سرمایه گذاری در جوانان ما: جنبش سواد مالی

ساخت وبلاگ

اهمیت سواد مالی برای کودکان بسیار مهم است.

قبل از اینکه به موضوع دلهره آور سواد مالی برای کودکان بپردازم ، بیایید با ذکر یک واقعیت ناخوشایند در اینجا شروع کنیم. آیا اگر به شما بگویم بیش از 75 ٪ از بزرگسالان جوان در ایالات متحده ، بین 18-24 سال ، با هزینه بیشتر از هر ماه بیشتر از درآمد خود ، بدهی جمع می کنند؟به همین دلیل ، آنها هر ماه به کارتهای اعتباری تکیه می کنند تا به پایان برسند. همچنین ، از آنجا که آنها فاقد سابقه اعتباری هستند ، در بدهی های حاصل از آن منافع بالاتری و بالاتر پرداخت می کنند.

در اینجا متوجه یک تله خود ایجاد شده هستید؟سریع و در آن گیر کرده است؟ترسناک به نظر می رسد ، درست است؟آیا شما هرگز می خواهید فرزند شما به زودی پس از قدم زدن به دنیای واقعی ، به یک لک بدهی بپردازد؟البته ، شما نمی خواهید. این جایی است که اهمیت سواد مالی خوب برای کودکان به وجود می آید.

سواد مالی برای کودکان چیست؟

به بیان ساده تر ، مهارت ها و دانشی که فرزندان ما باید در حالی که مدیریت امور مالی خود را می گیرند ، تصمیمات کارآمد بگیرند.

آموزش بچه های خود از ابتدا در مورد خرج کردن پول به روش صحیح به همان اندازه آموزش رفتارها و عادات خوب ضروری است. سواد مالی منجر به صرفه جویی در اهداف خاص و صرف هزینه فقط در مورد آنچه لازم است و آنچه می توانید هزینه کنید. در نهایت نقش مهمی در ایجاد آنها به یک سبک زندگی شادتر و با ثبات مالی تر خواهد داشت. هر کودک سرانجام 18 ساله خواهد شد و نمره اعتباری صادر می شود ، اما بسیاری از آنها نمی دانند که چگونه این نمره محاسبه می شود ، یا چه اقداماتی برای به حداکثر رساندن این تعداد انجام می شود.

چرا سواد مالی برای کودکان در ایالات متحده اهمیت دارد؟

چند نتیجه نظرسنجی به من نشان داد که سواد مالی در اکثر مدارس ایالات متحده فاقد آن است.

متأسفانه ، تنها 21 ایالت در آموزش مالی شخصی به یک دوره دبیرستان نیاز داشتند. چه کسی می خواهد در آن زمان تجربه واقعی در دنیای واقعی به کودکان بدهد؟اگر این مدرسه نباشد ، باید والدین باشد.

حتی دفتر حمایت مالی مصرف کننده (CFPB) می گوید که جوانان آمریکایی ها هنگام رسیدن به بزرگسالی آماده مدیریت امور مالی خود نیستند.

و اکنون که مردم شروع به شناخت اهمیت آن کرده اند ، بیش از 85 ٪ از آمریکایی ها معتقدند که مدارس K-12 باید آموزش مالی را اجباری کنند زیرا کودکان اطلاعات لازم را برای موفقیت مالی پس از دبیرستان دریافت نمی کنند.

صادقانه بگویم ، بدون آن ، من می ترسم حتی جف بزوس به سختی فرصتی برای حفظ داشته باشد ، چه رسد به افزایش ثروت خود. آموزش مالی روندی است که از کودکی تا بزرگسالی ادامه می یابد.

فرزندان ما باید به آنها آموزش دهند که امروز ارزیابی اقتصادی و تحصیلات فردی است زیرا:

  • گزینه ها و گزینه ها برای همیشه در حال گسترش است.
  • جهان به سمت راحتی و لوکس حرکت می کند.
  • آنها نباید برای کمک مالی به دیگران اعتماد کنند.
  • برای زندگی زندگی به روشی که می خواهند پول لازم است.
  • به طور کلی غلبه بر تصمیمات مالی اشتباه آسان نیست.
  • بین نیازها و خواسته ها تفاوت کاملی وجود دارد.

اگر در حال حاضر به فرزندان خود در مورد مدیریت پول یاد نخواهید داد ، چگونه انتظار دارید که آنها وقتی بزرگسالی می شوند ، امور مالی خود را بی عیب و نقص مدیریت کنند؟

در موارد سهل انگاری یا حتی جهل ، نتایج ویرانگر است ، همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم - باتلاق بدهی ها و استرس هایی که بهزیستی ذهنی ، جسمی و مالی فرزندان شما را برای بقیه عمر خود درگیر می کند.

بی سوادی مالی باعث عدم مسئولیت پذیری و بی پروا می شود

طبق یک نظرسنجی ، تقریبا نیمی از بزرگسالان در ایالات متحده هزینه های ماهانه فراتر از وسایل خود دارند. و متوسط بدهی وام دانشجویی برای هر فرد بیش از 37000 دلار است که بازگردانده نمی شود.

فکر می کنید چرا این است؟

دلیل این امر این است که کودکانی که در دوران کودکی هرگز در مورد امور مالی تحصیل نکرده اند ، در نهایت سرمایه گذاران بد با نمرات اعتباری ضعیف در بزرگسالی خود هستند. تصمیمات مالی بی پروا و غیرمسئولانه آنها باعث دردسر آنها می شود.

آموزش کودکان از سنین جوانی در مورد پیامدهای انتخاب مالی و مهارت های مربوط به امور مالی به آنها کمک می کند تا بعداً تصمیمات آگاهانه و عملی را بگیرند. آنها همچنین می توانند در صورت لزوم وام های دانشجویی خود را به طور موثر مدیریت و بازپرداخت کنند.

سواد اقتصادی به جلوگیری از فعالیتهای مالی ماهی کمک می کند

کودکان در سنین جوانی مستعد اشتباه هستند. اگر آنها دانش کافی در مورد صرف عاقلانه ندارند ، ممکن است در فعالیت های مالی بد گرفتار شوند تا بتوانند پولی آسان کسب کنند.

آموزش جوانان برای فعالیت مالی با استفاده از اعتبار برای رشد ، و نه ابزاری برای بقا می تواند به طور بالقوه کل زندگی خود را تغییر دهد.

سواد مالی به درک وام دانشجویی و بدهی کمک می کند

واقعیت دیگر برای نشان دادن اهمیت سواد مالی برای کودکان در ایالات متحده. بیش از 50 ٪ از کل دانشجویان ایالات متحده باید وام های دانشجویی را تأمین کنند و برای دریافت کالج به بدهی بروند. همانطور که قبلاً در این مقاله اشاره کردم ، متوسط بدهی وام دانشجویی در سال 2020 از 37،000 دلار عبور کرد.

یک کودک آگاه می داند که او دیر یا زود به دانشگاه می رود و دریافت مدرک به یک فداکاری مالی نیاز دارد. آنها عادت پس انداز و کاهش هزینه های غیر ضروری را از سنین جوانی ایجاد می کنند.

این آموزش و دانش برای کمک به آنها در حفظ وام های کالج هنگام رشد و مدیریت موفقیت آمیز امور مالی بسیار مهم خواهد بود.

مزایای سواد مالی برای کودکان

اگر فکر می کنید نوعی باند است ، هنوز روی آن پرش نکنید ، ابتدا از مزایای آن مطلع شوید.

هنگامی که به فرزند خود در مورد سواد مالی یاد می دهید ، به سادگی اطمینان می دهید که آنها به دانش صحیح و اعتماد به نفس بیشتری در مورد زندگی به روشی بهتر به طور مستقل مجهز شده اند.

  1. یادگیری صبر و تعیین هدف

در سنین جوانی ، کودکان هنگامی که به آنها کمک می کنید تا چند سنت صرفه جویی کنند ، هیجان زده می شوند. اگر آنها را روی یک هدف خاص متمرکز کنید ، مانند گرفتن چیزی که دوست دارند آنها را بخرند (یک اسباب بازی ، کتاب یا هر چیز دیگری) ، آنها می دانند که چگونه یک هدف را تعیین کرده و شروع به پس انداز می کنند. این همچنین اهمیت صبر و چگونگی صرفه جویی در بیشتر آنها را به آنها می آموزد.

  1. تنظیم عادات مالی بهتر

کودکانی که نزدیک به بزرگسالی هستند ، شروع به توسعه عادت می کنند. آنها والدین خود را می بینند و ارزش ها را اتخاذ می کنند. اطلاع رسانی به آنها در مورد سواد مالی در آن سن به آنها کمک می کند تا عادات درآمد ، پس انداز و خرید خود را شکل دهند.

آنها تفاوت اساسی بین نیازها و خواسته ها را می دانند. آنها شروع به درک حدود هزینه و مدیریت پول می کنند.

  1. مدیریت شرایط سخت مالی

هنگامی که کودکان به سلامت رسیدند ، آنها از نظر روحی آماده می شوند تا شرایط اقتصادی مشکل ساز مانند مدیریت وام های دانشجویی خود را به صورت مقرون به صرفه و کارآمد هنگام رسیدن به کالج انجام دهند.

آنها با کمک آموزه های شما ، مفهوم نحوه عملکرد سیستم مالی جهان را توسعه داده اند و اهمیت سواد مالی را تحقق می بخشند.

راه های انتقال سواد مالی به کودکان

اکنون که می دانید چرا سواد مالی برای فرزند شما بسیار مهم است ، در اینجا چند نکته برای کمک به شما در شکستن یخ و راحت شدن از آنها برای آموزش بیشتر در مورد آن وجود دارد.

1. زود شروع کنید و کوچک را شروع کنید

اهداف کودکان را در سنین بسیار جوانی تعیین کنید. کمک هزینه را برطرف کنید و به آنها بیاموزید که "پس انداز" و "خرج" را تحت نظارت خود بگذرانند. چنین اهداف ملموس احساس علاقه به آنها را فراخوانی می کند ، در نهایت باعث می شود که آنها بخواهند درک کنند که چگونه پول کار می کند.

2. نظر آنها را در تصمیمات مالی وارد کنید

کودکان از آنچه می گویید بیشتر از آنچه می گویید یاد می گیرند. بنابراین به آنها کمک کنید تا با درک بودجه خانه شما ، در امور مالی اعتماد به نفس کسب کنند. چقدر درآمد کسب می کنید ، چگونه و از کجا هزینه کنید و چگونه پس انداز کنید ، به آنها کمک می کند تا برنامه های هزینه را درک کنند.

در مورد نظرات و پیشنهادات آنها در تصمیمات مالی از آنها سؤال کنید. این اعتماد به نفس آنها را برای اتخاذ چنین تصمیماتی در آینده تقویت می کند.

3. در مورد درآمد و سرمایه گذاری آموزش دهید

برای بچه های بزرگتر ، شما باید آن را به یک شکاف برسانید. در مورد راه های کسب درآمد و نحوه افزایش درآمد با سرمایه گذاری پس انداز به آنها بگویید. در مورد احتمال از دست دادن پول سرمایه گذاری ، از چه چیزی اجتناب کنید و چگونه تصمیمات سرمایه گذاری خوبی بگیرید ، به آنها بیاموزید.

در مورد تجربیات مالی خود و پیامدهای آنها به آنها بگویید. با آموزش بزرگسالان جوان در مورد اعتبار می توانیم آینده مالی آنها را تغییر دهیم و آنها را برای موفقیت در زندگی تنظیم کنیم.

در دنیای امروز ، عدم ثبات مالی بدبختی و استرس را به همراه می آورد و استاندارد زندگی را کاهش می دهد. این جایی است که سواد مالی در سنین پایین نقش خود را در کمک به کودکان در بزرگسالی خود به اشتباهات کم هزینه تر می کند.

اهمیت سواد مالی برای کودکان در ایالات متحده حتی بیشتر است. سطح پایین سواد مالی می تواند شانس موفقیت خود را حفظ کند و می تواند بعداً در زندگی آنها به مشکلات مربوط به امور مالی منجر شود.

مهم است که به کودکان در مورد پول آموزش دهید ، اما نیازی به پیچیده یا ترسناک نیست. والدین با مهارت های مناسب سواد مالی ، والدین می توانند به فرزندان خود بیاموزند که چگونه هر بخش از زندگی مالی خود را - از جمله بودجه و پس انداز خود - مدیریت کنند ، بنابراین آنها به بزرگسالان سالم ، با اعتماد به نفس و موفق تبدیل می شوند.

انتخاب ویراستاران کارآفرین

این نوجوانان با محصولی که شیوه تزئین درخت کریسمس خود را تغییر می دهد ، به "مخزن کوسه" رفتند. اکنون ، این یک تجارت چند میلیون دلاری است.

من فاقد این یک مهارت مهم بودم که تقریباً برای من حرفه و زندگی من هزینه داشت

منتظر یک ایده بزرگ باشید. این رهبر بهداشت و سلامتی می گوید ، موفقیت در مورد این یک چیز است.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پرویز صیاد بازدید : 35 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:08