زمان در بازار: راه های نزدیک شدن به رمزنگاری سرمایه گذاری در سال 2023

ساخت وبلاگ

پس از یک سال چالش برانگیز ، آیا سرمایه گذاران هنوز هم باید سرمایه گذاری در رمزنگاری را در سال 2023 در نظر بگیرند؟

Time in the market: Ways to approach crypto investing in 2023

2022 برای سرمایه گذاران رمزنگاری و توکن غیر رگ (NFT) وحشیانه بود. بیت کوین (BTC) در 21 نوامبر سالانه خود را به دست آورد ، تقریباً دقیقاً یک سال پس از رسیدن به قیمت تمام وقت خود 69،044 دلار. پس از چنین سال پرخاشگرانه ، سرمایه گذاران رمزنگاری چگونه باید برای سال 2023 برنامه ریزی کنند؟

در مرحله اول ، این فضا خطرات مهمی دارد که قبل از سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است.

خطرات کلان اقتصادی

سرمایه گذاران باید با نزدیک شدن به سال 2023 ، خطرات کلان و سیستمیک مؤثر در صنعت رمزنگاری را تشخیص دهند. جنگ در اوکراین منجر به بحران انرژی ناشی از تحریم های انرژی روسیه شده است. پاسخ سیاست پولی فدرال رزرو ایالات متحده به تورم همچنان به بازارها ادامه می دهد. آلودگی رمزنگاری ناشی از ورشکستگی های اخیر ، با افزایش فشار نظارتی و کاپیتولاسیون معدنچی که احتمالاً تا سال جدید ادامه خواهد یافت ، تزریق نوسانات به بازار ادامه دارد.

جنگ اوکراین ، تورم و افزایش نرخ بهره

نتیجه اقتصادی از جنگ در اوکراین بر اقتصاد جهانی تأثیر گذاشته است. روسیه یکی از بزرگترین منابع انرژی در جهان است - به ویژه برای اروپا - و تحریم های مربوط به انرژی روسیه منجر به بحران در چندین کشور اروپایی شده است ، با افزایش قیمت ها و کاهش قیمت.

سیاست های خاموشی اقتصادی که توسط دولت ها در پاسخ به همه گیر Covid-19-همراه با گسترش گسترده در عرضه پول-اجرا شده است ، منجر به افزایش تورم در ایالات متحده ، اروپا و سراسر جهان شده است.

بانک های مرکزی سعی کرده اند با افزایش نرخ بهره ، فشار رو به پایین بر بازارهای سهام و قیمت های رمزنگاری در طول سال 2022 به تورم بپردازند. افزایش احتمالی جنگ در اوکراین ، با تورم سرسختانه و نرخ بهره ، می تواند درد بیشتری را برای سرمایه گذاران در سال 2023 به همراه آورد.

آلودگی رمزنگاری

اثر مسری ناشی از فروپاشی Terra در ممکن است هنوز بازارهای رمزنگاری شود. عدم موفقیت FTX در ماه نوامبر ، بیت کوین به پایین چرخه جدید دیگر رسید. موج های ناشی از این رویدادهای مهم هنوز حل نشده است.

بسیاری از بنگاه ها ورشکستگی را اعلام کرده اند و به دنبال بازپرداخت طلبکاران ، ممکن است دارایی های رمزنگاری خود را نقدینگی کنند ، که می تواند باعث فروش تازه در بازار رمزنگاری شود. سرمایه گذاران باید هنگام ورود به سال جدید از این امر توجه داشته باشند.

فشارهای نظارتی

مقررات رمزنگاری مدتی است که به ایالات متحده می آیند. وقایع چشمگیر سال 2022 تنها احتمال پیشرفت مقررات در سال 2023 را افزایش داده است.

وضوح نظارتی می تواند با جذب سرمایه نهادی به فضای رمزنگاری در طولانی مدت کمک کند. با این حال ، پروتکل های متمرکز ، stablecoins و مبادلات متمرکز احتمالاً در کوتاه مدت یک دوره مخرب را تجربه می کنند. اگر یک Stablecoin محبوب مانند Tether (USDT) یا سکه USD (USDC) تحت نظارت نظارتی قرار گیرد ، این می تواند باعث آشفتگی بازار شود.

کاپیتولاسیون کارگران معدن

اگر قیمت بیت کوین همچنان در حال کاهش باشد ، فشار به معدنچیان افزایش می یابد. استخراج بیت کوین یک تجارت با سرمایه است و کاهش قیمت باعث می شود عملکرد این مشاغل ناپایدار باشد. در نتیجه ، معدنچیان مجبور به فروش بیت کوین برای تأمین هزینه ها می شوند و فشار رو به پایین بر قیمت وارد می کنند.

کاپیتولاسیون ماینر یکی از ویژگی های بازارهای خرس قبلی است و می تواند نقطه پایین فاز خرس را مشخص کند.

گذشته از این خطرات ، بازار رمزنگاری هرگز نمی تواند برخی از شگفتی هایی مانند Terra و FTX را پرتاب کند. خوب است که هنگام فکر کردن در مورد سرمایه گذاری ، این موضوع را در خاطر داشته باشید.

سرمایه گذاری هوشمند در سال 2023

این بخش پمپاژ ارزهای رمزنگاری یا پروژه ها نیست. این یک استراتژی کلی برای سرمایه گذاری هوشمند ارائه می دهد که می تواند ریسک را کاهش داده و ضرر را محدود کند.

همانطور که برخی می گویند ، پول نقد پادشاه است. این امر به نگه داشتن ذخایر نقدی در بازار خرس کمک می کند ، زیرا پیش بینی یک رویداد قو سیاه دشوار است. این رویدادها می توانند فرصت های خوبی برای خرید برخی از ارزهای رمزنگاری شده با تخفیف و NFT باشند.

درصدی از نمونه کارها خود را به ارزهای تراشه آبی اختصاص دهید

سرمایه گذاری در مورد حفظ سرمایه است. سرمایه گذاری در ارزهای Cryptocurrace مانند بیت کوین و اتر (ETH) یک حرکت هوشمندانه است.

blockchains Layer-1 و Layer-2

گام بعدی برای سرمایه گذاری در دارایی های ریسک پذیر تحقیق در مورد blockchain های لایه 1 و لایه 2 است ، به استثنای بیت کوین و اتریوم. ممکن است ارزش آن را داشته باشد که در میان blockchains که حداقل در یک بازار خرس زنده مانده اند ، در معرض دید قرار بگیرند و سپس به دنبال blockchain های جدید که به نظر می رسد امیدوار کننده است.

برخی از لایه های 1 که قابل ذکر است Solana ، Avalanche ، Polkadot ، Cardano و Aptos است. برخی از لایه های 2S چند ضلعی ، داوری و تغییر ناپذیر هستند. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری ، تحقیق و درک جوانب مثبت و منفی هر پروژه. مقالات سفید را بخوانید ، نقشه راه را ارزیابی کنید و جامعه را کاوش کنید.

سرمایه گذاری در blockchains Layer-1 یا Layer-2 به طور کلی خطر کمتری نسبت به سرمایه گذاری در یک برنامه است. به عنوان مثال ، سرمایه گذاری در Ethereum ریسک کمتری نسبت به سرمایه گذاری در یک برنامه غیر متمرکز مالی مبتنی بر اتریوم (DEFI) مانند UNISWAP دارد. این امر به این دلیل است که اتریوم هزاران برنامه غیر متمرکز دارد و قیمت آن در برابر عدم موفقیت یک برنامه مقاومت می کند. با این حال ، اگر UNISWAP شکست بخورد ، سرمایه گذاران این درخواست پول خود را از دست می دهند.

این یک نکته کلی مدیریت ریسک است نه یک انتقاد از Uniswap.

روی "جمع آوری" در زیر تصویر در بالای صفحه کلیک کنید یا این لینک را دنبال کنید.

هنگام انتخاب blockchains Layer-1 و Layer-2 ، عاقلانه است که برای هر گزینه اصلی گزینه سرمایه گذاری پشتیبان تهیه کنید. به عنوان مثال ، اگر کسی در سلانا صعودی باشد ، ممکن است بخواهند با سرمایه گذاری مقدار کمتری در آپتوس های به اصطلاح "Solana-Ciller" خود را پرچین کنند.

به طور خلاصه ، APTOS به Solana آنچه Solana برای Ethereum One Cycle قبلی بود ، است. چنین سرمایه گذاری های سایه ای به ساخت یک سبد قوی و متعادل کمک می کند.

قطره هوایی

فراموش کردن سرویس نام Ethereum (ENS) و Apecoin (APE) در آخرین چرخه و اخیراً Aptos (APT) AirDrop را فراموش می کنید. فضای Web3 مملو از پروژه های جدید و اغلب معتبر است. پروژه ها برای آزمایش محصولات خود به ارتش مردم نیاز دارند. سرمایه گذاران می توانند در پروژه های اولیه شرکت کنند تا در هنگام راه اندازی توکن واجد شرایط برای یک دستگاه هوایی باشند.

پروژه های DEFI در Ethereum در چرخه قبلی به طور گسترده ای از AirDrops استفاده می کردند. هیچ دلیلی برای فکر کردن وجود ندارد که این بار اینگونه نباشد. 2023 قول می دهد یک سال باشد که بسیاری از پروژه های جدید مورد آزمایش قرار می گیرند.

تاریخ قافیه ها

بسیاری از الگوهای افزایش نمایی در چرخه قبلی پدیدار شد. مراقب مضامین مشابه در این چرخه باشید. دامنه های ENS در آخرین چرخه یک ضربه بزرگ بودند. هرچه خدمات نام غیرمتمرکز رایج تر می شوند ، ممکن است ارزش تماشای پروژه هایی را برای توسعه خود داشته باشد.

Defi در آخرین چرخه عملکرد بسیار خوبی داشت. GameFi و Tokens Metaverse نیز عملکرد خوبی داشتند. Defi و GameFi می توانند رشد کنند که چیز بزرگ بعدی در چند سال آینده باشد.

SocialFi در چند ماه گذشته از بین رفته است و چندین پروژه امیدوارکننده در حال ظهور است. این می تواند یکی دیگر از فرصت های ENS مانند برای چرخه بعدی باشد.

Memecoins در آخرین چرخه شانس داشت و Dogecoin (Doge) با پشتوانه الون مسک یک پروژه جالب است. اما قبل از سرمایه گذاری در Memecoins احتیاط کنید.

پول هوشمند را دنبال کنید

این قانون انگشت شست همیشه کار نمی کند ، اما می تواند با مقدار مناسب دقت کافی باشد. ارزش این را دارد که به انتخاب سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری مانند A16Z ، Sequoia Capital ، Solana Ventures ، Coinbase Ventures و دیگران توجه داشته باشید.

آنها همیشه انتخاب های مناسبی انجام نمی دهند ، اما اوراق بهادار آنها مکانی عالی برای شروع و پالایش برای چند نامزد سرمایه گذاری خوب خواهد بود. با این حال ، سرمایه گذاری در نامهای جدید که پروژه های برنامه کاربردی هستند ، عموماً بعد از اینکه بازار رمزنگاری در پیش بینی و پیش بینی Run Next Bull Run انجام شد ، باهوش تر است.

هیچ سس مخفی برای ساخت میلیون ها نفر در فضای رمزنگاری وجود ندارد. رویکرد کلی باید خرید کم و فروش زیاد باشد. بنابراین ، 2023 زمان بدی برای شروع نیست ، زیرا قیمت بازار پایین است.

علاوه بر این ، زمان صرف شده در بازار بهتر از زمان ورود به بازار است. هرچه سرمایه گذاران طولانی تر در بازار بمانند و هرچه بیشتر از قوانین اساسی پیروی کنند ، بازده آنها بالاتر خواهد بود. با وجود چرخه بازار و نوسانات ، رمزنگاری و NFT به طور کلی بازارهای خطی هستند و یک استراتژی سرمایه گذاری کوشا باید به تولید بازده مثبت کمک کند.

این مقاله شامل مشاوره یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجارت شامل ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری ، تحقیقات خود را انجام دهند.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 33 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:17