پرتفوی متنوع در مقابل متنوع

ساخت وبلاگ

متنوع سازی مدتهاست که یکی از کلمات کلیدی سرمایه گذاری سهام است. اگر پول نقد خود را در بین بسیاری از سهام ، بخش ها یا مناطق گسترش دهید ، تأثیر سرمایه گذاری کلی شما از هر یک از آنها با مشکل روبرو می شوید. علاوه بر این ، انواع مختلفی از سهام (یا بخش ها یا مناطق) ممکن است در زمان های مختلف به خوبی عمل کند و به صاف کردن بازده کمک می کند.

وجوه جمعی ، البته ، یک بسته بندی آماده از سهام منتخب را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. برخی از آنها گسترش بسیار بیشتری از سهام نسبت به سایرین دارند و در بعضی موارد تا صدها هلدینگ گسترش می یابد. اما مزایای تنوع به طور نامحدود گسترش نمی یابد. در حالی که داشتن تعداد زیادی از سهام ، مطمئناً ریسک متصل به هر مشاغل شخصی را کاهش می دهد ، در مورد گسترش سرمایه گذاری شما بیش از حد ، احتیاط های مهمی وجود دارد.

استدلال اساسی در برابر تنوع بیش از حد این است که مدیر صندوق بیشتر سهام را در شاخص مورد نظر خود نگه می دارد ، بنابراین در واقع شما در حال خرید ردیاب کمد هستید: چیزی که بسیار شبیه به آن شاخص است ، خطر کمی دارد و بنابراین ارزش کمی می افزاید، با این حال با هزینه ای مطابق با مدیریت فعال همراه است.

با این حال ، جنبه های دیگری برای مشکل وجود دارد. همانطور که استوارت گری ، مدیر ارشد سرمایه گذاری در ویلیس برج واتسون ، توضیح می دهد: "در هر سرمایه گذاری ، شما در مورد آینده تصمیم می گیرید ، و احتمال این که همه آنها درست باشد بسیار کم است: اگر 60 ٪ حق داریدخیلی خوب

"اما بیشتر مدیران وسعت مهارت و دانش شرکت را برای گرفتن صدها تصمیم خوب ندارند ، بنابراین دامنه محدودی برای پتانسیل آنها وجود دارد. این جایی است که استدلال برای تخصص ها و تمرکز بر زمینه های اعتماد به نفس وارد می شود. "

بهترین مدیران می توانند حتی از یک صندوق به خوبی متنوع ، از عملکرد نفس گیر تولید کنند. بن ساللی ، مدیر سرمایه گذاری در برنامه ریزی مالی ساحل ، نمونه ای از افسانه متضاد متمرکز بر آنتونی بولتون را نشان می دهد ، که به مدت 28 سال موقعیت های ویژه وفاداری را پشت سر گذاشت و در این مدت بیش از 2،900 ٪ بازگشت (در مقایسه با FTSE همه معیار سهم 973 ٪ بازگشت). 1

به عنوان یک قاعده کلی ، در مناطقی مانند شرکت های کوچک ، سرمایه گذاری سرمایه یا بیوتکنولوژی ، جایی که نوسانات و عدم اطمینان بیشتری وجود دارد ، منطقی است که هدف از تنوع بیشتر قرار بگیریم. این امکان پذیر است زیرا مدیران در چنین مناطقی تمایل به متخصص بودن دارند و با قلمرو سرمایه گذاری خود بسیار آشنا هستند.

یک مثال کلاسیک ، متخصص کلاهبرداری کوچک Giles Hargreaves است که موقعیت های ویژه مارلبورو بیش از 2100 ٪ (در برابر انجمن سرمایه گذاری انگلستان کوچکتر از 356 ٪) در طی 22 سالی که وی در آن مسئولیت قرار گرفت ، بازگشت. 2

با این حال ، طی سالهای اخیر ، یک رویکرد سرمایه گذاری متمرکز تر به مورد توجه قرار گرفته است ، که به ویژه توسط خانه سرمایه گذاری بیلی گیفورد نشان داده شده است.

اصلی ترین استدلال به نفع غلظت فرصتی برای بازده بهتر است: هر یک از نگهدارنده در یک سبد متمرکز از Say 20 یا 30 شرکت باعث ایجاد تفاوت مادی در ثروت های نمونه کارها می شود ، برای بهتر یا بدتر ، بنابراین یک سهامدار ماهر می تواندبه طور بالقوه ارزش عظیمی را اضافه می کند. برعکس ، هرچند ، یک تماس بد بد می تواند بر عملکرد تأثیر بگذارد.

ساللی این نکته جالب را بیان می کند که عملکرد خارج از کشور فقط مربوط به تعداد دارایی ها نیست. وی اظهار داشت: "اخیراً تمرکز روی" سهم فعال "بوده است نه تعداد مطلق سهام."سهم فعال نشان می دهد که آرایش یک صندوق متفاوت از شاخص معیار آن ، به عنوان درصد اندازه گیری می شود (بنابراین یک صندوق ردیاب کم هزینه می تواند نمره سهم فعال صفر را داشته باشد).

وی می گوید: "نکته این است که نشان دهیم که آیا شما برای ردیاب کمد هزینه های فعال پرداخت می کنید یا خیر."وی گفت: "شما می توانید یک نمونه کارها 20 سهام داشته باشید که همان بزرگترین 20 شرکت در شاخص FTSE باشد و سهم فعال کمی داشته باشید. یا می توانید یک نمونه کارها 90 سهام داشته باشید که با FTSE در آرایش بسیار متفاوت بود. "

بدین ترتیب پایدار وجوه بیلی گیفورد تا حدودی موفقیت آمیز بوده است زیرا مدیران توجه چندانی به معیارهای خود می کنند ، در حالی که شش از 12 اعتماد سرمایه گذاری گزارش سهم فعال 90 ٪ به علاوه در برگه های ماهانه خود را نشان می دهد. 3

با این حال ، می گوید: "یک نکته واضح که باید به آن اشاره کرد این است که داشتن سهم فعال بالا یا پایین یا پرتفوی متمرکز یا متنوع به خودی خود به خودی خود منجر به عملکرد یا کم کاری نمی شود. این هنوز به جمع آوری است. "

بنابراین چگونه رویکرد Alliance Trust اندازه گیری می شود؟وی گفت: "این کمی پیچیده است ، اما اساساً ما از طریق 10 مدیر متخصص تنوع داریم تا همبستگی را کاهش داده و مزایای گسترش گسترده منابع را فراهم کنیم. سپس ما از طریق اوراق بهادار 20 سهام غلظت داریم تا بتوانیم بازده مورد انتظار بالاتر از هر مدیر را هدف قرار دهیم. "

بنابراین ویلیس برج واتسون مهارت خود را در انتخاب مدیران برای کار به ارمغان می آورد و به نوبه خود مدیران تخصص خود را در انتخاب و دویدن با اوراق بهادار "بهترین ایده" خود نشان می دهند.

گری ادامه می دهد: "شایان ذکر است که چرا ما در وهله اول به این اوراق بهادار 20 سهام متمرکز منتقل شدیم ، به جای اینکه با تعداد بیشتری از دارایی ها بمانیم.""به این دلیل است که تحقیقات دانشگاهی نشان می دهد که مدیرانی که از طریق غلظت یا موقعیت های فعال بالاتر نسبت به معیار ، طیف خطر را بالاتر می برند ، به طور متوسط بازده بالاتری را در دراز مدت ارائه می دهند."

با این حال ، اشکال این است که آنها در کوتاه مدت بی ثبات تر هستند. خطر این است که مردم ذاتاً از نوسانات نزولی ناراحت هستند: یک سرمایه گذار با یک صندوق 20 سهام که به یک پچ دشوار برخورد کرده است ممکن است ناامید شود و در آن نقطه از آن بفروشد ، بنابراین هرگز به مزایای بلند مدت نبینید.

این جایی است که نمای کلی متنوع WTW به نمایش در می آید. تنوع در تعدادی از مدیران متخصص با تمرکز بر حوزه های مختلف سرمایه گذاری و لذت بردن از موفقیت نسبی در زمان های مختلف می تواند به جلوگیری از نوسانات کلی عملکرد در نمونه کارها کمک کند و بنابراین خطر ابتلا به سرمایه گذاران را با کم کاری و فروش به حداقل می رساند.

نکته منفی اجتناب ناپذیر این استراتژی ، همانطور که خاکستری به آسانی تصدیق می کند ، این است که این احتمال همچنین احتمال ابتلا به جدول را کاهش می دهد. وی می گوید: "از آنجا که عمداً متنوع است ، رویکرد بلند مدت Alliance Trust می تواند در کوتاه مدت کمی کسل کننده به نظر برسد."اما از منظر طولانی تر ، "ما فکر می کنیم اعتماد اتحاد باید بتواند بازده های برتر را تحویل دهد - 2-3 ٪ در سال بالاتر از معیار MSCI همه فهرست جهانی کشور - اما با سطح نوسانات بسیار کمتری نسبت به یک مدیر واحد متمرکزاستراتژی به دلیل سطح تنوع در آن ساخته شده است. "

در طی چهار سال گذشته ، از زمان WTW کهس را به دست گرفت ، اعتماد به حاشیه در معیار خود قرار دارد. گری اعتراف می کند که تیم WTW "دوست دارد که کمی بهتر باشد" ، اما خاطرنشان می کند که این درگ تا حد زیادی بازتاب شرایط غیرمعمول بازار اخیر بوده است. همانطور که او توضیح می دهد ، فلسفه WTW مدیران ماهر که در مناطق مختلف مختلف در مناطق مختلف متمرکز شده اند ، به این معنی است که عملکرد کلی به طور جدی تحت تأثیر نوسانات بین سبک های سرمایه گذاری ارزش و رشد ، یا بین عملکرد خارج از ایالات متحده در مقایسه با بقیه تأثیر نمی گذارد. جهان.

اما سه سال گذشته تعداد کمی از سهام بسیار بزرگ ، عمدتا فنی از نظر عظیم از عملکرد گسترده ای برخوردار بوده اند - و مدیرانی مانند بیلی گیفورد که به طور خاص روی آنها متمرکز شده اند ، توانسته اند راهپیمایی را در پرتفوی ذاتاً متنوع تر مانند Alliance Trust سرقت کنند. بشر

با این حال ، در طی یک بازه زمانی 10 ساله ، پرتفوی نهادی WTW با سوابق آهنگ طولانی تر اما همان فلسفه و روند و بسیاری از همان مدیران Alliance Trust نسبت سالانه محکم از بازار معلوم شده است.

البته ، مهم است که تأکید کنیم که هیچ مدیر نمی تواند تمام وقت بهتر عمل کند. گری اظهار داشت: "سوال اصلی این است که آیا یک مدیر هنوز تصمیمات سهام بلند مدت را می گیرد ، حتی اگر سبک آنها به نفع باشد."

وی به عنوان نمونه ای از یک مدیر بسیار ماهر که سبک رشد کیفیت بلند مدت که نتوانسته است در طول سال گذشته با همسالان یا معیارهای خود نتوانسته است ، به عنوان نمونه ای از 2 میلیارد پوند رشد و اعتماد به نفس درآمدی ارائه می دهد.

"سرمایه گذاران برای مدت طولانی با او می چسبند ، اما این نادر است. به طور معمول آنها می فروشند و ارزش بلند مدت را از بین می برند. "وی گفت: "من دوست دارم فکر کنم اعتماد اتحاد از طریق تنوع ارائه شده توسط 10 پرتفوی متمرکز ، مردم را از خود نجات می دهد-حفظ نوسانات در سطحی که می توانند تحمل کنند ، بنابراین آنها همچنان به نگه داشتن و دریافت مزایای بلند مدت ادامه می دهند.

بن ساللی تمایل دارد بودجه متمرکز را به عنوان یک قاعده کلی ترجیح دهد: "من دوست دارم مدیرانی که محکومیت دارند و قادر به اجرای برندگان خود هستند.""و من رویکرد جدید Alliance Trust را به همین دلیل دوست دارم. WTW به مدیران اجازه می دهد تا تعداد معدودی از سهام را انتخاب کنند و سپس با آنها صبور هستند - در حالت ایده آل به دنبال این است که برای یک دهه آینده با آن مدیران بچسبد. "

نکته آخر این است که غلظت و تنوع هر دو مزایای قدرتمندی را برای سرمایه گذاران به ارمغان می آورند. همانطور که خاکستری تأکید می کند ، سرمایه گذاری خوب نباید موضوع انتخاب بین آنها باشد ، بلکه پیدا کردن بهترین راه برای مهار نقاط قوت ارزش افزوده بالاتر و نوسانات پایین تر است.

عملکرد گذشته یک شاخص قابل اعتماد از بازده های آینده نیست. این مطالب حاوی نظرات مدیر است و چنین عقایدی بدون اطلاع قبلی در معرض تغییر است. پیش بینی ها ، تخمین ها و اطلاعات خاص موجود در اینجا نباید به عنوان مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه ای از امنیت ، استراتژی یا محصول سرمایه گذاری خاص در نظر گرفته شود. اطلاعات موجود در اینجا از منابعی که گمان می رود قابل اعتماد باشد ، اما تضمین نشده است.

TWIM مدیر هدف جایگزین صندوق سرمایه گذاری Alliance Trust PLC است. Alliance Trust PLC یک اعتماد سرمایه گذاری در انگلستان است و توسط سازمان رفتار مالی مجاز و تنظیم نمی شود.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 36 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 1:18