9 نکته و قوانین طلایی برای مدیریت Wealrth برای ایجاد ثروت در دراز مدت

ساخت وبلاگ

چه کسی نمی خواهد ثروتمند شود؟فقط خواب یا مشتاق کافی نیست. بهتر است اگر به سمت آن عمل کنید. با هدف در ذهن و نظم و انضباط برای دستیابی به آن ، می توانید ثروتمند باشید. با این حال ، این چیزی نیست که بتوانید یک شبه به آن برسید. مدیریت ثروت یک فرایند بلند مدت است. با اطلاعات و برنامه مناسب ، می توانید به راحتی به اهداف مالی خود برسید. صرف نظر از اینکه اهداف شما چیست ، باید اطمینان حاصل کنید که از این قوانین مدیریت ثروت پیروی می کنید.

1. ارزش واقعی خود را بدانید

همیشه ارزش واقعی خود را بدانید. این اولین قدم برای برنامه ریزی مالی است. دانستن ارزش خالص شما به شما کمک می کند تا دارایی ها و بدهی های خود را بشناسید. علاوه بر این ، اگر بدهی داشته باشید ، این یک چشم باز کننده برای شما خواهد بود. مرور ارزش خالص شما به شما کمک می کند تا درک کنید که دقیقاً در کجا ایستاده اید. این شما را از طریق تصمیم گیری مالی و مدیریت ثروت خود راهنمایی می کند.

2. کمتر هزینه کنید و بیشتر پس انداز کنید

ممکن است کسل کننده به نظر برسد. تقریباً همهمشاور مالیاین را می گویمبا این حال ، این کلید موفقیت مالی شما است. گرچه خسته کننده است ، فقط با هزینه کمتر و صرفه جویی در فرایند مدیریت ثروت به شما کمک می کند. برای ایجاد ثروت ، برای سرمایه گذاری باید بودجه مازاد داشته باشید. به سادگی خسته کردن درآمد خود و صرفه جویی در صرفه جویی شما را ثروتمند نمی کند. این بدان معنا نیست که شما باید بدون هیچ گونه لذت زندگی زندگی کنید. شما باید بدانید که چگونه تعادل برقرار کنید. برای شروع ، هزینه های خود را پیگیری کنید و بودجه سختی داشته باشید و به آن بپیوندید. این بهترین راه برای کنترل هزینه های خود است.

3. ایمن باشید ، بیمه شوید

شما هرگز نمی توانید از برنامه های زندگی برای خود مطمئن باشید. گرچه همه می خواهند درآمد کسب کنند ، اما باید اطمینان حاصل کنید که خانواده با آن ثروت امن هستند. همیشه خود و خانواده خود را بیمه کنید. مدیریت ثروت مهم است اما به این معنی نیست که شما بیمه و سرمایه گذاری خود را با هم مخلوط می کنید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که خانواده شما از پوشش مناسب برخوردار هستند و در صورت اضطراری از آنها مراقبت می کنند. همچنین ، برای سرمایه گذاری های خود ، با یک مشاور مالی صحبت کنید که با برنامه های مناسب به شما کمک می کند. همیشه به یاد داشته باشید ، سرمایه گذاری های خود را با بیمه مخلوط نکنید. همچنین ، برنامه های بیمه ای را برای صرفه جویی در مالیات انجام ندهید. این همان چیزی است که به خانواده شما در مواقع اضطراری کمک خواهد کرد ، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید.

4- قبل از سرمایه گذاری محصول را بشناسید

تعداد زیادی از محصولات مالی وجود دارد. دانستن در مورد همه دشوار است ، اما حداقل در مورد محصولاتی که در آن سرمایه گذاری می کنید بدانید. هرگز با پول سخت درآمد خود بر روی محصولاتی که برای درک پیچیده هستند قمار نکنید. یک مشاور مالی می تواند در طراحی یک برنامه مناسب برای مدیریت ثروت برای شما کمک کند. سرمایه گذاری نیاز به درک مشخصات ریسک ، وضعیت مالی و مدت زمان اهداف دارد. بنابراین ، با ارزیابی همه این عوامل ، یک مشاور مالی بهترین محصول را برای شما پیشنهاد می کند.

5. تمام تخم های خود را در یک سبد قرار ندهید

آه بله! یک قانون مهم دیگر برای در خاطر داشته باشید در هنگام سرمایه گذاری. ممکن است پیر باشد ، اما هرگز ارتباط خود را از دست نمی دهد. تنوع به همان اندازه سرمایه گذاری مهم است. هیچ تنوع به اندازه سرمایه گذاری بد نیست. این به به حداقل رساندن ریسک کمک می کند و وابستگی به یک منبع درآمد را از بین می برد و به تولید بازده از طریق کانال های دیگر کمک می کند. تنوع همچنین به حفظ سرمایه کمک می کند. ضروری است که یک سبد سرمایه گذاری متنوع داشته باشید زیرا وابستگی فقط به یک یا دو سرمایه گذاری تأثیر بالایی خواهد داشت که پس انداز شما در یک سقوط بازار خواهد بود.

6. برای ایجاد ثروت طولانی مدت صبر داشته باشید

هیچ کس نمی تواند یک شب میلیونر شود. زمان می برد و به کار سخت نیاز دارد. به تعهد و صبر نیاز دارد. به همین ترتیب ، مدیریت ثروت نیز فرایندی طولانی است که به صبر و شکیبایی نیاز دارد. سرمایه گذاری ها در معرض خطر هستند. حتی رشد بالاصندوق سرمایه گذاری مشترکوقت بگذارید تا ثروت خود را پیچیده کنید زیرا چندین چرخه بازار گاو و خرس وجود دارد. آرامش در هنگام نوسانات بازار مهم است. سرمایه گذاری های شما برای بالغ و حل و فصل به مدتی نیاز دارد. بنابراین ، بر اساس حرکات کوتاه مدت بازار تصمیم گیری نکنید. نوسانات بخشی جدایی ناپذیر از هر سرمایه گذاری است و تنها کاری که شما باید انجام دهید مقابله با صبر است. هنگامی که نگران حرکات بازار یا بازگشت در حال سقوط هستید ، با یک مشاور صحبت کنید تا بهترین توصیه را بدست آورید.

7. سرمایه گذاری های خود را به صورت دوره ای مرور کنید

صبر خوب است ، اما به شما کمک نمی کند تا بازده کسب کنید مگر اینکه به طور مرتب سرمایه گذاری های خود را کنترل کنید. بررسی دوره ای به شما کمک می کند تا نمونه کارها خود را مجدداً متعادل کنید تا با اهداف و نیازهای در حال تغییر هماهنگ باشید. همچنین در شناسایی دارایی های کم تحرک و خلاص شدن از شر آنها کمک خواهد کرد. برای کمک به شما در رسیدن به هدف خود ، باید سرمایه گذاری از صندوق های کم تحرک برای کمک به بودجه بهتر مجدداً مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین ، زمان ، سه ماهه ، نیم ساله یا سالانه را تعیین کنید و مطمئن شوید که سرمایه گذاری های خود را مرور می کنید.

8. مالیات های خود را برنامه ریزی کنید

مدیریت ثروت فقط سرمایه گذاری نیست. بهتر است برای مالیات خود نیز استراتژی داشته باشید. خود را در مورد کسرهای موجود که به شما در کاهش مالیات کمک می کند، آموزش دهید. مطمئن شوید که از همه ادعاها بهترین استفاده را می کنید. مالیات در تمام زندگی شما وجود خواهد داشت. از قبل برای آنها برنامه ریزی کنید. در آخرین لحظه تصمیمات عجولانه سرمایه گذاری نگیرید.

9. برنامه ریزی برای بازنشستگی

تمام سرمایه گذاری های شما در دوران بازنشستگی به کمک شما خواهد آمد. هرچه امروز بیشتر پس انداز کنید، در دوران بازنشستگی می توانید زندگی آرام تری داشته باشید. بنابراین می توان در دوران بازنشستگی از مزایای مدیریت ثروت بهره برد. مطمئن شوید که یکصندوق بازنشستگیکه به شما کمک می کند در طول روزهای بازنشستگی زندگی راحت داشته باشید.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 33 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:04