فرصت های برتر سرمایه گذاری سبز

ساخت وبلاگ

این مناطق در حال رشد ممکن است به قرار دادن مقداری سبز در کیف پول شما کمک کند.

جیمز مک وینی یک همکاری طولانی مدت سرمایه گذاری و یک متخصص در زمینه امور مالی و سرمایه گذاری شخصی است. جیمز با بیش از 25 سال تجربه به عنوان یک حرفه ای ارتباطات تمام وقت ، در مورد امور مالی ، غذا و سفر برای انواع نشریات و وب سایت ها می نویسد. وی لیسانس اصلی هنر خود را در نوشتن حرفه ای و خلاق از دانشگاه کارنگی ملون و کارشناسی ارشد روزنامه نگاری در دانشگاه معبد دریافت کرد.

Chip Stapleton یک دارنده مجوز سری 7 و سری 66 ، دارنده امتحان CFA سطح 1 است و در حال حاضر دارای مجوز زندگی ، تصادف و بهداشت در ایندیانا است. وی 8 سال تجربه در امور مالی ، از برنامه ریزی مالی و مدیریت ثروت گرفته تا امور مالی شرکت ها و FP& A دارد.

ویکی ولاسکز یک محقق و نویسنده است که سازمان های مختلف جامعه و غیرانتفاعی را مدیریت ، هماهنگ و کارگردانی کرده است. وی تحقیقات عمیق در مورد مسائل اجتماعی و اقتصادی انجام داده است و همچنین مواد آموزشی را برای منطقه بزرگ ریچموند تجدید نظر و ویرایش کرده است.

سرمایه گذاری سبز چیست؟

جهان از بازیافت و تولید برق گرفته تا مواد غذایی ارگانیک و شیلات پایدار سبز می شود. تقریباً همه علاقه مندند که بار خود را بر روی محیط زیست ، از دانشمندان آب و هوا گرفته تا مشاغل ، مصرف کنندگان و سیاستمداران کاهش دهند.

سرمایه گذاران که به دنبال راه هایی برای قرار دادن کمی سبز در پرتفوی خود هستند ، ممکن است از طیف گسترده ای از پیشنهادات موجود شگفت زده شوند. در اینجا نگاهی به برخی از مناطق برتر برای سرمایه گذاری سبز می پردازیم.

غذای اصلی

 • سرمایه گذاری سبز به دنبال فرصت های سرمایه گذاری است که از محیط طبیعی نیز سود می برد.
 • یکی از مقصد های اصلی بودجه سبز ، فن آوری های انرژی تجدید پذیر مانند باد ، خورشیدی و نیروگاه است.
 • حمل و نقل سبز یکی دیگر از فناوری های نوظهور است که باعث کاهش مصرف سوخت فسیلی از طریق وسایل نقلیه برقی می شود.
 • کنترل آلودگی ، کاهش زباله و کشاورزی پایدار راه های جایگزین برای حفاظت از محیط زیست است.
 • آب یکی دیگر از منابع کاهش دهنده است و بسیاری از صندوق های متقابل منحصراً روی زیرساخت های آب متمرکز شده اند.

درک سرمایه گذاری های سبز

سرمایه گذاری های سبز مشاغل یا صندوق هایی هستند که به دنبال راه هایی برای کاهش آلاینده های مضر یا استفاده از منابع پایدارتر هستند. این می تواند به صورت فن آوری های جایگزین مانند انرژی خورشیدی/باد یا تحقیق در مورد روشهای استفاده از منابع با کارآمدتر انجام شود.

سرمایه گذاری های سازگار با محیط زیست می توانند سود و همچنین مزایای زیست محیطی را ارائه دهند. از آنجا که جهان با تغییرات آب و هوایی سازگار است ، فن آوری های قدیمی تر مانند سوخت های فسیلی و صنایع آلاینده احتمالاً با هزینه های بالاتری و موانع نظارتی روبرو هستند و فرصتی برای بازار برای گزینه های دیگر فراهم می کند. بسیاری از صندوق های متقابل و صندوق های شاخص به دنبال این سرمایه گذاری های جایگزین هستند ، به امید بازده شدید در آینده.

موارد زیر برخی از راه های مهم سرمایه گذاری سبز است.

انرژی تجدید پذیر

انرژی سبز موضوعی داغ در دنیایی است که نگران تغییرات آب و هوا است. تولید برق که به سوزاندن سوخت های فسیلی برای تولید برق برای خانه ها یا صنایع ما متکی نیست ، باعث ایجاد تعداد فزاینده ای از فرصت های سرمایه گذاری می شود. آب ، باد و خورشیدی از منابع برتر انرژی تجدید پذیر هستند.

براساس گزارشی از هیئت بین دولتی ایالات متحده در مورد تغییرات آب و هوایی ، تأثیر انسان به طور واضح مقصر است که مقصر گرم شدن کره زمین است و برخی از اشکال اختلال در آب و هوا اکنون قرن ها در آن قفل شده است. آنتونیو گوترس ، دبیر کل سازمان ملل گفت: "این گزارش باید قبل از نابودی سیاره ما ، زانوهای مرگ و میر برای سوخت های زغال سنگ و فسیلی به نظر برسد."

برق الکتریکی

آب همچنین قرن هاست منبع انرژی تجدید پذیر بوده است. یونانیان باستان آسیاب های دانه ای را بر روی انرژی آب اجرا کردند. امروزه ، پروژه هایی مانند سد عظیم سه شبه چین می توانند بین 70 میلیون تا 80 میلیون خانوار برق را تأمین کنند. براساس آژانس بین المللی انرژی تجدید پذیر (IRENA) ، نیروگاه برق مقرون به صرفه ترین وسیله برای تولید برق است.

تعداد کمی از سهام بازی خالص در تجارت هیدرو وجود دارد. با این حال ، سه تولید کننده انرژی با مقادیر قابل توجهی از نیروگاه برق در اوراق بهادار خود وجود دارد. PG& E (PCG) یکی از بزرگترین عملیات هیدرو را دارد. Idacorp (IDA) 17 پروژه هیدرو دارد. در همین حال ، شرکای تجدید پذیر بروکفیلد (BEP) 227 امکانات را در 87 سیستم رودخانه ای اداره می کند.

قدرت باد

باد یکی از سریعترین منابع انرژی تجدید پذیر است که طی دو دهه گذشته 75 برابر افزایش یافته است. چین با 288. 3 گیگاوات از ظرفیت نصب شده در سال 2020 جهان را هدایت می کند و پس از آن ایالات متحده با 122. 3 گیگاوات و آلمان با 62. 9 گیگاوات.

اگر این تجدید پذیر شما را مورد علاقه خود قرار می دهد ، به دنبال مزارع بادی باشید که انرژی تولید شده توسط باد را می فروشند یا شرکت هایی را که توربین های بادی تولید می کنند در نظر بگیرید. در اینجا دوباره ، تعداد کمی از سهام بازی خالص وجود دارد ، اما چند مورد از بادهای جالب شامل موارد زیر است:

 • جنرال الکتریک (GE)
 • Nextera Energy Partners (NEP)
 • انرژی تجدید پذیر زیمنس بازی (GCTAY)
 • Vestas Wind Systems (VWDRY)

علاوه بر این ، اولین Trust Global Wind Energy ETF (Fan) روشی منفعلانه برای سرمایه گذاری در انرژی باد فراهم می کند.

انرژی خورشیدی

انرژی از خورشید خانه ها ، ساختمان ها و انواع دیگر موارد دیگر را از چراغ گرفته تا رادیوها قدرت می دهد. اگر فکر می کنید خورشید تازه در این صنعت طلوع کرده است ، توجه خود را به شرکت هایی که پانل های خورشیدی می سازند ، متمرکز کنید ، که به عنوان صاحبان خانه و مشاغل به طور فزاینده ای از انرژی خورشیدی بهره مند می شوند. اولین خورشیدی (FSLR) تولید کننده پیشرو ماژول ها و سیستم های خورشیدی است. Holding Jinkosolar (JKS) همچنین ماژول های خورشیدی و ادعا می کند که 80 گیگاوات ظرفیت تولید را تحویل داده است. Sunpower (SPWR) ماژول های خورشیدی و راه حل های ذخیره سازی را برای خانه ها و مشاغل ایجاد می کند.

البته ، بیشتر از تابلوهای خورشیدی وجود دارد. از مؤلفه ها تا نصب ، طیف گسترده ای از مشاغل فرصت های سرمایه گذاری را ارائه می دهند ، از جمله:

 • Enphase Energy (ENPH)
 • Sunrun (اجرا)
 • Invesco Solar ETF (برنزه)

انرژی زمین گرمایی

انرژی زمین گرمایی از گرما از زمین برای تولید انرژی پاک استفاده می کند. Ormat Technologies (ORA) گیاهان زمین گرمایی را با عملیات در ایالات متحده ، گواتمالا ، گوادلوپ ، هندوراس ، اندونزی و کنیا ساخته ، مالکیت و بهره برداری می کند.

کنترل آلودگی

کاهش در اینجا اصطلاح اصلی است. از کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بر روی نیروگاه های صنعتی تا به حداقل رساندن انتشار گازهای گلخانه ای که از قسمت اتومبیل شما بیرون می آید ، صنعت کنترل آلودگی در حال افزایش است. این صنعتی است که هر بار که قانون پاسخ می دهد ، بهبود میزان برخی از مواد شیمیایی مضر را که می تواند در محیط آزاد شود ، موظف می کند. شرکت ها و ETF هایی که روی فن آوری های کنترل آلودگی تمرکز می کنند عبارتند از:

 • سوخت-فناوری (FTEK)
 • Vaneck Vectors خدمات محیطی ETF (EVX)
 • Invesco MSCI آینده پایدار ETF (ERTH)

حمل و نقل سبز

وقتی صحبت از حمل و نقل می شود ، تسلا (TSLA) نام اول در لیست های بسیاری از افراد است. در حالی که یک رهبر جلب توجه و فناوری هیجان انگیز این شرکت را در اخبار نگه داشته است ، این تنها بازی در شهر نیست.

در مقیاس کوچکتر ، محققان در حال کار با فناوری سوخت سوخت هستند تا یک روش جایگزین برای برقراری خودروها را تهیه کنند. اگر این فناوری کار کند ، میلیون ها اتومبیل - و میلیون ها نفر از مصرف کنندگان - در انتظار آن هستند.

شرکت هایی که در این فضا فعالیت می کنند شامل Ballard Power Systems (BLDP) هستند که سلول هایی را تولید می کنند که می توانند در وسایل نقلیه و سیستم های پشتیبان تهیه شوند. در همین حال ، Energy Energy (FCEL) بر ارائه گزینه های قدرت به تأسیسات تجاری و صنعتی تمرکز دارد.

کاهش ضایعات

بازیافت به یک روش استاندارد تبدیل شده است. بیشتر مردم می دانند که کاغذ ، فلز و شیشه قابل استفاده مجدد و استفاده مجدد هستند ، اما تعداد مواردی که می توانید بازیافت کنید همچنان در حال رشد است. روغن زباله ، روغن نباتی ، باتری ها ، تلفن های همراه ، رایانه و حتی قطعات ماشین می توانند عمر دوم داشته باشند. بازیافت این موارد شامل یک شرکت تجاری در پس زمینه است.

از نظر نمونه کارها ، شرکت های مدیریت پسماند با پایه زیادی از تسهیلات بازیافت ممکن است مورد علاقه باشند ، از جمله شرکت هایی مانند خدمات جمهوری (RSG) و مدیریت پسماند (WM).

کشاورزی جایگزین

کشاورزی و دام مهمترین عامل در انتشار دی اکسید کربن است ، به ذکر پیامدهای زیست محیطی کودهای کشاورزی و سموم دفع آفات. روش های مختلفی برای کاهش ردپای زیست محیطی کشاورزی وجود دارد.

کشاورزی ارگانیک

مزارع ارگانیک از استفاده از سموم دفع آفات ، درگیر شدن در شیوه های کشاورزی پایدار و فروش محصولاتی که غالباً سالم تر از آن هستند از چیزهایی که از کلمات سه هجا تشکیل شده اند که نمی توانید تلفظ کنید و یک ماندگاری در دهه ها اندازه گیری می شود. آنها همچنین درگیر شیوه های مدیریت حیوانات هستند که از استفاده از هورمون ها و آنتی بیوتیک ها جلوگیری می کنند و آن مواد شیمیایی را از زنجیره غذایی و خارج از زمین و آب اطراف مزارع دور نگه می دارند. یکی از بزرگترین شرکت های مواد غذایی ارگانیک ، United Natural Foods (UNBI) ، توزیع کننده عمده فروشی گزینه های غذایی سالم است.

آبزی پروری

ماهیگیری پایدار یکی دیگر از فرصت های سرمایه گذاری مربوط به مواد غذایی است که توجه خود را به دلیل گرفتاری اقیانوس های ماهیگیر جهان بر زنجیره غذایی انسان تأثیر می گذارد. مووی آسا (MNHVF) ، یک شرکت نروژی با عملیات جهانی ، یک نمایش جالب در این فضا است.

برای به دست آوردن آخرین تجزیه و تحلیل و مشاوره در مورد سرمایه گذاری سبز ، پادکست سرمایه گذار سبز را که توسط سرمایه گذاری سرمایه گذاری شده است ، بررسی کنید.

سرمایه گذاری در آب

یکی از مهمترین منابع طبیعی ما آب است. ترس قابل توجهی وجود دارد که جهان به دلیل تغییرات آب و هوا از آب شیرین خارج می شود. کیپ تاون ، آفریقای جنوبی ، ماه ها از خشک شدن در سال 2018 فاصله داشت تا اینکه اقدامات حفاظت Swift به پر کردن منابع کمک کرد.

آژانس محیط زیست اروپا خاطرنشان می کند که حدود 20 کشور اروپایی بیش از 10 ٪ از منابع آب خود به کشورهای دیگر وابسته هستند. پنج (هلند ، مجارستان ، مولداوی ، رومانی و لوکزامبورگ) به رودخانه هایی که از سایر کشورها وارد می شوند متکی هستند تا بیش از 75 ٪ از آب خود را تأمین کنند. در ایالات متحده ، شهرهای لس آنجلس تا میامی نگران کمبود آب هستند زیرا تغییرات آب و هوایی به منابع آب می رسد.

مجموعه ای از سرمایه گذاری های آب ممکن است شامل شرکت هایی باشد که آب را جمع آوری ، تصفیه و توزیع می کنند. بزرگترین شرکت آب و برق در ایالات متحده آمریکا آب آمریکایی (AWK) است که 14 میلیون نفر آب آشامیدنی را تأمین می کند. آب و برق ضروری (WTRG) تقریباً 3 میلیون نفر آب تأمین می کند. و با چسبیدن به موضوع آب ما ، این آب و برق فقط نوک کوه یخ ضرب المثل است.

اگر انتخاب سهام فردی بیش از حد دردسر باشد ، صندوق های متقابل روش های اضافی برای سرمایه گذاری را ارائه می دهند. صندوق آب جهانی Calvert و صندوق آب Virtus Allianzgi به فرصت های مبتنی بر آب در سراسر جهان ضربه می زنند.

پیشنهادات صندوق مبادله ای شامل موارد زیر است:

 • پرتفوی منابع آب Invesco ETF (PHO)
 • Invesco Global Water Portfolio ETF (PIO)
 • First Trust Water ETF (FIW)
 • ISHARES INDEMITIONS INDEX ETF (IDU)
 • شاخص آب جهانی Zacks
 • Invesco S& P Index Global Water ETF (CGW)

سیاستهای برتر محیطی

برای بسیاری از شرکت ها ، اصرار به سبز شدن یک پدیده نسبتاً اخیر است. مانند تغییر در همه جا ، برخی از شرکت ها سازگار هستند و برخی دیگر این کار را نمی کنند. مدیران سرمایه گذاری در فضای سبز شروع به طبقه بندی بنگاه ها بر اساس مکانی که در طول طیف سبز دارند.

به عنوان مثال شرکت های نفتی را بگیرید. یکی از آنها سخت است که فکر کند این بنگاه ها به عنوان سبز فکر می کند و در بیشتر موارد ، آنها اینگونه نیستند. اما اگر نگاهی دقیق تر به مدل های تجاری آنها بیندازید ، به راحتی می توان دریافت که برخی از آنها سبزتر از سایرین هستند. در حقیقت ، چندین شرکت بزرگ نفتی در ترویج مالیات بر گازهای گلخانه ای و سرمایه گذاری در منابع انرژی که به انتقال جهان به دور شدن از نفت کمک می کند ، از جمله رهبران جهانی هستند. انتخاب بنگاه ها با بهترین سوابق و شیوه های زیست محیطی روش دیگری برای جستجوی سرمایه گذاری های سبز است.

کدام کشورهای در حال توسعه در انرژی سبز سرمایه گذاری می کنند؟

چین تا کنون بزرگترین کمک کننده در انرژی سبز ، هم در ظرفیت نصب شده و هم در تولید است. در اواخر سال 2021 ، چین 288 گیگاوات توربین های بادی و 253 گیگ پانل های خورشیدی نصب کرده بود و همچنین خود را به عنوان تولید کننده پیشرو در تجهیزات انرژی تجدید پذیر و وسایل نقلیه برقی تأسیس کرده بود. براساس آژانس بین المللی انرژی تجدید پذیر ، برزیل ، تایلند و هند همچنین ظرفیت تولید قابل توجهی از انرژی تجدید پذیر دارند.

کدام شرکت های نفتی در انرژی سبز سرمایه گذاری می کنند؟

چندین شرکت بزرگ نفتی در زمینه انرژی های تجدید پذیر و فناوری کم کربن از جمله BP ، ExxonMobil ، شورون و شل سرمایه گذاری کرده اند. با این حال ، این سرمایه گذاری ها هنوز هم کمتر از 1 ٪ از بودجه کلی آنها را تشکیل می دهند ، و شواهد کمی وجود دارد که نشان می دهد این شرکت ها از سوخت های فسیلی دور هستند.

چگونه سرمایه گذاری های سبز را شناسایی می کنید؟

چندین صندوق سبز وجود دارد که سبد شرکت هایی با ESG قوی یا اعتبار پایداری را هدف قرار می دهد. برخی دیگر بر روی بخش های خاص اقتصاد سبز مانند تجدید پذیر تمرکز می کنند. هر یک از این وجوه می تواند یک نقطه شروع مناسب برای شناسایی سرمایه گذاری های سبز باشد. هنگام تحقیق در مورد صندوق سبز ، حتماً دفترچه و معیارهای صندوق را بخوانید تا اطمینان حاصل شود که ارزش های صندوق با خود شما همسو است.

خط پایین

اگر یک سرمایه گذاری سبز چشم شما را به خود جلب کند ، روش های زیادی برای یافتن مکانی برای آن در نمونه کارها وجود دارد. لازم نیست شرکت های جداگانه را برای ورود به منطقه انتخاب کنید. صندوق های متقابل ، صندوق های مبادله ای ، سهام ، اوراق قرضه و حتی صندوق های بازار پول که روی محیط متمرکز هستند ، همه در دسترس هستند.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 32 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:45