چه ارزهای رمزنگاری را باید بخرید؟چگونه بهترین نمونه کارها را انتخاب کنیم

ساخت وبلاگ

bitcoin-3083578_1280.jpg

سری "Cryptocurrency 101" به مباحث اساسی برای ساخت اولین نمونه کارها رمزنگاری شما ، درگیر شدن با تجارت رمزنگاری و یادگیری سوالات صنعت می پردازد. در مقاله زیر نکات مربوط به انتخاب دارایی های دیجیتال برای قرار دادن در نمونه کارها شما قرار خواهد گرفت. در آینده ، ما بحث های دیگری در مورد چگونگی ساخت یک استراتژی بلند مدت و محتوای عمیق در مورد نحوه انجام تحقیقات ارائه خواهیم داد.

پایه و اساس هر نمونه کارها تصمیم گیری در مورد کدام دارایی برای سبد خرید شما است. مهمتر از همه ، انتخاب دارایی ها بزرگترین عامل تعیین کننده برای عملکرد یک نمونه کارها در طولانی مدت است. اگرچه استراتژی هایی وجود دارد که می تواند به کاهش ریسک و تقویت عملکرد کمک کند ، دارایی هایی که برای نمونه کارها انتخاب می کنیم اولویت خواهد داشت.

توجه کنید که این بحث در مورد مدیریت نمونه کارها و نه تجارت روزانه یا سایر استراتژی های تجارت فرکانس بالاتر است. در این مقاله مباحث عمیق در مورد چگونگی تجزیه و تحلیل نمودارها ، نحوه تجارت روزانه یا سایر استراتژی های کوتاه مدت ارائه نمی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین ابزارهای تحقیقاتی در بازار معامله گران Crypto ، مقاله بعدی ما را بررسی کنید!

طرح کلی

1. چشم انداز / هدف پروژه

2. بازار قابل پرداخت

3. مناسب بازار محصول

4. تجزیه و تحلیل کد

5. دسترسی به جامعه

6. بازاریابی و استراتژی

7. تیم

8. منابع بودجه

9. قیمت ، حجم و تجزیه و تحلیل عرضه

10. ادغام پروژه

وقتی رهبر شما معامله می کند ، تجارت می کنید. Shrimpy به طور خودکار نمونه کارها شما را به روز می کند تا همیشه با رهبر خود مطابقت داشته باشد. صدها معامله گر رمزنگاری را برای کپی کردن مرور کنید.

1. چشم انداز / هدف پروژه

قبل از حفر علفهای هرز ، به طور کلی ایده خوبی است که با تلاش برای درک هدف یک رمزنگاری شروع کنید. برخی از سؤالاتی که می توانند به شما در شروع این مسیر کمک کنند ، سؤالاتی از جمله:

این cryptocurrency چه کاری انجام می دهد؟

چه کسی به این رمزنگاری نیاز دارد؟

چرا کسی از این cryptocurrency استفاده می کند؟

شروع با چشم انداز پروژه و هدف یک روش ساده برای سهولت در بررسی دارایی است. قبل از ورود به جزئیات فنی نحوه عملکرد آن ، هدف یک چارچوب ذهنی برای درک چگونگی هر عنصر فنی ، استراتژی بازاریابی و توسعه به ما در دستیابی به چشم انداز پروژه کمک می کند.

سؤالاتی که در این مرحله از خود می پرسیم به ما کمک می کند تا درک کنیم که چرا این رمزنگاری باید وجود داشته باشد. اگر تا پایان سؤال داخلی خود حل کنیم که دارایی غیر ضروری است یا کاربرد عملی ندارد ، ممکن است بخواهیم با عدم حفر پروژه دیگر وقت خود را صرفه جویی کنیم.

در این مرحله ، مقدار قابل توجهی از عزم ما برای ادامه تحقیق در مورد این دارایی براساس علاقه ما خواهد بود. اگر ما چشم انداز پروژه را جالب نداریم ، اشکالی ندارد که تحقیق را متوقف کنیم. هزاران ارز رمزنگاری در جهان وجود دارد و زمان کافی برای درک کامل هر یک از آنها وجود ندارد. در هنگام علاقه به چشم انداز یا هدف ، صرف تحقیق در یک پروژه آسان تر است. وقت خود را برای درک ارزهای رمزنگاری کنید که بیشترین معنی را برای شما دارد.

منابع

برخی از منابعی که می توانند اطلاعات بیشتری در مورد چشم انداز پروژه و هدف ارائه دهند شامل موارد زیر است:

خلاصه پروژه Whitepaper / مقدمه

شرکت های رسانه های اجتماعی شرکت / پست های وبلاگ

2. بازار قابل پرداخت

CryptoKitties is a novel cryptocurrency that targets the collectibles market.

Cryptokitties یک رمزنگاری جدید است که بازار کلکسیون ها را هدف قرار می دهد.

هنگامی که ما از دید محصول درک کردیم. ما می توانیم با تحقیق در مورد بازار هدف برای این cryptocurrency ، درک خود را از پروژه Crypto گسترش دهیم.

اندازه و مسیر رشد بازار هدف می تواند درک این موضوع را ارائه دهد که چقدر فرصت زیادی توسط این دارایی مورد توجه قرار می گیرد. اگرچه بازار رمزنگاری به سرعت در حال رشد است ، اما این بازار هدف را برابر نمی کند. یک رمزنگاری که فروش کارت های Pokemon را هدف قرار می دهد ، یک بازار کوچک خواهد بود. رمزنگاری که فروش هر کالای کلکسیونی فیزیکی را هدف قرار داده است ممکن است یک بازار متوسط باشد. یک رمزنگاری که فروش هر کالای فیزیکی یا خدمات در سراسر جهان را هدف قرار می دهد ، یک بازار بزرگ خواهد بود. ارزهای رمزنگاری شده که بازارهای بزرگتر را هدف قرار می دهند ، پتانسیل بالاتری برای رشد دارند.

با استفاده از استارتاپ ها ، بسیاری از سرمایه گذاران این درک را دارند که چند سرمایه گذاری کلیدی بازده کل صندوق خود را تعیین می کند. این ایده قانون قدرت نامیده می شود. در اصل ، بیشتر سرمایه گذاری ها تأثیر زیادی در عملکرد صندوق آنها نخواهند داشت. درعوض ، تعداد کمی از سرمایه گذاری های مهم وجود خواهد داشت که هر آنچه را که از راه اندازی های ناموفق از دست داده اند و همچنین تعیین بازده صندوق را بازپرداخت می کند.

از آنجا که cryptocurrency چنین کلاس دارایی بی ثبات و پرخطر است ، ممکن است ارزش استفاده از این نوع طرز فکر را داشته باشد. بسیاری از ارزهای رمزپایه در دراز مدت به 0 دلار می روند. با این حال ، ممکن است چند ارز رمزنگاری کلیدی وجود داشته باشد که به طرز باورنکردنی از بین می روند و آینده مالی را تعریف می کنند.

منابع

مشابه چشم انداز پروژه ، بسیاری از منابع برای ارزیابی بازار هدف مستقیماً از تیم رمزنگاری ارائه می شود. برخی از این منابع عبارتند از:

خلاصه کاغذ سفید / هدف تجاری

پست های رسانه های اجتماعی / پست های وبلاگ

3. مناسب بازار محصول

به عبارت ساده ، متناسب بودن بازار محصول ، اعتبارسنجی است که تقاضای زیادی برای یک محصول وجود دارد. وقتی صحبت از محصولات cryptocurrency می شود ، می توانیم با گذشت زمان ، بازار محصول را با تعداد کاربران فعال اندازه گیری کنیم.

برخی از افراد متناسب با معیارهای وب سایت مانند بازدید ، بازدیدهای صفحه و میزان گزاف گویی ، بازار محصول را کمیت می کنند. آشکار شده است که این معیارها ممکن است برای بازار رمزنگاری مرتبط نباشد. بر خلاف سایر انواع محصولات ، بازار cryptocurrency دارای نیروی محرکه سود است. ارزهای رمزپایه شناخته شده است که از وعده سود به عنوان راهی برای تولید اعتیاد به مواد مخدره استفاده می کند. در نتیجه ، به نظر می رسد وب سایت پروژه دارای معیارهای وب سایت چشمگیر است ، اما ماده موجود در این پروژه هنوز هم نمی تواند فاقد آن باشد.

کاربران فعال

از آنجا که ما می خواهیم دارایی هایی که ارزش بلند مدت دارند ، نظارت بر کاربران فعال نمایشی قوی تر از نحوه عملکرد رمزنگاری در طولانی مدت است.

This chart shows the number of active Bitcoin addresses on a daily basis. Based on the continual growth of the number of active users, we can safely conclude that Bitcoin has reached product-market fit. (Source: blockchain.com)

این نمودار تعداد آدرسهای فعال بیت کوین را به صورت روزانه نشان می دهد. با توجه به رشد مداوم تعداد کاربران فعال ، با اطمینان می توان نتیجه گرفت که بیت کوین به مناسب بازار محصول رسیده است.(منبع: blockchain.com)

هنگام ارزیابی اینکه آیا یک پروژه رمزنگاری به تناسب بازار محصول رسیده است ، مدتی را صرف ارزیابی رشد پایگاه کاربر کنید. رمزنگاری که به طور مداوم در حال رشد است ، تعداد کاربران فعال آنها می تواند نشان دهنده مناسب بودن بازار محصول باشد.

معاملات blockchain

This chart shows the number of confirmed Bitcoin transactions per day. The continual growth of the transactions per day shows it is safe to assume Bitcoin has reached product-market fit. (Source: blockchain.com)

این نمودار تعداد معاملات بیت کوین تأیید شده در روز را نشان می دهد. رشد مداوم معاملات در روز نشان می دهد که می توان فرض کرد که بیت کوین به بازار محصول رسیده است.(منبع: blockchain.com)

علاوه بر کاربران فعال ، ما همچنین می توانیم با ارزیابی اندازه و فرکانس معاملات در شبکه blockchain ، معیارهای مفیدی را جمع آوری کنیم. این امکان وجود دارد که یک blockchain کمتر مشتری فعال داشته باشد ، اما یک فرکانس معامله به شدت بالاتر. این وضعیت می تواند نشان دهد که تعداد کمتری از افراد از blockchain استفاده می کنند ، اما مواردی که از شبکه استفاده می کنند از این پروژه بسیار راضی هستند. این بدان معناست که مشتریان ارزش زیادی را از شبکه دریافت می کنند.

در این حالت ، می توانیم تعداد معاملات انجام شده در هر کاربر را ارزیابی کنیم. ما می توانیم ببینیم که هر کاربر در blockchain معامله می کند و اندازه هر معامله را تعیین می کند. هرچه استفاده بیشتر باشد ، نشانگر این است که شبکه به بازار محصول مناسب رسیده است.

توجه: برخی از پروژه ها ادعاهایی مانند "ما 100000 نفر برای خبرنامه خود ثبت نام کرده ایم ، بنابراین این اثبات است که ما از بازار محصول مناسب هستیم". در بازاری که توسط سود حاصل می شود ، 100000 نفر که برای یک خبرنامه ثبت نام می کنند ممکن است برای نشان دادن مناسب بودن بازار محصول کافی نباشد. می توان به شرکت هایی پرداخت کرد که این تعداد را باد می کنند ، بسیاری از این افراد کاربر نمی شوند و ممکن است برخی از افراد کنجکاو باشند.

دستیابی به 100000 نفر در blockchain شما نسبت به داشتن 100000 نفر در یک خبرنامه بسیار دشوارتر است. با نگاهی به کاربران فعال ، منبع قابل اعتماد تری برای تعیین تناسب بازار محصول از معیارهای کرکی که می توانند به هر تعداد روش منتقل شوند ، فراهم می کند.

منابع

برای درک بهتر اینکه آیا یک پروژه به بازار محصول مناسب رسیده است ، می توانید از منابع مختلف برای جمع آوری اطلاعات استفاده کنید. برخی از این منابع عبارتند از:

4. تجزیه و تحلیل کد

اکنون که ما درک کلی از محصول داریم ، وقت آن است که شروع به حفر عمیق تر در سمت فنی توسعه پروژه کنیم.

برای شروع ، می توانیم با بدست آوردن یک نمای کلی از عادات و معیارهای توسعه تیم ، شروع کنیم. چند مکان وجود دارد که این معیارها در دسترس هستند ، اما منبع اصلی مخزن GIT تیم خواهد بود.

برخی از معیارهایی که باید ارزیابی کنیم شامل تعداد دفعاتی است که مخزن در آن چنگال ، تعداد ناظران ، تعداد توسعه دهندگان در این پروژه نقش داشته اند و چند تعهد طی چند هفته گذشته انجام شده است.

هر یک از این معیارها به ما می گوید که جامعه با توسعه پروژه چقدر پیشرفت کرده است.

علاوه بر معیارهای سطح بالا ، می توانیم بخش هایی از پایگاه کد را نیز ارزیابی کنیم. عناصر بحرانی ، مانند الگوریتم اجماع ، باید ارزیابی شوند تا درک کند که چگونه عملکرد اصلی اجرا شده است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که کد تمیز ، آسان برای درک است و نظرات دارد که منطقی است.

پس از اتمام تجزیه و تحلیل خود در مورد مخزن کد ، ما همچنین می خواهیم درک کنیم که این پروژه در آینده از دیدگاه فنی به کجا می رود. ما می توانیم این اطلاعات را از اسناد فنی عمومی مانند کاغذ زرد یا کاغذ سفید فنی دریافت کنیم. یک برنامه تجاری جایگزینی قابل قبول برای اسناد فنی نخواهد بود.

از آنجا که مقالات سفید را می توان با کرکی و نظریه تأیید نشده پر کرد ، مهم است که این اسناد را با یک دانه نمک مصرف کنید. در پایان روز ، اگر این ایده در کد عملکردی اجرا نشود ، مفاهیم هنوز فقط یک تئوری هستند.

منابع

برخی از منابعی که می توانند اسناد فنی را ارائه دهند و دسترسی به مخازن کد را ارائه دهند ، موارد زیر را شامل می شوند:

کاغذ سفید (در وب سایت پروژه یافت شده است)

ارائه کنفرانس فنی

CoinmarketCap (می تواند پیوندهایی به کد منبع تیم ارائه دهد)

5. دسترسی به جامعه

This screenshot taken from Coin Gecko shows the social stats for the top 10 cryptocurrencies.

این تصویر گرفته شده از Coin Gecko آمار اجتماعی را برای 10 ارز رمزنگاری برتر نشان می دهد.

در بخش قبلی در مورد مناسب بودن بازار محصول ، ما در مورد چگونگی تعداد مشترکین یا بازدید از وب سایت در هنگام تعیین تناسب بازار محصول ، جایگزینی برای کاربران فعال نیست.

اگرچه اندازه جامعه نمی تواند به طور مستقیم نشان دهنده مناسب بودن بازار محصول باشد ، اما بینشی از جنبه های دیگر تجارت ارائه می دهد. به عنوان مثال ، این می تواند به ما نشان دهد که تیم پروژه در مورد توسعه تجارت و ایجاد جامعه چگونه فکر می کند.

حتی اگر این تیم با سرمایه گذاری زیاد در توسعه تجارت و ایجاد جامعه شروع شود ، ممکن است آنها در آینده بتوانند از سمت فنی برخورد کنند. اگرچه ممکن است این محصول در اوایل بازار به بازار محصول نرسیده باشد ، اما این احتمال وجود ندارد که در نهایت ممکن است.

در نتیجه ، هنوز هم مهم است که چگونه تیم در حال ساخت جامعه خود باشد. یک پروژه فنی قوی و بدون جامعه یک مشکل است. این بدان معناست که این پروژه به همان اندازه که مردم فکر می کنند مفید نیست (قطع ارتباط بین فناوری خنک و عملکرد) یا این می تواند به این معنی باشد که تیم توسعه از این حس برخوردار نیست که cryptocurrency را به تصویب اصلی وارد کند.

مراقب باشید که حضور پروژه در رسانه های اجتماعی را با دید انتقادی ارزیابی کنید. استخدام شرکت‌هایی که به تیم کمک می‌کنند دنبال‌کنندگان جعلی، تعامل جعلی و معیارهایی که با واقعیت همخوانی ندارند، به دست آورند، در میان جوامع رایج شده است.

اگر تیم در یک پلتفرم واحد مشارکت بالایی داشته باشد، اما در سایر پلتفرم‌ها تعامل کم داشته باشد، این می‌تواند یک پرچم قرمز باشد که تیم به‌طور مصنوعی معیارهای خود را روی پلتفرم‌های خاص پمپ می‌کند. با این حال، مانند همه چیز، استثناهایی وجود دارد. برخی از تیم‌ها تلاش بسیار بیشتری را روی رشد جوامع خود در کانال‌های خاص متمرکز می‌کنند، زیرا بیشترین تعامل را از طریق آن کانال‌ها مشاهده می‌کنند.

منابع

راه‌های زیادی وجود دارد که استارت‌آپ‌های ارزهای دیجیتال، جوامعی را ایجاد می‌کنند. این انجمن‌ها می‌توانند در هر تعداد پلتفرم وجود داشته باشند، بنابراین زمانی را برای ارزیابی هر یک از گزینه‌ها اختصاص دهید تا ببینید انجمن در کجا بیشترین فعالیت را دارد.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 30 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:01