چگونه اهداف مالی قابل دستیابی را تعیین کنیم

ساخت وبلاگ

تعیین اهداف مالی واقعی برای دستیابی به موفقیت مهم است. با این حال ، دانستن کدام اهداف برای اولویت بندی و چگونگی دستیابی به آنها می تواند دشوار باشد. در حقیقت ، براساس داده های ژانویه 2018 از مغز آماری ، فقط 9 درصد از آمریکایی ها به اهداف سال نو خود می رسند. دلیل ممکن است این باشد که ما در تعیین انتظارات معقول بد هستیم. این که آیا شما به دلیل یک رویداد زندگی ، مانند داشتن یک کودک یا خرید خانه ، یا فقط برای بهبود سلامت مالی خود ، در مورد یک هدف مرتبط با پول تصمیم می گیرید ، مهم است که اولویت های خود را در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که اهداف مالی شما خاص و قابل دستیابی است.

ما چهار هدف مالی واقع بینانه را بیان کرده ایم که می توانند به بهبود سلامت مالی شما کمک کنند ، و همچنین استراتژی هایی که می توانید برای دستیابی به این اهداف استفاده کنید. ممکن است همه این اهداف در حال حاضر برای شما صدق نکند ، اما دستیابی به حتی یک شروع عالی است.

1) بدهی را پرداخت کنید

با توجه به پول در کارت های اعتباری ، وام ها ، وسایل نقلیه و وام های دانشجویی واقعیتی است که بسیاری از آمریکایی ها با آن روبرو هستند. در حالی که تلاش برای پرداخت همه بدهی های شما یک ایده معقول است ، اما دستیابی به هدف آن نیز دشوار است. اهداف خود را با شکستن آنها ساده کنید: به بدهی خود نگاه کنید و درصدی را که می خواهید آن را کوچک کنید تصمیم بگیرید. حل و فصل برای از بین بردن 5 ، 7 یا 10 درصد از بدهی شما راهی واقع بینانه تر برای نزدیک شدن به کاهش آنچه مدیون هستید به شما می دهد.

علاوه بر این ، در مورد نحوه پرداخت بدهی ، باهوش باشید. همه بدهی ها برابر نیستند ، بنابراین رویکرد درست را برای رسیدن به اهداف خود تعیین کنید. به عنوان مثال ، شما به احتمال زیاد می خواهید اول بدهی با بهره بالا را بپردازید و بعداً به بدهی های دیگر توجه کنید.

2) صرفه جویی را ساده کنید

اگر هدف خود را برای صرفه جویی در مقدار زیادی در یک دوره زمانی خاص تعیین کرده اید ، این احتمال وجود دارد که کوتاه شوید. اهداف مالی که ماهها از آن فاصله دارند ، می تواند دستیابی به آن سخت تر باشد و اگر یک یا دو ماه با هزینه های غیر منتظره دارید ، ممکن است مجبور شوید تلاش پس انداز خود را مکث کنید. این تصمیم برای صرفه جویی ممکن است به نظر برسد.

درعوض ، اهداف خاص ، کوچکتر ، کوتاه مدت (یا فصلی) را به خود اختصاص دهید. شاید شما یک تلفن هوشمند جدید بخواهید ، دوست دارید به جایی سفر کنید یا به یک هدیه تعطیلات توجه کنید. تعیین اهداف کوچکتر و کوتاه مدت می تواند هنگام رسیدن به آنها ، روانی به شما افزایش دهد. اگر یک مورد بلیط بزرگ هدف نهایی است ، در این راه معیارهای خاصی را در نظر بگیرید تا بتوانید در حالی که هنوز هم برای پس انداز بیشتر طول می کشد ، به همین تأثیر برسید.

نکته: ابتدا با تنظیم نقل و انتقالات خودکار از حساب چک خود به حساب پس انداز خود یا داشتن برخی از چک های خود که مستقیماً به پس انداز سپرده می شود ، خود را پرداخت کنید.

3) هزینه های خود را پیگیری کنید

اگر ایده تنظیم و حفظ بودجه کمی زیاد به نظر می رسد ، شما تنها نیستید. براساس نظرسنجی 13 مارس 2018 که توسط بنیاد ملی مشاوره اعتباری انجام شده است ، فقط 41 درصد از بزرگسالان ایالات متحده بودجه را تأسیس و نگهداری می کنند. به جای شروع با ایجاد بودجه کامل ، ممکن است تصمیم بگیرید که هزینه های خود را پیگیری کنید تا احساس بهتری داشته باشید که هر ماه پول شما به کجا می رود.

اگر نظارت بر هزینه های خود با ردیابی هزینه های ماهانه و رسیدهای روزانه دشوار به نظر برسد ، فناوری می تواند کمک کند. برنامه ها به همراه بانکداری موبایل و آنلاین ، راه حل هایی را برای ردیابی هزینه های خود و شناسایی مناطقی که می توانید کاهش دهید ارائه می دهند.

4) در خود سرمایه گذاری کنید

بسیاری از آمریکایی ها در تلاش هستند تا برای بازنشستگی پس انداز کنند. در حقیقت ، یک گزارش TransAmerica در ژوئن 2018 نشان می دهد که میزان متوسط بومرهای کودک 164،000 دلار را کنار گذاشته است - مبلغی که زندگی نسبتاً کمی در بازنشستگی ، حتی با تأمین اجتماعی و سایر اشکال درآمد را ارائه می دهد. در اسرع وقت پس انداز خود را برای بازنشستگی شروع کنید ، بنابراین پول شما زمان بیشتری برای رشد بالقوه دارد. به عنوان سرمایه گذاری در خود آینده خود فکر کنید.

نگاهی بیندازید که چگونه قصد بازنشستگی را دارید تا ببینید که آیا منابع خود را به حداکثر می رسانید یا خیر. آیا می توانید در کار 401 (k) خود بیشتر مشارکت کنید؟آیا IRA را در نظر گرفته اید؟به یاد داشته باشید ، برنامه های بازنشستگی اغلب مزایای مالیاتی را ارائه می دهند. وقت گذاشتن برای تحقیق در مورد گزینه های موجود ، و استفاده از مواردی که برای شما معنی دارد ، می تواند در آینده تفاوت بزرگی ایجاد کند.

خود را از قلاب رها نکنید

تعیین اهداف مهم است ، اما چسبیدن به رفتارهای جدید سخت است. برای کمک به پاسخگو بودن خود ، در تقویم خود هشدار دهید تا هر ماه اهداف خود را بررسی کنید. اگر در تلاش هستید ، سعی کنید به روشی دیگر فکر کنید که ممکن است بتوانید به هدف خود برسید. ممکن است کوچکتر شروع کنید و به دنبال راه هایی برای افزایش مقدار پس انداز خود در طول زمان باشید. با برنامه ریزی و هدف درست ، شما قادر خواهید بود عادات ماندگار ایجاد کنید که تغییرات مثبت در زندگی مالی شما را راهنمایی می کند.

مطالب ارائه شده در این وب سایت فقط برای استفاده اطلاعاتی است و برای مشاوره مالی ، مالیاتی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. بانک مرکزی آمریکا و/یا شرکت های وابسته به آن ، و آکادمی خان ، هیچ گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از اتکا به مطالب ارائه شده بر عهده ندارند. لطفاً توجه داشته باشید که چنین مطالب به طور مرتب به روز نمی شوند و بنابراین ممکن است برخی از اطلاعات جاری نباشند. هنگام تصمیم گیری در مورد وضعیت مالی خود با مشاور حرفه ای مالی و مالیاتی خود مشورت کنید.

تا بعدی

GEN Z: پول خود را بشناسید

بیشتر از بانک آمریکا

بیاموزید که چگونه بانک آمریکا می تواند به شما در پس انداز کمک کند

با ما تماس بگیرید

ما برای کمک اینجا هستیم. با مراجعه به صفحه تماس با ما یا امروز قرار ملاقات را برنامه ریزی کنید.

FDIC بیمه شده

بانک تضمین شده

بانک مرکزی آمریکا و شرکت های وابسته آن مشاوره حقوقی ، مالیاتی یا حسابداری را ارائه نمی دهند. قبل از تصمیم گیری مالی باید با مشاوران حقوقی و/یا مالیاتی خود مشورت کنید.

شیوه های تبلیغاتی

ما در تلاش هستیم تا اطلاعاتی در مورد محصولات و خدماتی که ممکن است جالب و مفید به نظر برسید ، در اختیار شما قرار دهیم. تبلیغات مبتنی بر روابط و تبلیغات رفتاری آنلاین به ما کمک می کند تا این کار را انجام دهیم.

در اینجا نحوه عملکرد آن آورده شده است: ما اطلاعات مربوط به فعالیت های آنلاین شما را جمع می کنیم ، مانند جستجوهایی که در سایت های ما و صفحاتی که بازدید می کنید انجام می دهید. این اطلاعات ممکن است برای ارائه تبلیغات در سایت های ما و آفلاین (به عنوان مثال ، از طریق تلفن ، ایمیل و نامه مستقیم) استفاده شود که برای دستیابی به علایق خاص شما ممکن است سفارشی شود.

اگر ترجیح می دهید از این اطلاعات استفاده نکنیم ، ممکن است از تبلیغات رفتاری آنلاین خودداری کنید. اگر امتناع کنید ، ممکن است تبلیغات عمومی دریافت کنید. علاوه بر این ، مشاوران مالی/مدیران مشتری ممکن است از اطلاعات جمع آوری شده به صورت آنلاین برای ارائه اطلاعات محصول و خدمات مطابق با توافق نامه حساب استفاده کنند.

همچنین ، اگر از تبلیغات رفتاری آنلاین خودداری کنید ، ممکن است هنگام ورود به حساب خود ، به عنوان مثال از طریق بانکداری آنلاین یا MyMerrill ، تبلیغات را مشاهده کنید. این تبلیغات بر اساس روابط حساب خاص شما با ما است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تبلیغات مبتنی بر روابط ، تبلیغات رفتاری آنلاین و شیوه های حفظ حریم خصوصی ما ، لطفاً اخطار حفظ حریم خصوصی Bank of America و سؤالات متداول در مورد حریم خصوصی ما را مرور کنید.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 36 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:27