نحوه تجارت الگوی Wyckoff

ساخت وبلاگ

Wyckoff chart patte

الگوی شمع Wyckoff که در سال 1930 توسط ریچارد ویکوف توسعه یافته است ، یکی از با ارزش ترین روش های تحلیل فنی برای پیش بینی حرکات قیمت آینده و یافتن روند بازار است.

در این مقاله نحوه عملکرد این روش و نحوه شناسایی و استفاده از الگوی نمودار Wyckoff در تجارت فارکس توضیح داده خواهد شد.

الگوی Wyckoff چیست؟

روش تجمع Wyckoff در دهه 1930 توسط ریچارد ویکوف ، یک سرمایه گذار آمریکایی و توسعه دهنده چندین تکنیک تجزیه و تحلیل فنی توسعه یافت.

اگرچه Wyckoff از نمودارهای نوار استفاده می کرد و این روش در درجه اول در شاخص بورس سهام مورد آزمایش قرار گرفت ، اما می تواند در هر بازار مالی دیگری نیز اعمال شود و می تواند در نمودارهای شمعدان ژاپنی نیز استفاده شود.

طبق این روش ، تجمع Wyckoff هنگامی اتفاق می افتد که قیمت یک دارایی خاص به دنبال یک روند کاهش یابد یا افزایش یابد و سپس وارد دوره ادغام قیمت شود. در این محدوده ، بازیکنان برجسته احتمالاً می توانند قیمت خرید دارایی را با قیمت پایین تر دستکاری کنند (یا اگر الگوی نزولی باشد).

اگر تا به حال فیلم Rogue Trader را دیده اید ، نمونه ای کامل از نحوه دستکاری بازرگانان برای خرید ابزارهای مالی با قیمت پایین تر وجود دارد. این همان چیزی است که Wyckoff موفق شده است در نمودارهای معاملاتی مشخص شود - درک اینکه پول هوشمند به کجا می رود.

علاوه بر این ، طبق نظریه چرخه بازار Wyckoff ، چهار مرحله در چرخه قیمت هر ابزار مالی وجود دارد - انباشت ، نشانه گذاری ، توزیع و علامت گذاری.

بنابراین به این معنا ، معامله گران خرده فروشی که قصد استفاده از روش Wyckoff را دارند ، به دنبال مرحله انباشت هستند که انتظار دارند بازیکنان بزرگ و معامله گران نهادی وارد بازار شوند و قیمت های بالاتر (یا پایین تر) را تحت فشار قرار دهند.

آیا می خواهید در مورد الگوهای نمودار اطلاعات بیشتری کسب کنید؟

دسترسی رایگان به جریان های زنده ما دریافت کنید و تحلیلگران بازار ما دقیقاً نحوه خواندن نمودارها را به شما نشان می دهند.

چگونه می توان الگوی Wyckoff را در تجارت فارکس شناسایی و استفاده کرد؟

برای شناسایی الگوی Wyckoff ، ابتدا باید با ساختار بازار و مراحل روش Wyckoff (تجمع و بازگرداندن ، نشانه گذاری ، توزیع و علامت گذاری) آشنا باشید.

از این گذشته ، این هدف ریچارد ویکوف بود - به تصویر کشیدن مراحل موجود در بورس و بازارهای مالی در نمودارهای معاملاتی با مجموعه ای از قوانین و دستورالعمل ها.

با این حال ، ترفند با الگوی نمودار Wyckoff این است که شما اساساً نیاز به شناسایی نیمی از الگوی دارید. به عنوان مثال ، به عنوان مثال ، هنگامی که یک الگوی صعودی Wyckoff نمودار ظاهر می شود ، وقتی قیمت از روند قبلی بازار و مرحله تجمع کاهش می یابد ، باید آخرین مرحله از مارک تجاری را مشخص کنید.

سپس ، در نهایت می توانید نتیجه بگیرید که هر زمان که حجم بالایی در آن محدوده قیمت خاص داشته باشد پس از یک صعودی یا یک تظاهرات نزولی ، الگوی Wyckoff شکل می گیرد.

خوب ، شاید کمی گیج کننده باشد. بیایید نگاهی دقیق تر به این بپردازیم که چگونه الگوی شمع Wyckoff در نمودار قیمت 1 ساعته GBP/JPY به نظر می رسد.

Wyckoff chart patte forex trading

نمودار بالا چهار مرحله - علامت گذاری ، تجمع ، بازگرداندن و نشانه گذاری را نشان می دهد. علاوه بر این ، بر اساس تئوری Wyckoff ، انتظار می رود قدم دیگری در بالای مرحله نشانه گذاری - مرحله توزیع Wyckoff اتفاق بیفتد.

در این مرحله ، فشار خرید به پایان می رسد و معامله گران هوشمند اساساً موقعیت های خود را می بندند.

بنابراین ، هنگامی که می توانید مراحل علامت گذاری و مراحل تجمع را شناسایی کنید ، می توانید برای پیوستن به بازیکنان بزرگی مانند سرمایه گذاران نهادی و سایر شرکت کنندگان در بازار فارکس وارد موقعیتی شوید.

به طور خلاصه ، برای شناسایی و تجارت الگوی Wyckoff ، در اینجا چیزی است که شما باید به خاطر بسپارید:

 1. یک محدوده معاملاتی (مرحله تجمع) را با حجم معاملات زیاد به دنبال یک روند صعودی یا نزولی (مرحله علامت گذاری یا نشانه گذاری) شناسایی کنید.
 2. خطوط پشتیبانی و مقاومت را ترسیم کنید تا یک تجسم واضح از محدوده معاملات بدست آورید
 3. در سطح برک آوت یک موقعیت فروش طولانی یا کوتاه (اگر الگوی نزولی است) وارد کنید
 4. یک ترتیب توقف از دست دادن را در پایین (یا بالا) منطقه دامنه انباشت تنظیم کنید
 5. منتظر سطح توزیع باشید ، که باید در سطح بالای روند قبلی باشد و موقعیت را ببندید

نحوه تجارت فارکس با استفاده از الگوی شمعدان Wyckoff - استراتژی ها و نمونه ها

بدیهی است که روش تجارت Wyckoff یک مفهوم بسیار گسترده است و هیچ پایان ندارد. نه تنها این یک الگوی نمودار شمعدان است ، بلکه یک روش معاملاتی است که می تواند در ترکیب با سایر استراتژی های تجاری استفاده شود. به طور خلاصه ، این یک تئوری تجارت است.

با این وجود ، روش های معاملاتی وجود دارد که می تواند به شما در استفاده از الگوی Wyckoff به حداکثر رساندن شانس موفقیت کمک کند:

Breakouts Range Breakout و سطح اصلاح فیبوناچی

روش اول ، که همچنین یکی از استراتژی های تجاری مورد علاقه من است ، شناسایی دامنه معاملات (مرحله تجمع Wyckoff) و ورود به تجارت پس از شکستن قیمت بالا یا پایین تر از سطح پشتیبانی یا مقاومت است.

برای انجام این کار ، ابتدا باید به دنبال یک روند نزولی در یک بازه زمانی پایین ، یک ادغام قیمت را پیدا کنید. به عنوان مثال ، در نمودار 1H زیر ، می بینیم که مرحله تجمع به دنبال یک روند نزولی ظاهر می شود. با این حال ، در نمودار روزانه ، احساسات روشن بازار صعودی وجود دارد.

سپس ، پس از شناسایی دامنه ، سعی کنید اوج و پایین تر از محدوده ادغام را پیدا کنید و سطح اصلاح فیبوناچی را از بالاترین سطح نوسان قیمت قبلی به پایین ترین سطح محدوده معاملات بکشید. اکنون ، همه چیز به درستی تنظیم شده است تا شما الگوی Wyckoff را ببینید ، و منتظر وقوع شکستن هستید.

Wyckoff Patte Trading range breakouts and Fibonacci retracement levels

نمودار بالا الگوی Wyckoff را در ترکیب با سطح فیبوناچی به ما نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید ، سطح مقاومت و سطح فیبوناچی 23. 6 ٪ تقریباً یکسان است ، که این شکست را تأیید می کند و همچنین ممکن است به شما در یافتن هدف ایده آل سودمند کمک کند.

استراتژی تجارت الگوی Wyckoff - با استفاده از شاخص های حجم و MACD

یکی از قوانین مهم روش Wyckoff این است که مرحله انباشت حجم معاملات بالایی دارد. در یک توضیح ساده ، این سطح قیمت است که بازیکنان بزرگ بازارها را "دستکاری می کنند" زیرا می دانند که قیمت ها دوباره افزایش می یابد و بنابراین ، مقادیر زیادی از دارایی مشخص شده را جمع می کنند.

بنابراین ، بدیهی است ، اضافه کردن یک نشانگر حجم معاملاتی که به شما در تأیید الگوی Wyckoff کمک می کند ، مفید خواهد بود. علاوه بر این ، از آنجا که Wyckoff یک الگوی معکوس روند است ، یک نشانگر حرکت مانند MACD می تواند به شما در تأیید معکوس روند قیمت کمک کند.

با استفاده از همان مثال بالا ، ما دو شاخص تجزیه و تحلیل فنی اضافه کردیم - میانگین ارزش حجم معاملات (ATVV) و واگرایی همگرایی متوسط حرکت (MACD).

Wyckoff Patte using volume indicators and MACD

همانطور که مشاهده می کنید ، نمودار بالا فعالیت افزایش حجم معاملات را در مرحله تجمع به ما نشان می دهد. علاوه بر این ، به محض رسیدن بازار به مرحله تجمع ، متقاطع MACD رخ می دهد و یک روند معکوس را نشان می دهد.

الگوی شمع Wyckoff - جوانب مثبت و منفی

اینها رایج ترین جوانب مثبت و منفی در تجارت الگوی شمع Wyckoff است.

 • یک روش قابل اعتماد تجارت و الگوی نمودار
 • این به معامله گران کمک می کند تا احساس احساسات بازار را بدست آورند و به موقعیت های بازیکنان بزرگ بپیوندند
 • اگر در رابطه با حجم معاملات و نشانگرهای حرکت استفاده شود ، خوب کار می کند
 • عدم وضوح و سردرگمی بین مراحل تجمع و توزیع
 • در عمل ، استفاده از الگوی نمودار Wyckoff آسان نیست

غذای اصلی

در اینجا مهمترین چیزها برای استفاده در هنگام استفاده از الگوی نمودار Wyckoff وجود دارد:

 1. الگوی Wyckoff به عنوان یکی از اصول اصلی تجزیه و تحلیل فنی در نظر گرفته می شود
 2. طبق نظریه WYCKOFF ، عملکرد قیمت در چرخه 4 مرحله حرکت می کند - نشانه گذاری ، تجمع ، نشانه گذاری و توزیع
 3. اصول اصلی نظریه Wyckoff شامل قانون عرضه و تقاضا ، قانون علت و معلول و قانون تلاش در مقابل نتیجه است
 4. به عنوان بخشی از این تئوری ، Wyckoff همچنین مفهوم مرد کامپوزیت را ایجاد کرد. بر این اساس ، معامله گران و سرمایه گذاران انفرادی باید از همان طرز فکر به عنوان بزرگترین شرکت کنندگان در بازار استفاده کنند و تجسم کنند که یک نهاد عملکرد قیمت دارایی را کنترل می کند
 5. هنگام استفاده از این تئوری ، یک معامله گر در مرحله انباشت یا هنگامی که قیمت بالاتر از مقاومت (یا خط پشتیبانی) می شود وارد موقعیتی می شود. ضرر توقف باید در پایین محدوده انباشت قرار گیرد و هدف سود را در بالاترین (یا پایین ترین) سطح روند قبلی قرار دهد

آیا روش Wyckoff کار می کند؟

کاملاً ، این یک تئوری معاملاتی است که سالها توسط ریچارد ویکوف مورد مطالعه قرار گرفته و ثابت شده است که در عمل موفق است. این تئوری ماهیت انسان و رفتار اقتصادی در تجارت دارایی های مالی را توضیح می دهد. همچنین ، چرخه قیمت Wyckoff یکی از با ارزش ترین الگوهای عرضه و تقاضای قیمت سهام است (که می تواند برای هر ابزار مالی دیگر اعمال شود).

چه بازه زمانی برای روش Wyckoff بهتر است؟

از نظر تئوری ، روش Wyckoff در بازه های زمانی بلند مدت بسیار مؤثرتر است. به همین ترتیب ، بسیاری از تحلیلگران توصیه می کنند از یک بازه زمانی روزانه یا هفتگی استفاده کنند. با این حال ، استفاده از الگوی Wyckoff در بازه های زمانی کوچکتر همچنین می تواند به شما در یافتن مرحله تجمع کمک کند و روند احتمالی آینده را تخمین بزنید. این بازه های زمانی خاص شامل نمودارهای 4 ساعته ، 2 ساعته و 1 ساعته است.

الگوی بهاری Wyckoff چیست؟

بهار Wyckoff یک الگوی نمودار منحصر به فرد است که به ندرت رخ می دهد و نشان دهنده فروش در بازار قبل از انتظار می رود قیمت ها به عقب برگردد (و برعکس در جهت دیگر). این پدیده فشار فروش شدید همچنین به عنوان فروش اوج (یا خرید اوج در جهت مخالف) شناخته می شود. این به وضعیتی اشاره دارد که قیمت سهام در مدت زمان کوتاهی به حجم معاملات سنگین کاهش می یابد.

بر اساس الگوی بهاری Wyckoff ، قیمت ها پس از مراحل علامت گذاری و تجمع زیر محدوده معاملات قرار می گیرند و سپس به عقب می روند تا در محدوده بسته شوند. سپس ، به محض وقوع شکستن محدوده معاملات ، قیمت ها به شدت افزایش می یابد.

امروز دسترسی رایگان خود را برای پیوستن به برنامه معامله گر با بودجه آکادمی ما دریافت کنید

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 34 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 1:05