سؤالات متداول سهام: IPO

ساخت وبلاگ

یک پیشنهاد عمومی عمومی (IPO) روند شرکتی است که ابتدا سهام خود را به عموم مردم می فروشد. این سهام در ابتدا در بازار اولیه با قیمت پیشنهادی تعیین شده توسط مؤسسه سرب صادر می شود.

بازار اصلی شامل یک سندیکا از بانکهای سرمایه گذاری و نمایندگی های کارگزاری است که رهبری رهبری مونتاژ می کند و سهام را به سرمایه گذاران نهادی و فردی اختصاص می دهد. اختصاص سهام با قیمت پیشنهاد به عنوان شرکت در IPO گفته می شود. مشارکت در IPO قبل از اولین بار امنیت در هر یک از بورس سهام اتفاق می افتد.

مشتریان کارگزاری وفاداری را می توان به طور خودکار از موضوعات جدید موجود از طریق وفاداری مطلع کرد:

 • از طریق ایمیل ، پیامک یا Fidelity Mobile ® پس از ثبت نام در هشدارهای وفاداری
 • از طریق تقویم در صفحه تحقیق IPO
 • با تماس با شماره 800-544-5631

مشتریان می توانند با انتخاب "دانلود دفترچه" از پیشنهادات موجود در صفحه تحقیق IPO ، نسخه ای از دفترچه اولیه را مرور ، بارگیری یا چاپ کنند.

صلاحیت مشارکت در IPO های سنتی به رهبری Kohlberg Kravis Roberts & Co. (KKR) برای مشتریان کارگزاری با حداقل 100000 دلار در دارایی های خاص در وفاداری محفوظ است. سایر ارائه دهندگان IPO های سنتی و سایر پیشنهادات عمومی سهام که از طریق وفاداری انجام می شود ممکن است برای مشتریان کارگزاری با حداقل 100000 دلار یا 500،000 دلار در دارایی های خاص با وفاداری محفوظ باشد. اعضای خدمات حق بیمه نیز واجد شرایط هستند.

500000 دلار یا 100000 دلار نیاز به هفتگی با جمع کردن دارایی ها و معاملات در حساب های خرده فروشی که دارای همان نام و شماره تأمین اجتماعی هستند و توسط شرکت خدمات وفاداری ، شرکت یا خدمات کارگزاری Fidelity LLC نگهداری می شوند (به استثنای دارایی ها یا معاملات نگهداری شده از طرفاز هر بخش از شرکت خدمات نهادی سرمایه گذاری وفاداری ، مانند 401 (k) یا 403 (ب) دارایی های برنامه). دارایی های دیگر ممکن است در محاسبه به اختیار ما درج شوند. علاوه بر این ، حسابی که در آن نشانه ای از بهره وارد می شود باید حداقل 2،000 دلار پول نقد یا اوراق بهادار کاملاً پرداخت شده داشته باشد.

مقررات حاکم بر IPO ها بیان می کنند که حداقل 30 روز پس از قیمت گذاری ، مسائل جدید قابل حاشیه نیست. بنابراین ، سهام IPO باید برای استفاده از پول نقد یا پول نقد موجود برای وام پرداخت شود.

پس از اتمام قیمت گذاری و تخصیص ، شما می توانید تعیین کنید که برای تسویه حساب خرید جدید ، چه مقدار پول نقد یا پول نقد موجود است. حل و فصل مسئله جدید توسط صادرکننده متفاوت است ، اما به طور معمول تاریخ تجارت به علاوه دو روز کاری است.

قوانین واجد شرایط بودن وفاداری به هر حساب کاربری که از آن IPO وارد شده است ، به 2000 دلار نیاز دارد.

پس از ثبت نام در هشدارهای وفاداری رایگان ، می توانید اعلان قیمت گذاری خودکار را از طریق ایمیل ، پیام متنی یا Fidelity Mobile دریافت کنید.

مشتریان می توانند به محض اختصاص سهام ، به طور معمول صبح بعد از قیمت گذاری ، وضعیت تخصیص به حساب های شخصی خود را در Fidelity.com یا با استفاده از تلفن خدمات خودکار Fidelity (Fast ®) مشاهده کنند ، به طور معمول صبح بعد از قیمت گذاری.

مانند هر سرمایه گذاری ، شما می توانید اوراق بهادار به دست آمده در طی IPO را در هر زمان که تعیین کنید برای شما مناسب است ، بفروشید. با این حال ، اگر در 15 روز اول تقویم از ابتدای تجارت در بازار ثانویه به فروش برسید ، این امر بر توانایی شما در شرکت در پیشنهادات عمومی سهام جدید از طریق وفاداری برای یک دوره زمانی مشخص تأثیر خواهد گذاشت.

در صورتی که به عنوان یک فلاپی در نظر گرفته می شود ، از شرکت در فرآیند IPO جلوگیری می شود. مدت زمان مشخصی که از شرکت در آن جلوگیری می شود بستگی به این دارد که در گذشته چند بار سهام خود را بپردازید:

 • بار اول: 180 روز
 • بار دوم: 365 روز
 • بار سوم: ممنوعیت دائمی از شرکت در فرآیند IPO

IPO های سنتی

 • چرا و چگونه یک شرکت علنی می شود؟

یک شرکت برای جمع آوری سرمایه برای تأمین مالی برنامه های تجاری ، هزینه های سرمایه و فرصت های رشد به عموم می رود. وقتی شرکتی قصد دارد عمومی شود:

 

 1. این شرکت برای کمک به روند ثبت نام اوراق بهادار و توزیع سهام ، یک شرکت کننده اصلی را انتخاب می کند.

   

در طی فرآیند بررسی SEC ، رهبر اصلی گروهی از سایر بانکهای سرمایه گذاری و نمایندگی های کارگزار را جمع می کند تا عضو سندیکای تحت نویسندگی شوند.

یک نهاد متغیر با علاقه (VIE) شرکتی است که در آن کنترل از طریق یک سری از ترتیبات قراردادی تأسیس و اجرا می شود ، نه از طریق مالکیت سهام. در برخی از کشورها با محدودیت در سرمایه گذاری مستقیم خارجی ، شرکت ها ممکن است از VIE به عنوان وسایل نقلیه سرمایه گذاری برای ارائه سهام به خارجی ها استفاده کنند. با این حال ، از آنجا که مالکیت یک نهاد متغیر متغیر ، مالکیت واقعی دارایی های شرکت را نشان نمی دهد ، سرمایه گذاری در VIES خطرات دیگری را به همراه دارد. این شامل:

 • فقدان مالکیت دارایی واقعی. Vies نماینده مالکیت در شرکت مانند سهام نیست. در صورت ورشکستگی ، ممکن است صاحبان یک VIE حق داشتن دارایی های شرکت اساسی را نداشته باشند.
 • حاکمیت شرکتی. از آنجا که سهام در یک نهاد با علاقه متغیر به طور کلی مستلزم حق رأی گیری واقعی نیست ، صاحبان وسایل نقلیه VIE ممکن است تأثیر محدودی بر مسائل مربوط به مدیریت شرکت ها داشته باشند.
 • حقوقی و نظارتی. از نظر تاریخی ، ساختارهای VIE در دادگاه به خوبی آزمایش نشده اند. در آینده این خطر وجود دارد که دادگاه های خارجی ، تنظیم کننده ها یا دولت ها ممکن است آنها را باطل کنند.

مؤسسه سرب ، قیمت پیشنهادی را به طور معمول در روز از روز روزی که کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) بیانیه ثبت نام را مؤثر اعلام می کند ، تعیین می کند.

پس از اعلام ثبت نام مؤثر و قیمت ارائه شده تعیین شده است ، تأیید نشانه های بهره می تواند آغاز شود.

این قیمت به طور معمول بر اساس عواملی مانند مالی شرکت ، محصولات و خدمات ، جریان درآمد و همچنین تقاضا برای سهام و شرایط فعلی بازار است.

متعهد باید قیمت پیشنهادی منصفانه را تعیین کند که ضمن ارائه مسئله جدید با قیمتی که نشان دهنده ارزش عادلانه سهام است ، نیاز شرکت برای جمع آوری سرمایه را در نظر می گیرد.

قیمت پیشنهادی و/یا تعداد سهام صادر شده می تواند از آنچه در دفترچه اولیه توضیح داده می شود ، جمع آوری یا کاهش یابد. علاوه بر این ، این پیشنهاد بر اساس شرایط نامطلوب بازار می تواند به تأخیر بیفتد یا به تعویق بیفتد.

به طور معمول ، روز بعد از قیمت گذاری اولین روزی است که امنیت جدید در بازار ثانویه تجارت خواهد کرد (یعنی NYSE ، NASDAQ یا AMEX).

روش تخصیص وفاداری و سیستم IPO برای ارزیابی مشتریان بر اساس رابطه خود با وفاداری مطابق با شماره تأمین اجتماعی (SSN) یا شماره شناسایی مالیات دهندگان (TIN) طراحی شده است. هر مشتری که در یک پیشنهاد IPO شرکت می کند ، براساس دارایی ها و درآمد آنها در حساب های تحت SSN خود ارزیابی و رتبه بندی می شود. دارایی ها شامل کلیه دارایی های خرده فروشی تحت SSN/TIN فرد است و دارایی ها یا معاملات را که به نمایندگی از هر بخش از شرکت خدمات نهادی سرمایه گذاری Fidelity ، مانند 401 (k) یا 403 (ب) برنامه ریزی شده است ، محروم می کند. درآمد شامل کمیسیون های کارگزاری ، سود حاشیه و درآمد صندوق متقابل است که در حساب های خرده فروشی SSN فرد ایجاد می شود. روش تخصیص تا حد امکان عادلانه و عادلانه انجام می شود. اندازه نشانگر علاقه مشتری در هنگام تخصیص در نظر گرفته نمی شود به غیر از این واقعیت که ما بیشتر از مشتری درخواست شده اختصاص نمی دهیم. بنابراین ، شما فقط باید برای میزان سهام مورد علاقه خود برای خرید ، نشانه بهره را وارد کنید ، زیرا وارد کردن تعداد بیشتری به شما در دریافت سهام اضافی کمک نمی کند و همیشه این احتمال وجود دارد که بتوانید هر آنچه را که می خواهید اختصاص دهید.

نحوه شرکت

 • چگونه می توانم در IPO شرکت کنم؟

اگر علاقه مند به شرکت در یک شماره شماره جدید هستید:

 1. اطمینان حاصل کنید که شما شرایط صلاحیت وفاداری را برای شرکت در IPO برآورده می کنید.
 2. ثبت نام در Fidelity IPO هشدارهای مورد نیاز. هشدارهای IPO Fidelity شما را از به روزرسانی های معامله تأیید می کند ، که می تواند حاوی اطلاعات مهمی در مورد تغییرات قیمت و سایر تغییرات در پیشنهاد باشد. تمام اعلان های تغییر به پیشنهاد از طریق هشدارهای وفاداری ابلاغ می شوند.
 3. دفترچه اولیه ارائه را مرور کنید. این سند حاوی اطلاعات ارائه دهنده و صادرکننده ای است که متقاضی و صادرکننده تصمیم گرفته اند که باید برای تصمیم گیری آگاهانه سرمایه گذاری داشته باشید.
 4. تأیید کنید که شما یک سرمایه گذار واجد شرایط در هر FINRA (سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی) هستید. قوانین FINRA "افراد محدود" (برخی از افراد مرتبط با صنعت خدمات مالی) را از شرکت در خرید پیشنهادات جدید منع می کند. شما باید تأیید کنید که شما در هر IPO که در آن شرکت می کنید "یک فرد محدود" نیستید.
 5. بسته به نوع فروش IPO ، نشانه ای از علاقه یا پیشنهاد را وارد کنید. نشانگر علاقه ، حداکثر تعداد سهام مشتری را که علاقه مند به خرید است ، وفاداری می کند. برای تأیید نشانگر علاقه خود در تاریخ تأیید ، که پس از تاریخ اثربخشی و قیمت گذاری است ، با وفاداری تماس بگیرید (تاریخ واقعی در هنگام قرار دادن نشانگر علاقه خود ، تاریخ واقعی برای مشتریان فاش می شود).
 6. دریافت اخطار تاریخ مورد انتظار از طریق هشدارهای وفاداری. صبح روز مورد انتظار قیمت گذاری ، شما یک اعلان دریافت خواهید کرد که ممکن است این پیشنهاد به زودی مؤثر باشد.
 7. از طریق هشدارهای وفاداری ، از اثربخشی و قیمت گذاری دریافت کنید. شما یک اعلان دریافت خواهید کرد که: 1) این پیشنهاد مؤثر اعلام شده و قیمت گذاری شده است. 2) برای داشتن فرصتی برای خرید سهام ، باید نشانه علاقه خود را تا یک زمان اعلام شده تأیید کنید. و 3) اگر نمی خواهید سهام خریداری کنید ، باید قبل از تخصیص هرگونه نشانه تأیید شده را پس بگیرید ، که قبل از زمان اعلام شده رخ نخواهد داد.
 8. نشانه علاقه خود را برای قرار دادن سفارش خود برای خرید سهام تأیید کنید. نشانه های بهره ممکن است قبل از اعلام بیانیه ثبت نام مؤثر و قیمت سهام تأیید نشود. با تأیید نشانه علاقه خود ، شما دستور خرید را می دهید.
 9. دریافت اعلان از تخصیص. مشتریان این اعلان را دریافت می کنند که این پیشنهاد قیمت گذاری شده است و تخصیص در حساب های مشتری قرار داده شده است. به مشتریان دستور داده می شود حساب های خود را در Fidelity.com بررسی کنند تا تأیید کنند که آیا تخصیص دریافت کرده اند. این اعلان از طریق هشدارهای وفاداری ارسال می شود.
 10. دفترچه نهایی را دریافت کنید. مشتریانی که سهام این پیشنهاد را اختصاص داده اند ، نسخه ای از تأیید کتبی را همراه با دفترچه نهایی صادرکننده دریافت می کنند. دفترچه نهایی شامل همان نوع اطلاعات موجود در دفترچه مقدماتی و اصلاحات خاص از جمله ، اما محدود به این موارد نیست: تعداد دقیق سهام ارائه شده ، درآمد خالص به صادرکننده و امتیاز داده شده به Underwriter داده می شود.

با ارائه پیشنهادات جدید از طریق سرمایه گذاری Fidelity ، مشتریان باید پس از اثربخشی و قیمت گذاری ، نشانه علاقه خود را تأیید کنند. با تأیید نشانگر علاقه خود ، به وفاداری اطلاع می دهید که علاقه مند به سفارش خرید سهام با قیمت پیشنهاد هستید. مشتریانی که نشانه علاقه خود را تأیید می کنند ، تخصیص سهام را تضمین نمی کنند. مشتریانی که نشانه های علاقه خود را تأیید نمی کنند ، واجد شرایط دریافت تخصیص سهام نیستند.

شما ممکن است با نزدیک شدن به نشانگر دوره بهره ، نشانه علاقه خود را افزایش دهید. ممکن است تا زمانی که تخصیص سهم صورت نگیرد ، نشانگر علاقه را کاهش داده یا لغو کنید. پس از تخصیص سهم ، ممکن است نشانه شما لغو یا اصلاح نشود.

اطلاعات بیشتر

سؤالات متداول در مورد تجارت آنلاین را با وفاداری بخوانید.

جزئیات استفاده از ابزارهای تجاری پیشرفته ما را دریافت کنید.

در مورد تست استراتژی و Wealth-Lab Pro ® بیاموزید.

دانش سرمایه گذاری خود را با این مجموعه از فیلم های آموزشی ، مقالات و نظرات متخصص ایجاد کنید.

خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در یک پیشنهاد عمومی ، از جمله مدیریت تأیید نشده و شرکتهای مستقر که ممکن است بدهی قابل توجهی داشته باشند وجود دارد. به همین ترتیب ، آنها ممکن است برای هر سرمایه گذار مناسب نباشند. مشتریان باید دفترچه ارائه دهنده را با دقت بخوانند و تصمیم خود را برای اینكه آیا سرمایه گذاری در این پیشنهاد با اهداف سرمایه گذاری ، وضعیت مالی و تحمل ریسک سازگار است ، تعیین كنند.

عمل وفاداری در مورد تصمیمات سرمایه گذاری مشتریان هرگز تغییر نکرده است: ما مشاوره سرمایه گذاری را ارائه نمی دهیم و نمی خواهیم و یا شایستگی هر IPO شخصی یا هرگونه تجارت امنیتی را در بازار ثانویه ارزیابی می کنیم. فلسفه ما این است که به مشتریان اجازه دهیم تصمیمات سرمایه گذاری خود را بر اساس اهداف سرمایه گذاری فردی ، تحمل ریسک ، وضعیت مالی و ارزیابی آنها از شایستگی امنیت بگیرند.

صلاحیت مشارکت در IPO های سنتی به رهبری Kohlberg Kravis Roberts & Co. (KKR) برای مشتریان کارگزاری با حداقل 100000 دلار در دارایی های خاص در وفاداری محفوظ است. سایر ارائه دهندگان IPO های سنتی و سایر پیشنهادات عمومی سهام که از طریق وفاداری انجام می شود ممکن است برای مشتریان کارگزاری با حداقل 100000 دلار یا 500،000 دلار در دارایی های خاص با وفاداری محفوظ باشد. اعضای خدمات حق بیمه نیز واجد شرایط هستند.

500000 دلار یا 100000 دلار نیاز به هفتگی با جمع کردن دارایی ها و معاملات در حساب های خرده فروشی که دارای همان نام و شماره تأمین اجتماعی هستند و توسط شرکت خدمات وفاداری ، شرکت یا خدمات کارگزاری Fidelity LLC نگهداری می شوند (به استثنای دارایی ها یا معاملات نگهداری شده از طرفاز هر بخش از شرکت خدمات نهادی سرمایه گذاری وفاداری ، مانند 401 (k) یا 403 (ب) دارایی های برنامه). دارایی های دیگر ممکن است در محاسبه به اختیار ما درج شوند. علاوه بر این ، حسابی که در آن نشانه ای از بهره وارد می شود باید حداقل 2،000 دلار پول نقد یا اوراق بهادار کاملاً پرداخت شده داشته باشد.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 33 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:32