BEP2 در مقابل BEP20 - تفاوت بین زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند BNB

ساخت وبلاگ

تفاوت اصلی بین BEP2 و BEP20 این است که اولی بومی زنجیره بایننس است در حالی که دومی به طور خاص برای زنجیره هوشمند BNB طراحی شده است.

BEP2 vs. BEP20 - Difference Between Binance Chain and BNB Smart Chain

فهرست مطالب

BEP2 و BEP20 دو استاندارد توکن متفاوتی هستند که در شبکه های زنجیره ای بایننس و زنجیره هوشمند بایننس استفاده می شوند. تفاوت اصلی این است که BEP2 پروتکلی است که برای تراکنش های بومی در زنجیره بایننس استفاده می شود. در عین حال، BEP20 پروتکلی است که برای معاملات قراردادهای هوشمند در زنجیره هوشمند بایننس استفاده می شود. در نتیجه، BEP2 برای انتقال ساده توکن‌ها و دارایی‌ها مناسب‌تر است، در حالی که BEP20 از ویژگی‌های پیچیده‌تری مانند سهامداری توکن، مبادلات غیرمتمرکز و NFTها پشتیبانی می‌کند. هر دو پروتکل سطوح بالایی از امنیت و مقیاس پذیری را ارائه می دهند، اما هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند.

در نهایت، هر دو توکن BEP2 و BEP20 راه حل های مطمئن و مطمئنی را برای انتقال دارایی های دیجیتال ارائه می دهند. با این حال، بسته به نیاز شما، ممکن است یکی از دیگری مناسب تر باشد.

BEP2 چیست؟

BEP2 استاندارد توکنی است که توسط پلتفرم زنجیره بایننس استفاده می شود. این استاندارد مشخصاتی را برای صدور توکن در این بلاک چین ارائه می کند. بسیاری از کیف پول های محبوب مانند Ledger از تراکنش ها با توکن های BEP2 پشتیبانی می کنند. اگر می‌خواهید با توکن‌های BEP2 تراکنش انجام دهید، باید از سکه‌های BNB برای پرداخت گاز، یعنی کارمزد تراکنش‌ها استفاده کنید.

یکی از مزایای BEP2، سهولت تجارت بین ارزهای دیجیتال مختلف در قالب صرافی غیرمتمرکز است. با این حال، BEP2 از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی کند، زیرا بسیاری از توکن ها و dApp ها برای عملکرد خود به آن اعتماد دارند.

زنجیره بایننس

در آوریل 2020 راه اندازی شد و توسط Binance برای استفاده از صرافی غیرمتمرکز خود برای تجارت به صورت ناشناس و با کمیسیون کمتر توسعه یافت.

هدف زنجیره بایننس رقابت با سایر صرافی‌های دنیا، ایجاد شبکه‌ای بود که بتوانند هزینه‌های تراکنش را کاهش دهند و کارمزدهای معاملاتی کمتری را برای جذب بازار ارائه دهند.

BEP20 چیست؟

BEP20 توسعه ERC20، محبوب ترین استاندارد توکن در بلاک چین اتریوم است. به طور مشابه، BEP20 توکن استاندارد در پلتفرم زنجیره هوشمند بایننس است. این توکن مشخص می کند که چه کسی می تواند از آن استفاده کند، آن را خرج کند، چگونه و سایر جزئیات مرتبط. BEP20 با BEP2 و ERC20 سازگار است زیرا اشتراکات زیادی دارند.

این نشانه برای زنجیره هوشمند Binance به عنوان یک مشخصات فنی ایجاد شده است. شعار اصلی راه اندازی این نشانه این بود که توسعه دهندگان را بتوانند نشانه های مشابه را توسعه دهند. این نشانه ها می توانند سهام یک شرکت ، مبلغ نگهداری شده در یک حساب بانکی یا موارد مشابه را نشان دهند. سکه Binance (BNB) انتقال این نشانه ها را آسان می کند.

زنجیره هوشمند Binance

Binance Smart Chain (BSC) یک blockchain است که به موازات زنجیره Binance اجرا می شود. بزرگترین مبادله رمزنگاری جهان زنجیره هوشمند Binance را اداره می کند. این دو مزیت مهم را با هم ترکیب می کند:

  1. این مشکل معاملات گران قیمت را حل می کند.
  2. این امکان را به کاربران می دهد تا از برنامه های اتریوم استفاده کنند.

بنابراین ، توسعه دهندگان می توانند هنگام کار با Binance Smart Chain از کد اتریوم استفاده کنند. BSC به طور موازی با شبکه زنجیره ای Bative Binance (BC) کار می کند. از آنجا که توسعه دهندگان می توانند DAPP ها (برنامه های غیر متمرکز) ایجاد کنند ، کاربران می توانند دارایی های دیجیتالی خود را در سراسر زنجیره مدیریت کنند.

چرا زنجیره هوشمند Binance از هر گزینه دیگری بهتر است؟

زنجیره هوشمند Binance می تواند بسیاری از کاربران را در چنین مدت کوتاهی متقاعد کند زیرا مزایای آن بسیار زیاد است.

  • استقلال: Binance Smart Chain یک blockchain مستقل است که به طور جداگانه از زنجیره Binance فعالیت می کند.
  • سرعت بالا: BSC با فرآیندهای پر سرعت مشخص می شود و از زنجیره Binance استفاده می کند.
  • هزینه های پایین معاملات: به ویژه در مقایسه با اتریوم ، BSC بسیار ارزان تر است. این باعث می شود زنجیره هوشمند Binance گزینه ای مفید برای توسعه دهندگان و کاربران باشد.
  • سازگاری: زنجیره هوشمند Binance با دستگاه مجازی Ethereum سازگار است و قراردادهای هوشمند مربوطه نیز با BSC سازگار است. این همچنین انتقال برنامه نویسان را آسان تر می کند.

از کجا می توان نشانه های BEP2 یا BEP20 را به طور ایمن ذخیره کرد؟

می توانید این معاملات را با استفاده از کیف پول گاردا انجام دهید. از طریق یک مرورگر/دسک تاپ وب قابل دسترسی است و وقتی در حال حرکت هستید ، می توانید به کیف پول در دستگاه تلفن همراه خود دسترسی پیدا کنید. گاردا همچنین انتخاب غنی از ارزهای رمزپایه را برای انتخاب به شما ارائه می دهد.

این سرویس یک راه حل قابل استفاده و قابل استفاده برای مبتدیان و سرمایه گذاران با تجربه رمزنگاری است. ایجاد کیف پول cryptocurrency خود در گاردا چند دقیقه طول می کشد.

BEP20 در مقابل ERC20: امنیت پلتفرم

نشانه های BEP20 به طور معمول هزینه گاز کمتری دارند و خیلی سریعتر اجرا می شوند. با این حال ، مدل تأیید تأیید اعتبار (POSA) اثبات شده از زنجیره هوشمند Binance (BSC) به دلیل نقص های امنیتی احتمالی مورد انتقاد قرار گرفته است. شکایت اصلی مربوط به پایین بودن عدم تمرکز شبکه در تأیید معاملات است.

BSC تنها 21 اعتبار سنجی برای اعتبار سنجی بلوک انتخاب شده است. در مقایسه ، شبکه اتریوم بیش از 70،000 اعتبار سنج دارد. تعداد کمی از اعتبار سنج ها در BSC می تواند باعث اعتماد به نفس در بین کاربران بالقوه شود.

در اصل ، می توان استدلال كرد كه نشانه های BEP20 سرعت گاز و زمان اجرا را با هزینه امنیت و عدم تمرکز ارائه می دهند. برای کسانی که ایمنی را در اولویت قرار می دهند ، نشانه های ERC20 مورد علاقه خواهند بود زیرا به آنها آرامش بیشتری می بخشد.

چگونه می توان زنجیره BNB Beacon Chain و نشانه های زنجیره ای هوشمند BNB را خریداری ، فروش یا مبادله کرد؟

می توانید این معاملات را با استفاده از کیف پول گاردا انجام دهید. از طریق یک مرورگر/دسک تاپ وب قابل دسترسی است و وقتی در حال حرکت هستید ، می توانید به کیف پول در دستگاه تلفن همراه خود دسترسی پیدا کنید. گاردا همچنین انتخاب غنی از ارزهای رمزپایه را برای انتخاب به شما ارائه می دهد.

نتیجه

نکته اصلی این است که BEP2 و BEP20 و ERC20 استانداردهای نشانه ای هستند که توسط blockchain های مربوطه مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین ، هنگامی که کیف پول شما با استفاده از این استانداردها نشانه ها را منتقل می کند ، معامله با استفاده از پلت فرم BNB برای BEP2 ، BSC برای BEP20 یا Ethereum برای پلت فرم ERC20 انجام می شود.

BEP2 ، در حالی که گزینه مناسبی برای تجارت Cryptocurrency مبتنی بر Binance DEX است ، از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی کند. BEP20 و ERC20 دسترسی به طیف گسترده ای از DAPP ها و نشانه ها را بر اساس فناوری قرارداد هوشمند ارائه می دهند.

از دیدگاه فنی ، استاندارد BEP20 دارای پارامترهای مشخصات توکن دقیق تر از ERC20 است ، عمدتاً به این دلیل که BEP20 توسعه یافته و ERC20 را گسترش داده است.

تفاوت بین BEP2 و BEP20 چیست؟

نشانه های BEP2 بومی زنجیره BNB Beacon هستند ، در حالی که نشانه های BEP20 بومی زنجیره هوشمند BNB هستند.

آیا BEP2 همان BEP20 است؟

نه ، هر دو استاندارد در شبکه های مختلف blockchain کار می کنند.

چگونه می دانم BNB من BEP2 است یا BEP20؟

آدرس کیف پول برای نشانه های BEP2 همیشه با "BNB" در قسمت جلوی و به همراه نیاز به ورود به یادداشت شروع می شود. در همین حال ، نشانه های BEP20 دارای آدرس کیف پول مشابه آدرس های کیف پول شبکه اتریوم هستند.

آیا BEP2 بهتر از BEP20 است؟

ما نمی توانیم بگوییم یک گزینه بهتر یا بدتر است زیرا آنها برای اهداف مختلف طراحی شده اند. با این حال ، BEP-20 از نظر توسعه دارایی دیجیتال دارای چندین مزیت است.

آیا می توانم BEP2 را به BEP20 بفرستم؟

شما نمی توانید BEP2 را مستقیماً به BEP20 ارسال کنید زیرا این دو blockchain هستند.

از کجا می توان نشانه های BEP2 و BEP20 را ذخیره کرد؟

گاردا کیف پول بهترین راه حل برای ذخیره دارایی های دیجیتال BEP2 و BEP20 است.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 32 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:23