه (یک شماره جدید) یا اینکه این یک اوراق قرضه قدیمی تر ، موجود (معامله بازار ثانویه) است به این معنیدلال دلال یا اوراق قرضه موجود را از موجودی خود به فروش می رساند یا به بازار می رود تا اوراق قرضه ای را که می خواهید سرمایه گذاری کنید پیدا کند. اوراق قرضه شماره جدید ممکن است سرمایه گذاری در آن دشوارتر باشد زیرا شما با موسسات بزرگ و همچنین سرمایه گذاران حرفه ای رقابت می کنید. معاملات بازار ثانویه ممکن است در صورتی که کارگزار شما نیاز به خارج از موجودی شرکت خود (در صورت حمل یکی از آنها) برای خرید اوراق بهادار از یک کارگزار دیگر برای فروش مجدد به شما داشته باشد ، ممکن است معاملات بازار ثانویه داشته باشد.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 34 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 0:48