انواع حساب معاملاتی در هند

ساخت وبلاگ

در زمان امروز ، سرمایه گذاری در بورس سهام به منبع اصلی درآمد برای چندین سرمایه گذار تبدیل شده است. از آنجا که 3. 6 سرمایه گذاران کرور روزانه در بورس سرمایه گذاری می کنند ، این تعداد به سرعت در حال افزایش است. برای سرمایه گذاری در بورس سهام ، باید اهمیت حساب DEMAT و تجارت را بدانید. با این حال ، بسیاری از مردم حساب DEMAT را می شناسند اما نمی دانند حساب معاملاتی چیست؟حساب بازرگانی یک حساب کاربری است که تمام دارایی های مالی مانند سهام و مشتقات را در خود جای داده و با چندین حساب دیگر تفاوت قابل توجهی دارد. یک حساب بازرگانی به سرمایه گذاران کمک می کند تا طی یک روز سهام را خریداری و بفروشند. در این مقاله انواع مختلف حساب معاملاتی در هند نشان داده شده است.

حساب معاملات عدالت

یک حساب معاملات سهام عدالت به معامله گران کمک می کند تا در معاملات سهام ، معاملات آتی و معاملات گزینه ها تجارت کنند. حتی Trader با استفاده از حساب معاملات موجود خود ، می تواند با مشتقات ارزی برخورد کند. با این حال ، یک حساب تجارت سهام برای اشتراک برای یک پیشنهاد عمومی عمومی (IPO) ، کالاهای تجاری یا تحویل سهام کافی نیست. اگر یک سرمایه گذار به دنبال عضویت در IPO یا تحویل آن باشد ، برای ذخیره آنها باید به یک حساب DEMAT نیاز داشته باشد. و اگر او به دنبال سرمایه گذاری در گزینه های آینده یا تجارت است ، یک حساب تجارت موجود یا جدید کافی است زیرا هیچ تحویل در گزینه ها و آینده دخیل نیست.

حساب تجارت کالا

حساب تجارت کالا نقش مهمی و اساسی در بازار کالاها ایفا می کند. با این حال ، اگر به دنبال شروع تجارت در کالاها باشد ، یک سرمایه گذار باید حساب تجارت کالا را باز کند. حتی اگر کار تجارت در کالاها شبیه به تجارت در سهام باشد ، این نوع حساب تجارت با یک کارگزار ثبت شده کالا و تبادل کالا در هند باز می شود. دو مبادله کالاهای محبوب و مهم در هند وجود دارد: مبادله چند کالا (MCX) مبادله کالا و مشتقات ملی پیش از این ، تنظیم کننده برای بررسی کالاها و سهام متفاوت بود ، اما چند سال به عقب ، تجارت کالاها تحتآیین نامه شورای امنیت هند (SEBI).

حساب های تجاری آفلاین و آنلاین

اگر یک معامله گر به دنبال تجارت آفلاین باشد ، می تواند با تماس با یک کارگزار معتبر سهام و سفارش ، معاملات را انجام دهد. راه دیگر تجارت ، بازدید از مطب کارگزار و قرار دادن سفارش از نظر جسمی است. با این حال ، روش آفلاین بسیار پرخاشگر و وقت گیر است. در حالی که در معاملات آنلاین ، معامله گر مجبور است تماس برقرار کند و تمام معاملات مورد نظر با کمک نرم افزار تجارت ساخته شده توسط یک شرکت قابل اعتماد به بورس سهام یا با استفاده از یک برنامه تجارت موبایل موفق خواهد بود. یک معامله گر مجبور نیست از نظر جسمی به مطب مراجعه کند زیرا می توان به راحتی و بدون دردسر انجام داد. مهمترین مزیت تجارت آنلاین نشستن در راحتی خانه و انجام معاملات است.

حساب های معاملات 2 در 1 و حساب های معاملاتی 3 در 1

برای شروع تجارت در بازار سهام هند ، یک معامله گر به سه نوع حساب مختلف نیاز دارد: 1) حساب بانکی 2) حساب DEMAT 3) حساب کاربری یک معامله گر مجبور است پول را از حساب بانکی خود به یک حساب بازرگانی منتقل کند و سپس می تواند استفاده کنداین پول برای خرید یا فروش سهام از طریق یک حساب بازرگانی. با این حال ، تمام سهام خریداری شده در یک حساب ایمن و ایمن DEMAT ذخیره می شوند. کارگزاری های بسیار کمی یک حساب معاملاتی 2 در 1 ارائه می دهند که فقط با DEMAT و حساب تجارت ادغام می شود. هدف اصلی یک حساب بازرگانی 2 در 1 ، اطمینان از انتقال سریع و یکپارچه سهام از معاملات به حساب DEMAT در هنگام خرید سهام است. حساب معاملات 3 در 1 یک قدم جلوتر از حساب معاملات 2 در 1 می رود زیرا تسهیلات اضافی در ادغام خدمات بانکی با حساب تجارت و DEMAT ارائه می دهد. چندین سرویس کارگزاری برای اطمینان از معاملات ایمن و انتقال وجوه از یک حساب به حساب دیگر ، حساب های 3 در 1 را ارائه می دهند. اگرچه این یک مزیت بزرگ نیست ، چندین سیستم عامل کارگزار به سرمایه گذاران این امکان را می دهند تا وجوه را از حساب های بانکی خود به حساب معاملات بدون هیچ مشکلی منتقل کنند.

حساب کاربری تخفیف

حساب کاربری تخفیف یک نوع عادی از حساب معاملاتی است که دارای خدمات اضافی است. کارگزارانی که در حساب کارگزاری تخفیف کار می کنند ، تسهیلات تماس و تجارت را ارائه می دهند و تجارت آفلاین را ارائه نمی دهند. با این حال ، این بازرگانان برای سرمایه گذاران بسیار گران هستند زیرا حجم بالایی را با هزینه بسیار کم معامله می کند. در صورت داشتن حساب کاربری تخفیف ، یک سرمایه گذار مجاز به انجام معاملات معاملات است. این نوع حساب هزینه کارگزاری کم دارد زیرا هزینه های عملیاتی نسبت به سایر انواع حساب معاملات نسبتاً کم است. همچنین ، آنها هیچ گونه قدرت اضافی مانند مشاوره مالی یا خدمات تحقیقاتی را برای مشتریان خود ارائه نمی دهند.

حساب تجارت کامل خدمات

هنگامی که صحبت از اجرای معاملات می شود ، یک حساب تجارت کامل خدمات در مقایسه با یک حساب کاربری تخفیف ، انواع مختلفی از خدمات را ارائه می دهد. یک سرمایه گذار این فرصت را دارد که در صورت عدم توانایی تصمیم گیری در مورد تجارت به تنهایی ، از خدمات مشاوره ای استفاده کند و از مشاوره مالی استفاده کند. او همچنین می تواند از چندین ابزار تحقیق یکپارچه برای توجه به روند فعلی بازار و تصمیم گیری پس از تحقیقات کامل استفاده کند. به عبارت ساده ، یک حساب تجارت کامل با خدمات به سرمایه گذاران کمک می کند تا در تحقیق در کل بازار و تصمیم گیری در مورد تجارت ، وقت مهمی را صرفه جویی کنند.

  • تفاوت بین حسابهای معاملاتی 2 در 1 و 3 در 1 چیست؟

یک حساب تجاری 2 در 1 که فقط با DEMAT و حساب تجارت ادغام می شود. با این حال مشابه آن به حساب معاملات 2 در 1 است اما یک قدم جلوتر می رود زیرا تسهیلات اضافی در ادغام خدمات بانکی با حساب تجارت و DEMAT ارائه می دهد.

دو مبادله کالاهای محبوب و مهم در هند وجود دارد: 1) مبادله چند کالا (MCX) 2) مبادله کالا و مشتقات ملی (NCDEX)

حساب کاربری تخفیف یک نوع عادی از حساب معاملاتی است که دارای خدمات اضافی است. کارگزارانی که در حساب کارگزاری تخفیف کار می کنند ، تسهیلات تماس و تجارت را ارائه می دهند و تجارت آفلاین را ارائه نمی دهند.

افکار نهایی

یک حساب معاملاتی برای ورود به بازارهای سهام و جمع آوری سود بالاتر ضروری است. پس از درک واضح از انواع مختلف حساب تجارت در هند ، باید با دقت فکر کنید و تصمیم بگیرید که چه نوع حساب مطابق با علایق و الزامات آنها ترجیح داده می شود. یک سرمایه گذار یا معامله گر باید یک کارگزاری قابل اعتماد را برای باز کردن یک حساب تجارت برای جلوگیری از حرکات و ایمن و ایمن حساب خود انتخاب کند.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 40 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:29