103-21 الگوهای ادامه نمودار چیست و چگونه آنها کار می کنند؟

ساخت وبلاگ

دو نوع الگوی ادامه وجود دارد: صعودی و نزولی. الگوهای ادامه صعودی هنگامی اتفاق می افتد که بازار به سمت بالا روند به سمت بالا می رود ، در حالی که الگوهای ادامه نزولی وقتی بازار به سمت پایین می رود اتفاق می افتد.

وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل نمودارهای سهام می شود ، الگوهای ادامه ابزاری مهم است که معامله گران برای امتحان کردن و پیش بینی حرکات قیمت آینده استفاده می کنند. این الگوهای زمانی اتفاق می افتد که انتظار می رود روند فعلی در بازار ادامه یابد.

Course 103: Technical Analysis & Stock Charting

فهرست مطالب

الگوی ادامه چیست؟

الگوی ادامه یک تشکیل قیمت در یک نمودار است که نشان می دهد بازار احتمالاً در جهت روند قبلی ادامه خواهد یافت. هر دو صعودی وجود دارد (به این معنی که بازار احتمالاً بالاتر خواهد رفت) و نزولی (به این معنی که بازار احتمالاً پایین تر حرکت می کند) الگوهای ادامه دارد و هر یک از ویژگی های خاصی دارند.

الگوهای ادامه در طی یک حرکت قیمت رخ می دهد و بازنمایی بصری از ادغام یا دوره استراحت قبل از ادامه قیمت روند خود است ، چه به سمت بالا یا پایین.

چه نوع الگوهای الگوهای ادامه وجود دارد؟

الگوهای ادامه را می توان با جستجوی سازندهای نمودار خاصی مانند پرچم ، پنبه و مثلث شناسایی کرد. این سازندها نشان می دهد که روند فعلی به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت.

پس از مشخص شدن الگوی ادامه ، معامله گران برای تأیید این الگوی معتبر ، حرکات قیمت خاصی را تماشا می کنند. اگر حرکت قیمت الگوی را تأیید کند ، معامله گران بر این اساس وارد موقعیت در بازار می شوند.

الگوهای ادامه چگونه کار می کنند؟

الگوهای ادامه کار با نشان دادن روند فعلی به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت. هنگامی که یک الگوی ادامه مشخص می شود ، معامله گران برای تأیید این الگوی معتبر ، حرکات خاص قیمت را تماشا می کنند. اگر حرکت قیمت الگوی را تأیید کند ، معامله گران بر این اساس وارد موقعیت در بازار می شوند.

الگوهای ادامه صعودی

الگوهای ادامه صعودی هنگامی اتفاق می افتد که بازار به سمت بالا روند و نشان می دهد که روند فعلی به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت. رایج ترین الگوهای ادامه صعودی شامل پرچم ها ، پنبه ها و مثلث ها است.

هنگامی که معامله گران فرم الگوی ادامه صعودی را در نمودار سهام مشاهده می کنند ، معمولاً به دنبال این هستند که قیمت را بالاتر از سطح مقاومت بشکنند تا الگوی را تأیید کنند. پس از وقوع شکستن ، معامله گران می توانند در انتظار افزایش قیمت بیشتر وارد موقعیت طولانی شوند.

الگوهای ادامه نزولی

الگوهای ادامه نزولی هنگامی اتفاق می افتد که بازار به سمت پایین روند به سمت پایین می رود ، نشان می دهد که روند فعلی به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت. رایج ترین الگوهای ادامه نزولی شامل پرچم ها ، پنبه ها و مثلث ها است.

هنگامی که معامله گران فرم الگوی ادامه نزولی را در نمودار سهام مشاهده می کنند ، معمولاً به دنبال این هستند که قیمت را زیر سطح پشتیبانی بشکنند تا الگوی را تأیید کنند. پس از وقوع شکست ، معامله گران می توانند در انتظار کاهش قیمت بیشتر در موقعیتی کوتاه قرار بگیرند.

6 الگوی مهم ادامه

شش نوع الگوهای مداوم عبارتند از پرچم ، پنبه ، مثلث صعودی ، مثلث متقارن ، مثلث نزولی و گوه.

5 Types of Stock Chart Continuation Pattes

همه این مثلث ها اساساً الگوهای مداوم هستند. آنها باید به شما اطمینان دهند که روند ادامه خواهد یافت. همیشه توجه داشته باشید که اگر قیمت به دلیل شوک (به عنوان مثال ، درآمد بد یا یک رویداد خبری منفی) در جهت اشتباه قرار می گیرد ، باید آماده عمل باشید.

1. الگوی ادامه پرچم

الگوی نمودار سهام پرچم با افزایش قیمت شروع می شود و با مقاومت خریداران در برابر این قیمت جدید بالا می رود.

با پایین آمدن قیمت سهام ، خریداران با کمترین هزینه خریداری می کنند و اطمینان می دهند که قیمت سهام افزایش می یابد. هنگامی که قیمت در قسمت های بالای الگوی پرچم شکسته می شود ، این زمان خرید است.

2. الگوی ادامه pennant

الگوی نمودار سهام Pennant نشان می دهد که قیمت سهام در طول صعود مقاومت را برآورده می کند و صعود موقتاً متوقف می شود. در اینجا اوج های پایین اما همچنین یک خط پشتیبانی افقی را مشاهده می کنید.

این نشان می دهد که فروشندگان مایل به فروش با قیمت کمتر از این قیمت نیستند ، که باعث می شود از طریق خط پشتیبانی بر روی اوج های جدید برای قیمت سهام ، حرکت خود را از بین ببرد.

3. الگوی ادامه مثلث صعودی

مثلث صعودی برعکس یک پنبه به نظر می رسد ، اما نتیجه یکسان است.

الگوی ادامه مثلث صعودی نوعی از الگوی ادامه نمودار سهام است که نشان دهنده ادامه روند فعلی است. به طور معمول توسط دو خط همگرا مشخص می شود که روند بالایی به عنوان مقاومت و روند پایین تر به عنوان پشتیبانی عمل می کند.

این بار ، خریداران خوشحال هستند که با قیمت خط مقاومت افقی فوقانی خریداری می کنند ، اما فروشندگان حاضر به فروش در پایین جدید نیستند.

این امر از طریق خط مقاومت بالایی و به بالاترین قیمت سهام ، عرضه و تقاضا را هدایت می کند.

4- الگوی ادامه مثلث نزولی

الگوی ادامه مثلث نزولی نوعی الگوی نمودار سهام است که نشانگر ادامه روند است. به طور معمول توسط دو خط همگرا مشخص می شود ، با روند افقی پایین تر به عنوان مقاومت و روند نزولی فوقانی به عنوان پشتیبانی عمل می کند.

مثلث نزولی تصویری بسیار متفاوت را نشان می دهد. با پایین آمدن قیمت ، فروشندگان معتقدند که قیمت کم ارزش است و از فروش با این قیمت پایین جدید امتناع می ورزد.

با این حال ، تعداد و تمایل خریداران نیز در حال خشک شدن است ، به این معنی که در نهایت ، قیمت سهام بدون تقاضای خریداران همچنان کاهش می یابد.

5. الگوی ادامه مستطیل

Continuation Pattes Diagram

یک الگوی ادامه گسترده مستطیل است که بیشتر به عنوان "کانال" یا "محدوده تجارت" شناخته می شود. قیمت به طور معمول باید در همان جهت روند قبلی شکسته شود.

مستطیل به معنای دوره ای است که در آن خریداران و فروشندگان یا عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارند. این به معنای ادغام جانبی است.

این اغلب یک دوره استراحت یا خنک کننده محسوب می شود ، و بیشتر تحلیلگران فنی انتظار دارند که پیشرفت از مقاومت یا خط پشتیبانی به معنای ادامه صعود باشد.

6. الگوهای ادامه گوه

یک الگوی نمودار گوه بسته به نوع جهت گوه ، می تواند یک الگوی ادامه و یک الگوی معکوس باشد. در حال سقوط گوه به معنای افزایش قیمت است. افزایش گوه به این معنی است که قیمت کاهش می یابد.

در تصویر زیر می بینیم که گوه های در حال سقوط نشانگر یک شکست به سمت بالا است.

Falling Wedge - Bullish Stock Chart Patte

اما مراقب باشید ، اگر شکستن الگوی ادغام در جهت مخالف است ، این به معنای الگوی واژگونی است.

خلاصه الگوی ادامه

وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل نمودارهای سهام می شود ، الگوهای ادامه ابزاری مهم است که معامله گران برای امتحان کردن و پیش بینی حرکات قیمت آینده استفاده می کنند. با درک نحوه عملکرد این الگوهای ، معامله گران می توانند خود را بهتر برای سودآوری از بازار قرار دهند.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 30 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:52