شاخص داو جونز چگونه محاسبه می شود؟

ساخت وبلاگ

خلاصه سریع: نام کارگزار برای میانگین صنعتی داو جونز ، شاخص Bluechip US. به دلایل علامت تجاری ، کارگزاران مجاز به نامگذاری بازار DJIA نیستند.

نمای کلی: هر وقت شبکه خبری مورد علاقه شما در اخبار عصر می گوید "سهام امروز بالاتر از آن است" یا "بازار سهام با 100 امتیاز سقوط کرد" ، آنها به طور کلی به داو جونز مراجعه می کنند. DOW یک شاخص بزرگ سهام است که برخی از بزرگترین شرکت های جهان را ردیابی می کند و پس از آن سرمایه گذاران و بازرگانان در سراسر جهان دنبال می شوند.

در اینجا ، ما پوشش خواهیم داد که داو جونز چیست ، چگونه این شاخص محاسبه می شود و چگونه معامله گران و سرمایه گذاران می توانند در معرض عملکرد داو قرار بگیرند.

میانگین صنعتی داو جونز توضیح داده شده است

میانگین صنعتی داو جونز یا DJIA یک شاخص سهام است که 30 شرکت بزرگ تراشه آبی را که در NASDAQ و بورس اوراق بهادار نیویورک تجارت می کنند ، ردیابی می کند. نام داو جونز از بنیانگذاران خود ، چارلز داو و ادوارد جونز سرچشمه گرفته است که این شاخص را در سال 1896 ایجاد کرد تا به عنوان اقدامی برای اقتصاد گسترده تر ایالات متحده عمل کند. این دومین شاخص قدیمی سهام در ایالات متحده پس از میانگین حمل و نقل داو جونز است.

شاخص DJIA یک شاخص با وزن است که اغلب از آن به عنوان "داو" یاد می شود. این یکی از قدیمی ترین و گسترده ترین شاخص های سهام در جهان است که شرکت های بزرگ چند ملیتی مانند شرکت مایکروسافت و شرکت Exxon Mobil را ردیابی می کند.

هنگامی که DJIA برای اولین بار راه اندازی شد ، فقط 12 شرکت صنعتی را که در بخش هایی مانند انرژی ، راه آهن و دخانیات فعال بودند ، ردیابی کرد. هنگامی که شرکت های صنعتی رشد می کنند ، این معمولاً بدان معنی است که اقتصاد و تولید صنعتی نیز در مسیر خوبی قرار دارند. برای سرمایه گذاران ، یک داو در حال افزایش مربوط به یک اقتصاد قوی و در حال سقوط یک اقتصاد ضعیف است.

ترکیب میانگین صنعتی داو جونز گاهی اوقات تغییر می کند تا منعکس کننده شرایط اقتصادی واقعی ایالات متحده و شرکت هایی باشد که این شاخص را تشکیل می دهند. به عنوان مثال ، اگر سرمایه گذاری در بازار یک شرکت به دلیل کاهش قیمت سهام سقوط کند ، این شرکت می تواند از این شاخص خارج شود و با یک شرکت پایدار دیگر جایگزین شود.

چگونه DJIA محاسبه می شود

DOW یک شاخص با وزن است که در آن سهام با قیمت های بالاتر وزن بیشتری در ارزش شاخص دارند. این بدان معناست که وقتی یک سهام بسیار گران قیمت در بازار حرکت می کند ، این تغییر در مقایسه با سهام ارزان تر تأثیر بیشتری بر DJIA خواهد داشت.

در ابتدا، داوجونز به عنوان یک میانگین حسابی ساده محاسبه می‌شد، اما روش محاسبه در طول زمان تغییر کرده است تا ادغام‌ها، اکتساب‌ها و تقسیم سهام را منعکس کند و معیاری قوی‌تر از اقتصاد گسترده‌تر ایالات متحده ایجاد کند.

برخلاف S& P 500 که نشان‌دهنده ارزش بازار شرکت‌های تشکیل‌دهنده آن است، DJIA مجموع قیمت‌های سهام شرکت‌های جزء آن را منعکس می‌کند که با تقسیم‌کننده Dow تقسیم می‌شود. این یک تفاوت کلیدی بین S& P 500 و میانگین صنعتی داوجونز است که هر شرکت کننده بازار باید درباره آن بداند.

تقسیم کننده داو

از آنجایی که DJIA یک شاخص وزن‌دار قیمت است، سرمایه‌گذاران از تقسیم‌کننده داو برای تعیین تأثیر حرکت یک نقطه‌ای در هر یک از 30 جزء شاخص بر ارزش کل شاخص استفاده می‌کنند. ارزش DJIA صرفاً مجموع تمام قیمت سهام شرکت‌هایی است که شاخص را تشکیل می‌دهند تقسیم بر تقسیم کننده Dow.

Dow Divisor ثابتی است که به طور مداوم برای محاسبه ادغام ها، تقسیم سهام و پرداخت سود سهام تنظیم می شود. وال استریت ژورنال به صورت دستی Dow Divisor را تغییر می دهد تا صحت شاخص را حفظ کند. از آنجایی که بازار در طول سال‌ها از زمان معرفی DJIA در سال 1896 به طور قابل توجهی تغییر کرده است، ردیابی ارزش Dow Divisor جالب است: این ثابت در سال 1928 روی 16. 67 بود، اما در سپتامبر 2019 فقط 0. 147 بود. از زمان Dow. مقسوم علیه زیر 1 است، این باعث می شود که در واقع یک ضریب باشد.

اگر مجموع قیمت‌های هر 30 جزء DJIA 3605 باشد، با گرفتن Dow Divisor از سپتامبر 2019 از 0. 147، شاخص داو جونز دارای ارزش 24523 (3605 / 0. 147) خواهد بود. هر تغییر قیمت به میزان 1 دلار از هر مؤلفه شاخص منجر به حرکت 6. 8 در DJIA (1 دلار / 0. 147) می شود.

چگونه DJIA در طول زمان تغییر کرد

اولین تغییر در DJIA تنها سه ماه پس از راه اندازی این شاخص رخ داد. از زمان رکود بزرگ، این شاخص در مجموع 51 بار تغییر کرده است تا منعکس کننده اقتصاد گسترده تر ایالات متحده و در نظر گرفتن تغییرات اقتصادی باشد. در سال 1932، هشت سهم در شاخص جایگزین شد و شرکت کوکاکولا و شرکت پراکتر اند گمبل اضافه شدند - دو شرکتی که هنوز در سال 2020 از اجزای شاخص هستند.

جدول زیر بازده سالانه DJIA از زمان بحران مالی 2008 را نشان می دهد.

در 19 اکتبر 1987 ، همچنین به عنوان دوشنبه سیاه شناخته می شود ، DJIA بزرگترین افت یک روزه خود را در آن زمان تجربه کرد و در طول روز 22. 61 ٪ بیش از حد سقوط کرد. در حالی که هیچ دلیل اقتصادی مشهود برای این تصادف وجود نداشت ، برخی از تحلیلگران می گویند که تجارت الگوریتمی ممکن است در این تصادف نقش داشته باشد.

در 17 سپتامبر 2001 ، DJIA در اولین روز معاملاتی پس از حملات 11 سپتامبر در شهر نیویورک حدود 7. 1 ٪ از دست داد. با این وجود ، این شاخص به زودی پشتیبانی را به دست آورد و سال بالاتر از 10،000 علامت را بست.

در 12 فوریه 2020 ، داو از 20 مارس 2020 ، از 29. 586 در تمام مدت خود برخورد کرد.

در مارس 2020 ، DJIA در میان شیوع جهانی Coronavirus بیش از 30 ٪ کاهش یافت و برای اولین بار از ژانویه سال 2017 برای اولین بار زیر 20،000 سقوط کرد.

از مارس 2020 ، اجزای فعلی میانگین صنعتی داو جونز در جدول زیر نشان داده شده است. آخرین تغییر این فهرست در تاریخ 02 آوریل 2019 ، هنگامی که شرکت داو به فهرست اضافه شد ، اتفاق افتاد.

چگونه می توان در داو سرمایه گذاری کرد؟

سرمایه گذاران که علاقه مند به سرمایه گذاری در داو هستند ، گزینه های مختلفی در اختیار دارند. گزینه های محبوب شامل سرمایه گذاری در صندوق های شاخص ، گزینه ها و قراردادهای آتی است.

ETF

یک راه آسان برای سرمایه گذاری در DOW ، خرید صندوق مبادله ای است که این فهرست را ردیابی می کند. برخی از ETF ها برای تکرار عملکرد DOW با ایجاد یک نمونه کارها با همان سهام با شاخص و در همان نسبت ها طراحی شده اند.

برخی از ETF های محبوب همچنین از اهرم برای بزرگنمایی بازده بالقوه برای سرمایه گذاران استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر از استراتژی های کوتاه فروش برای سودآوری در دوره هایی که DOW در حال سقوط است استفاده می کنند. ETF های محبوب که DJIA را ردیابی می کنند عبارتند از:

  • SPDR DOW JONES متوسط صنعتی ETF (DIA) - این ETF است که از اهرم استفاده نمی کند ، که سود بالقوه را کاهش می دهد اما ضرر و زیان را برای سرمایه گذاران نیز کاهش می دهد. این صندوق عملکرد یک ساله 3. 9 ٪ و عملکرد سود سهام سالانه 2. 30 ٪ (از مارس 2020) دارد. سرمایه گذاران که مایل به سرمایه گذاری در این ETF هستند می توانند با نسبت هزینه تنها 0. 16 ٪ این کار را انجام دهند.
  • Proshares Ultra Dow30 (DDM) - اگر شما یک سرمایه گذار صعودی هستید که می خواهد دو برابر عملکرد روزانه DJIA کسب کند ، این ETF از Proshares استفاده می کند ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. این صندوق در سهام از این شاخص سرمایه گذاری می کند ، بلکه در قراردادهای آتی ، توافق نامه های مبادله و ابزارهای بازار پول نیز برای ضرب و شتم عملکرد DJIA سرمایه گذاری می کند. با این حال ، نسبت هزینه صندوق کمی بالاتر است و 0. 95 ٪ است.

تجارت متوسط صنعتی داو جونز

معامله گران که به دنبال حدس زدن در مورد حرکات کوتاه مدت در DJIA هستند ، باید تجارت با CFD را در نظر بگیرند. قراردادهای اختلاف (CFD) قراردادهای مشتق هستند که برای ردیابی یک ابزار مالی اساسی طراحی شده اند ، در این حالت ، ترکیبات DOW. CFD ها شاید محبوب ترین ابزار تجاری بازرگانان خرده فروشی باشند ، زیرا آنها تجارت با اهرم نسبتاً بالا را ارائه می دهند (ریسک خود را تماشا کنید!) و همچنین امکان فروش کوتاه را فراهم می کند.

استراتژی معاملاتی محبوب من برای تجارت DJIA این است که منتظر بازگشت به سطح پشتیبانی مهم روزانه باشید. از آنجا که DJIA تمایل کلی با گذشت زمان دارد ، خرید در Backbacks به معامله گران این امکان را می دهد تا با قیمت پایین وارد شوند و سوار بر صعود کلی شوند.

در طی رکودهای طولانی مدت ، معامله گران می توانند از همان استراتژی بازپرداخت استفاده کنند. در این حالت ، به دنبال فروش عقب نشینی به سطح مهم مقاومت روزانه باشید.

سفارشات متوقف کردن شما باید دقیقاً زیر پشتیبانی (در حین بالادستی) و درست بالاتر از مقاومت (در حین رکود) قرار گیرد. فراموش نکنید که چند نقطه از راه دور را به سطح توقف خود اضافه کنید تا از متوقف شدن سر و صدای بازار داخلی جلوگیری کنید. به عنوان یک انتفاعی ، می توانید از یک بالا اخیر استفاده کنید یا یک توقف دنباله دار را برای سوار شدن به روند تا زمانی که دوام داشته باشد ، اعمال کنید.

غذای اصلی

میانگین صنعتی داو جونز یک شاخص سهام است که 30 شرکت بزرگ تراشه آبی در ایالات متحده را ردیابی می کند.

این شاخص توسط چارلز داو و شریک زندگی وی ادوارد جونز در سال 1896 تأسیس شد.

بر خلاف S& P 500 که 500 شرکت بزرگ را با سرمایه گذاری در بازار ردیابی می کند ، DOW مبلغ قیمت سهام شرکت کنندگان خود را که توسط بخش داو تقسیم می شود ، منعکس می کند.

سرمایه گذاران که می خواهند در DJIA سرمایه گذاری کنند می توانند با خرید ETF ، گزینه ها یا قراردادهای آتی این کار را انجام دهند. ساده ترین راه خرید ETF هایی است که عملکرد DJIA را ردیابی می کند ، مانند میانگین ETF صنعتی SPDR Dow Jones ETF (غیر LEVERAGED) و PROSHARES ULTRA DOW30 (اهرم).

معامله گران که به دنبال فرصت های سوداگرانه کوتاه مدت هستند ، معمولاً با CFD ها تجارت می کنند که اهرم و فروش کوتاه بالاتری را ارائه می دهند. یک استراتژی محبوب شامل خرید بازپرداخت به سطح پشتیبانی عمده در حین صعود ، و فروش بازپرداخت به سطح مقاومت عمده در حین رکود است.

سخنان پایانی

میانگین صنعتی داو جونز (DJIA) یکی از قدیمی ترین شاخص های سهام در جهان است که بزرگترین شرکت های تراشه آبی در ایالات متحده را ردیابی می کند. شرکت های مؤلفه DJIA یا در NYSE یا NASDAQ تجارت می کنند و با دقت انتخاب می شوند تا اقتصاد گسترده تر ایالات متحده را نمایندگی کنند. هنگامی که شبکه های خبری می گویند بازار سهام برای روز افزایش یافته یا سقوط کرده است ، آنها به طور کلی به عملکرد داو مراجعه می کنند.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 44 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:00