امور مالی یاهو

ساخت وبلاگ

برخی از قسمت های این صفحه در نسخه مرورگر فعلی شما پشتیبانی نمی شوند. لطفاً به نسخه مرورگر اخیر ارتقا دهید.

بازارهای ایالات متحده در 7 ساعت 9 دقیقه باز می شوند

آینده S& P

DOW Futures

آینده Nasdaq

آینده راسل 2000

نفت خام

نقره

یورو/دلار

پیوند 10 ساله

GBP/USD

USD/JPY

BTC-USD

CMC Crypto 200

ftse 100

نیکی 225

چیا نشانه کارآمد با انرژی را راه اندازی می کند-در اینجا نحوه عملکرد آن آورده شده است

شبکه Chia ، که بر روی یک blockchain با انرژی کارآمد تمرکز دارد ، ارز دیجیتالی جدید خود ، Chia (XCH) را راه اندازی کرد. این هدف این است که معدن را برای همه در دسترس قرار دهد و به طور قابل توجهی کمتر به محیط زیست آسیب برساند.

شبکه ای با اهداف سبز

چیا در سال 2017 توسط مخترع شبکه BitTorrent ، برام کوهن تأسیس شد. عملکرد اصلی آن در فضای رمزنگاری به عنوان یک پلت فرم معامله هوشمند و هوشمند با پیچ و تاب است. این شبکه قصد دارد در حالی که از عدم تمرکز پایدار ، کارآیی و امنیت برای کاربران خود استفاده می کند ، یک رویکرد سازگار با محیط زیست در مورد عملکرد blockchain انجام دهد.

امسال مهم است که این شبکه شروع به ارائه ایده آل های سبز خود کند.

در ماه مارس ، چیا Mainnet خود را برای "کشاورزی" راه اندازی کرد ، که نسخه آنالوگ چیا ، نسخه سازگار با محیط زیست است.

در تاریخ 3 ماه مه ، این شبکه به یک نقطه عطف مهم دیگر رسید. این امکان را برای معاملات "سکه هوشمند" با انتشار ارز دیجیتالی سبز آنها ، Chia (XCH) ، در کنار زبان برنامه نویسی خود ، امکان پذیر کرد.

چیا در حال جلب ایده های جدید است ، زیرا "اولین الگوریتم جدید اجماع Nakamoto از زمان بیت کوین در سال 2008" را پیاده سازی می کند. "

xch و chialisp

شبکه چیا ارز بومی خود را از این عقیده ایجاد کرد که "cryptocurrency باید استفاده از پول نقد ، از دست دادن سخت تر و سرقت تقریباً غیرممکن باشد."

به طور عملی ، ارز دیجیتال سبز برای پاداش کشاورزان در blockchain Chia ساخته شده است.

پروتکل Chia یک استفاده پیشرفته و در عین حال پیچیده تر از سیستم خروجی معاملات ناشایست بیت کوین (UTXO) است. این افزایش قابلیت های سکه ها را فراهم می کند. به عنوان یک کشاورز ، می توان طی این سه سال اول 2 xch در هر بلوک کسب کرد.

به گفته این شبکه ، در روزهای منتهی به راه اندازی سکه چیا ، این شبکه به عنوان "بزرگترین و غیر متمرکز ترین blockchain با تعداد گره کامل - معمولاً بیش از 100000 گره کامل" وارد شد.

این شبکه از زبان جدید "سکه هوشمند" خود به نام Chialisp استفاده می کند. بر خلاف سایر blockchains قبل از آن ، همه چیز در blockchain Chia یک سکه است.

"سکه هوشمند" را وارد کنید ، که بسته ای جذاب از قراردادهای هوشمند و قابلیت های معاملات هوشمند را در یک مورد ارائه می دهد. از طریق Chialisp ، برنامه های کاربردی در شبکه می توانند برای بانکداری ، پرداخت ، پرداخت دارایی و مبادلات کار کنند. ویژگی های اصلی Chialisp شامل موارد زیر است:

کیف پول هویت دیجیتال

کیف پول محدود

کیف پول های مجاز دریافت شده

Exchange Crypto Derivatives Exchange ACDX اولین کسی است که گزینه معاملاتی Token Bear Bear Strike Token (BBS) را برای این نشانه های جدید Chia (XCH) راه اندازی کرد.

محیط در معرض خطر

فضای رمزنگاری هرگز یک روز مرخصی نمی گیرد. کارها دائماً تکامل می یابند و این کار را با سرعت سریع انجام می دهند. شبکه های میراث در این فضا اکنون مواردی را مشاهده می کنند که ناشی از نحوه کار همیشه نحوه عملکرد آنها است.

نکته اصلی تأثیرات زیست محیطی مربوط به بهره وری انرژی و محصولات سخت افزاری یکبار مصرف در فرآیند معدن است.

مصرف انرژی فعلی بیت کوین در 95. 45 TWH است ، در حالی که تأثیر CO2 سالانه 45. 34 تن (MT) است. این تعداد قابل مقایسه با شهرهای مهم جهانی مانند هنگ کنگ است.

این هفته گذشته خبری منتشر شد که تسلا پرداخت های بیت کوین را متوقف کرده است. موک علت این پیشرفت را به عنوان هزینه های زیست محیطی بیت کوین ، یعنی مصرف انرژی زیاد آن ذکر کرد.

وی اظهار داشت که بیت کوین پس از کار با انرژی تجدید پذیر ، همچنان پذیرفته می شود. در غیر این صورت ، این شرکت به دنبال ارزهای رمزنگاری شده است که در کمتر از آن فعالیت می کند

از طرف دیگر ، عملیات استخراج بیت کوین نیروگاه Greenidge ، که توسط Atlas Holdings اداره می شود ، نگرانی های جدی زیست محیطی را نسبت به میزان انرژی مصرف می کند.

به نظر می رسد مدل اثبات کار (POW) برای محیط کار نمی کند. برخی در تلاشند تا با مهاجرت به اثبات مدل Stake (POS) مانند Ripple و Cardano حرکت کنند. برخی دیگر با نرخ های نجومی و ناپایدار برای تغییرات آب و هوا در حال پیشروی هستند. این جایی است که چیا وارد می شود.

اثبات فضا و زمان

چیا به طور بالقوه می تواند با پروتکل اجماع جدید خود ، موج جدیدی از تغییر رشد را در فضای رمزنگاری تنظیم کند."اثبات فضا و زمان" شبکه اولین بار در نوع خود است. این نابرابری در کشاورزی (معدن) ، ناکارآمدی انرژی را کاهش می دهد و تمرکز پروتکل POW سنتی را برطرف می کند.

برای اثبات فضا و زمان عملکرد ، به ترکیبی از فضای ذخیره سازی و زمان ، "عملکرد تأخیر قابل اثبات" (VDF) برای تحقق وعده های امنیتی و کارآیی بستگی دارد.

به گفته چیا ، کسانی که کشاورزی در این محفظه برای ایجاد "توطئه" در هارد دیسک ها ، "برخی از چرخه های CPU" را خرج می کنند ، اما سپس از منابع با انرژی کارآیی فضای درایو طی سالهای بعد استفاده می کنند تا در مکانیسم اجماع که تأیید می کند ، شرکت کنندبلوک های جدید در blockchain Chia. "

این ایده این پتانسیل را دارد که هزینه های زیادی را که پروتکل های سنتی در غیر این صورت تهیه می کنند ، کاهش دهد. با توجه به جنبه ذخیره سازی اثبات فضا و زمان ، به کشاورزان نیز امکان تأیید معاملات بدون سخت افزار یکبار مصرف را می دهد.

تحولات سازگار با محیط زیست Chia برای فضای رمزنگاری و blockchain جدید است ، هرچند که بسیار مورد نیاز است. هنوز مشخص است که آیا پروتکل آنها می تواند به روشی که قصد دارند در حالی که کشاورزان و توسعه دهندگان آینده را تحریک می کنند ، اجرا شود.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 45 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 13:23